Łowisko Okoń obok Warszawy - porady

Witam wszystkich zrzeszonych na serwisie :)
Jestem tutaj nowo zarejestrowanym Użytkownikiem, więc w razie złego umiejscowienia wątku proszę o reprymendę Moderatora ;)
Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje wątpliowości dotyczących połowów Karpii, czy Jesiotrów, tak aktywnie żerujących na Okoniu. Od razu chciałbym podkreślić, że od niedawna wróciłem do "sportu", a trochę się pozmieniało od czasu kiedy systematycznie wędkowałem.
Raczej łowiłem na rzekach, a na stawach z reguły metodą spławikową. Teraz przekonałem się do gruntu i spodobała mi się ta metoda. 
Do rzeczy!Będę w najbliższą sobotę na Okoniu, byłem miesiąc temu, ale niestety od 6 do 14 miałem jedno "puknięcie" i to wszystko. Sąsiednie stanowiska również nie miały brań.W sobotę będę na stanowisku numer 21. Z tego co wyczytałem, najlepsze są miejscówki 32-40(czy coś koło tego) gdzie jest odpowiednia głębokość, trzciny etc. Właśnie...Z tego co wiem, żerowanie ryb na danej głębokości, zależy również od pory roku, pogody i kilku innych czynników. Vis a vis mojego stanowiska są bardzo duże głębokości (5, 8 i 15 metrów). Delikatnie na lewo są głębokości 2 - 3 metrów. Pogoda tego dnia ma być całkiem ładna ok. 14 stopni rano, w południe nawet 26. Słonecznie.Czy to znaczy, że lepiej rzucać wtedy na większe głębokości? Niestety nie potrafiłem znaleźć precyzyjnej odpowiedzi u wujka google, dlatego zwracam się do Was z uprzejmą pomocą :) 

Będę wdzięczny za jak najszybszą informację :) Oczywiście uskuteczniam gruncik + kanapka z wanioliowej kukurydzy z białym. Czy może ktoś jeszcze ma jakąś poradę jakiej użyć zanęty? Ostatnio stosowałem poleconą przez sprzedawcę - firmy Robinsson. 
Dzięki i połamania kijów!