Zaloguj się do konta

Łowisko Ożarów - Wierzbice

utworzono: 2011/02/16 17:11
beno1956

Witam kolegów wędkarzy!!!
Czy jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć na następujące pytanie .
W lesie pomiędzy Ożarowem wieluńskim a Wierzbicami są dwa stawy  i teraz moje pytania .
1. Czy są to stawy ogólno dostępne dla posiadaczy ważnej karty wędkarskiej ?
2. Czy łowisko należy do okręgu sieradzkiego ( jest na styku województwa łódzkiego i opolskiego) , a może jeszcze do innego ?
3. Co tam można złowić ?
 Wyznaję zasadę - złów i wypuść -  Za odpowiedzi znających te łowiska bardzo dziękuje. beno
[2011-02-16 17:11]

waldek45w1

Po pierwsze to nie jest miejscowość´ Wierzbice tylko Wierzbie, a stawy są prywatne na których nie wolno łowić. [2011-02-27 20:57]

mms79

Witam,

stawy koło Ożarowa może są prywatne (zawsze były to stawy hodowlane). Jadąc dalej od strony Ożarowa mijamy stawy i wjeżdżamy do lasu.
Skręcamy w prawo i dojeżdżamy do glinianki. Oficjalnie jest to chyba (przynajmniej był) zbiornik przeciwpożarowy. Kiedyś zezwolenie na połów można było wykupić w Nadleśnictwie Wieluń, później podobno jakieś koło dzierżawiło ten zbiornik. Dawno tam nie byłem - nie wiem jak jest teraz. Zbiornik jak na swoja powierzchnię jest dosyć głęboki - nawet kilkanaście metrów. Poniżej link do fotek zbiornika, które znalazłem w sieci. Fakt miejscowość nazywa się Wierzbie jednak ze względu na położenie bliżej jest chyba do Ożarowa.

http://mapa.nocowanie.pl/praszka/zdjecia/1497648/

Pozdrawiam,
M.
[2011-04-18 17:18]