Łowisko Okoń Janówek - opinie

/ 153 odpowiedzi
Witam wszystkich. Szukam cennych informacji na temat łowiska OKOŃ a najbardziej interesują mnie karpie.
jaazz7


Kolego łowisko OKOŃ rewelacja!!!Byłem tam ostatnio pogoda trochę nie dopisała ale dobre wyniki to zastosowanie kuku z czosnkiem i białe.pozdrawiam (2010/05/20 15:00)

ziolo860308


Kolego interesują mnie te duże karpie te ponad 10 kg (2010/05/21 08:00)

jaazz7


Duże karpie Kolego to swego rodzaju problem są ale ich nikt nie łapie.Byłem ostatnio 2 razy i nic.Brania słabiutkie,a między czasie odbywały się zawody-rezultaty takie sobie.Koledzy schodzący z nocy mówili o karpiach ale bez emocji.Sporo złowionych jesiotrów.pozdrawiam (2010/05/23 19:10)

celkowski


Kolego Okoń to przede wszystkim karp i jesiotr,jaź.
Sam jednego dnia złapałem od godz. 9.00 -17.00 9 karpi (od 2 d0 7kg) 4 jazie.
Znowu innego tygodnia nałapałem chyba z 10 jesiotrów.
Wszystko na "kanapkę" białe robaki i kukurydza.

Dzisiaj byłem na okoniu i złapałem 5,30kg Jesiotra :) (2010/05/23 23:36)

mar83


Gdzie to łowisko niby jest ? (2010/05/24 15:44)

Sniper64


Kolego interesują mnie te duże karpie te ponad 10 kg

Witaj:) moi koledzy wyczaili w Czechach łowisko,jeżdżą tam na trzy dni..ostatnio byli i mieli wynik 19 Karpi o łącznej wadze 540kg...:) ale mięsa:)a jacy oni zadowoleni!    (2010/05/24 20:09)

celkowski


8 km. przed Nowym Dworem Mazowieckim, masz kolego linka ich trony.Tam znajdziesz mapę dojazdu : http://www.okon.com.pl/ (2010/05/24 20:12)

trebron


Witam
Koledzy na łowisku Okoń karpie o wadze przekraczającej 10kg są i ja je widziałem, bo kilkukrotnie udało mi się tam złapać karpie przekraczające 10kg, ale nie jest to łowisko z dużą ilością takich sztuk. Duża przewaga mniejszych osobników.

Po pierwsze żeby złowić większą sztukę to proponuję kulki, a nie kukurydzę do której lgną ja muchy mniejsze sztuki i inne gatunki ryb. Co do smaku to musicie pokombinować.

Po drugie czy to łowisko komercyjne czy nie należy rozpoznać dno, ponieważ rzucając na głębinę 6 metrów niezbyt mamy szansę na karpia.

Po trzecie kiedyś już podpowiadałem z których stanowisk proponuje łowić, ale należy wybadać dno i znaleźć górki, stoki, wypłycania.

Powodzenia (2010/05/24 22:45)

celkowski


Nie zgodzę się z przedmówcą.Kulki proteinowe nie dają tylu brań co kukurydza i biały robak.
Testowałem w nocy i w dzień na okoniu(nie jedna osoba tak łowi).Kwestia kolego ile zakładasz białych i kukurydzy.
Bo ja zakładam ile tylko da rade na haczyk.Przyłowem trafiają się jesiotry i mniejsze karpie(2-6kg),ale te duże też nie odmówią tak smakowitego kąska.
 Co do głębokości, to zgodzę się z przedmówcą, najwięcej wyników miałem na blatach i wypłyceniach  na głębokości do 3 m. Na stronie okonia jest pokazana mapka łowiska z głębokościami,jak tam zobaczycie koledzy, to od razu się skapujecie gdzie mogą być dobre wyniki. (2010/05/25 23:14)

trebron


Witam
Kolego Celkowski zgodzę się z Tobą że kulki nie dają tej ilości brań co kukurydza ponieważ do kukurydze tak jak wspomniałem idzie duża ilość drobnych karpi (do 4-5kg). Sam niejednokrotnie złapałem tam na kukurydzę lub białego karpie w granicach 4kg, ale nie udało mi się na jedną z tych przynęt złapać tam karpia powyżej 8 czy 10kg.

Proponuję pokombinować co do wielkości kulek, smaku i producenta, a tym którym się uda trafić w smak karpi z tego łowiska połów kilku sztuk przekraczających 10kg sprawi większą radość niż kilkadziesiąt maluchów.

Pozdrawiam (2010/05/31 19:30)

celkowski


Witaj kolego trebron,spróbuj zasiadki na duże jesiotry dopiero zobaczysz co to jest hol dużej ryby.Ostatnio moi kumple byli na nocnej zasiadce i w sumie wyłowyli 200kg jesiotra!!!
Zdradze Ci magiczny przepis; kup 10kg peletu drobnego o smaku halibuta i go zmiksuj,zmiel na proch i dodaj do zanęty.Będziesz miał brania jak cholera.Wyłowili dwucyfrowego jesiotra na to i wiele innych. (2010/05/31 22:11)

ziolo860308


Dzięki kolego bardzo> to mi pomogło a może podpowiesz mi na jakich stanowiskach najlepiej zasiadać na te jesiotry??? (2010/06/01 10:42)

trebron


Witam
Kolego Celkowski, co to jest hol dużej ryby to ja wiem :), nawet ostatnio miałem przyjemność holu karpia 19kg :) (zdjęcia zmieszczone), a spotkania z dużą gromadą jesiotrów z łowiska okoń to też już za mną :) Łowiliśmy na we dwóch na cztery wędki (po dwie) i musieliśmy po jednej złożyć bo odjazdy były na wszystkich czterech jednocześnie. Na podobny specyfik co mówisz z tym że ja robię pastę peletową z kilkoma dodatkami i połów na metodę, świetna rzecz, ale moją pasją jest karp, więc głównie na niego się zastawiam.

