Łowisko okoniowe Ostrowia Mazowiecka

/ 4 odpowiedzi
Witam. Jestem początkującym wędkarzem ( około 2 miesiecy). Moją przygodę zaczełem z lekkim spiningem i oczywiście uwziełem sie na okonia:) Mieszkam w Ostrowi Mazowieckiej wiec do rzeki Bug ( w miejscowości Brok) mam około 10 km. Niestety moje wypady na Bug to porażka. Rzeka wielka. Przynęt natrciłem. Generanie jestem zniesmaczony ale nie zrezygnowany:) Zaczełem łowić na kolorowe twisterki (boczny trok jakoś do mnie nie przemawia). Mogę prosić o jakieś pomocne porady dla żułtodzioba no i oczywiście czy znacie może jakieś fajne Okoniowe łowiska (najlepiej nie rzeki:)) w Okolicy Ostrowi Mazowieckiej (+- 50km). Z góry dziekuję...:)
dariuszdyl

Fajnym łowiskiem okoniowym jest zalew na rzece Orz w Grodzisku (kierunek Ostrołęka), fajnie bawiłem się swojego czasu z okoniami na żwirowni w Przyborowie na wyrobiskach zwanych "Za Bramą", jest tam też i pstrąg tęczowy, no i w granicach 50 km mieści się też rzeka Narew w Różanie i Ostrołęce oraz żwirownia Brzuze. (2013/06/08 08:02)

rapa10

Kolego Pajak nie musisz daleko jechać możesz się udać do Małkini na starorzecza i z okoniami pobawisz się że aż miło sam tam bywam i mam swoje miejsca,teraz jest duża woda ale jak tylko spadnie już tam będę.Pozdrawiam. (2013/06/11 18:21)

pajak321

No właśnie ze starorzeczami (przynajmniej koło Broku) jest ten nieszczęsny ból że powylewane i ze spiningiem mało gdzie da się dojść:/ Ale o starorzeczach w Małkini nie wiedziałem. Myślałem ze przez Małkinię przepływa Bug i tyle. Wdzięczny bym był niezmiernie jak byś mógł mi dać jakieś wskazówki dojazdu do jakiegoś "Okoniowego" starorzecza. Znam trochę Małkinię to powinienem trafić:)
A swoją drogą byłem na żwirowni w Przyborowiu zgodnie z poradą dariuszdyl w niedziele i nawet złowiłem okonka 29cm "Mój rekord:)". Choć na 11 godzin łowienia to nie wiem czy powinienem sie cieszyć czy płakać:) Ale rozmawiałem z innymi wędkarzami to straszna bieda w braniach. Okoń tez wzioł mi z 5 min po deszczu i znowu brak brań... Dzisiaj tez bylem po robocie porzucać. Ale ta sama bieda. Okonek 26 cm, parę malutkich i szczupak obcioł mi przynetę:/ Pozostali wędkarze też bez rewelacji. Nie wiem czy to ja mam pecha ze jestem na wodą jak ryby nie żerują, czy przez tą pogodę nie żerują ostatnio wcale? Czy po paru dniach ciepłych mogę się spodziewać że coś się ruszy? Wydaje mi się że po tych wszystkich materiałach przeczytanych o obejrzanych o Okoniu moje wyniki powinny być przynajmniej średnie a niestety na tą chwile są raczej mizerne....:/ (2013/06/11 23:17)

MaN90

Okoniowe miesjcówki w okolicy ostrowi: zakole Bugu w obok Kiełczewa tzw rzeczki, jest to wejście do starorzecza, na starorzeczu też można ładne okonie trafić ale musisz trafić w dzień, klatki na Bojanach, zakole na Bojanach połączone ze starorzeczem, tu na drugiej części starorzecza tez są ładne okonie, idąc w dół rzeki w Małkini od mostu po prawej stronie ok 200-300 m masz tzw. słupki jest tam mały uciąg i ok 1,5 m głębokości tam na boczny możesz trafić wszystko; szczupak, sandacz, sum, okoń no i leszcze czasem. (2013/08/14 15:52)