Pozdrawiam (2010/06/01 19:13)

trebron


Kolego Celkowski jeszcze pytanko, bo na łowisku Okoń to byłem w tym roku tylko raz po dłuższej przerwie, ponieważ jeździłem po innych łowiskach, a z tego co czytam to odwiedzasz je chyba często. Czy w tym roku złowiłeś może Ty lub Twoi znajomi jakiegoś dwucyfrowego karpia?

Pozdrawiam (2010/06/01 19:58)

celkowski


Tak i jest to teraz aktualny rekord łowiska(ok 14kg).Ale na takiego karpia trafić to naprwdę rzadkość i trzeba mieć dużo farta.Jak dobre stanowisko trafisz i pogodę, to możesz liczyć na takie 9 i 10kg
.Nie jest ich wiele ,ale są.Powiem Ci kolego że mnie cieszy każda ryba wyłowiona,czy jest to
3 kg karp,lin, czy jesiotr.A co do jesiotrów,przekonałem się że one są cwańsze od karpi
(bardziej delikatnie biorą) i dużo bardziej waleczne(haczyk mi urwała nr.8).Jak masz dużego jesiotra to masz sprawdzian sprzętu i wiązań,czy niczego źle nie zrobiłeś no i ten niesamowity hol.Na początku ryba daje ci fory zwijasz elegancko,ale jak tylko zobaczy brzeg  to dostaje amoku,podskakuje,robi młynki,wali w dno,na boki i podskakuje.Nawet szczupak nie daje mi tyle frajdy przy holowaniu.Szkoda że nie występuje w Polsce dziko jak karp i że nie wolno go łowić... (2010/06/01 22:55)

z123454


Witam, wybieram się w marcu lub w kwietniu na te łowisko i kupiłem już kulki firmy TB o smaku truskawki i Total Scopex zdawaly wam się tam te smaczki ? (2011/02/16 17:05)

iro


Witam. Ja tam nigdy nie byłem ale mój brat rodzony dwa lata temu był tam i łowił. Populacja dużego karpia wcale nie jest taka mała bo pociągną 16,80 kg i klika 14-15 kg. Bardzo cwane sztuki dobrze trzeba zlokalizować miejsce gdzie położyć zestaw brejdak kład tuż za górką i tylko kulki. Co do stwierdzeń o kukurydzy to zależy czy ktoś jadąc na karpie nastawia się na ilość - wtedy kuku, czy na jakość połowów - wtedy kulki.  (2011/02/16 18:18)

kc


tej jesieni złowiłem misiaka 14kg (zdjęcie w nicku) Właściciel powiedział, że to drugi karp co do wagi złowiony na okoniu. A rekord to 14,5. (2011/02/16 19:03)

z123454


Ale ja się pytam czy te kulki co wymieniłem się tam sprawdzają na wiosne... (2011/02/16 20:55)

JKarp


Cześć
tej jesieni złowiłem misiaka 14kg (zdjęcie w nicku) Właściciel powiedział, że to drugi karp co do wagi złowiony na okoniu. A rekord to 14,5.
No już to nie rekord ten 14,5kg.
Aktualny rekord łowiska 16kg złowiony przez mojego kolegę Artura. Złowiony w tamtym roku jesienią.
W jakiejś gazecie wędkarskiej ma być opis i fotki.
Truskawka i scopex na wiosnę hmm... Raczej nie łowiłbym na takie smaki. Lepiej użyć kombinacji rybno-mięsnych i krabowych.
A to mój prehistoryczny rybek jako przyłów na Okoniu. 129cm- walka z rybą niesamowita.
Janusz JKarp (2011/02/17 08:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

z123454


A jeżeli chodzi o jesiotry to zda sie Scopex i Pelet Halibuta ???? (2011/02/17 09:31)

iro


Przepraszam Panowie wprowadziłęm niechcący w błąd te karpie o któych pisałem, że łowił mój brak to nie na okoniu. Raz jeszcze sorki. (2011/02/17 09:59)

z123454


Każdemu się zdaża popełnić błąd...

(2011/02/17 10:03)

JKarp


Cześć
Pellet pewnie tak a scopex? Czy ja wiem? Nie wiem. One raczej biorą ( jak mają chęć ) na wszystko. Mój połakomił się na pop-up CC MORE Meteor 20mm.
Nastaw się na karpie a jesiotry traktuj jako przyłów.
Janusz JKarp (2011/02/17 11:02)

ziolo860308


Hej czy ktoś był w tym sezonie na OKONIU?? (2011/03/29 08:19)