Zaloguj się do konta

Łowisko Okoń jak sytuacja

utworzono: 2012/10/12 09:55
flamaster360

Witam wybieram się w weekend na łowisko okoń z nastawieniem na szczupaka, sandacza na martwa/żywca z gruntu. Jest tam szansa na ładną rybę tą metodą? czy bardziej nastawić się na karpie? [2012-10-12 09:55]

michol

Jeżeli mam być szczery to odpuść sobie drapieżnika sandacz praktycznie nie występuje a szczupak to tylko pistolety do 50 cm. Kiedyś tam było dużo dużych szczupaków teraz praktycznie ich nie ma. Nie wiem czy już nie jest zarybione pstrągiem więc na żywca może być ciężko coś złowić oprócz pstrąga . A karpik jak najbardziej zostało jeszcze kilka wigilijnych i te duże bardzo się uaktywniły, poza tym  jesiotr szaleje i nie ma problemów aby go złowić.

Pozdrawiam Michoł [2012-10-12 16:37]

flamaster360

dzięki Michał to jednak nastawie się na karpiki. A masz jakieś rady co do przynęt, zanęt jakie zapachy i stanowiska na "Okoniu"? 

Pozdrawiam

[2012-10-13 07:38]

michol

http://forum.wedkuje.pl/post/lowisko-okon-wasze-opinie/99905/50

http://forum.wedkuje.pl/post/lowisko-specjalne-okon-pytanie/448549/25

Tu masz dwa wątki na temat łowiska okoń. Mi tam się nigdy nie sprawdzały zapachy słodkie raczej śmierdziele . Popatrz na mapke łowiska i poszukaj stanowiska na jakiejś głębszej wodzie ( 8 , 9 ,10 ,53 42-50). [2012-10-13 09:57]

tytek

ja bylem, zlowilem i odradzam. Zdecydowanie bardziej polecam pobliskie Jezioro Gora lub sasiadujaca z Okoniem dzika zwirownie. Jesli chcesz lowic karpie to jedz na Jez.Gora. Tam w grazelach siedza piekne okazy. Na zwirowni biora piekne leszcze. Badzmy przebiegli i nie wierzmy w to, ze na dzikiej wodzie nie ma ryby. Jest wszedzie tylko trzeba probowac. [2012-10-14 00:16]

JKarp

To ile tych karpi złowiłes na Gorze? JK [2012-10-14 03:29]

tytek

3x okolo kilograma a bylem raz w czerwcu. jestem pewien,ze na okoniu wyniki beda takie same jak bedzie sie siedzialo caly dzien. a taki dziki karpik to i ladniejszy i silniejszy. trafil mi sie tez na narwii karpik kilogramowy i duzo silniejszy byl od tych tlustych z okonia. nie ma nic lepszego niz karp z dzikiej wody. [2012-10-14 17:00]

JKarp

3x okolo kilograma a bylem raz w czerwcu. jestem pewien,ze na okoniu wyniki beda takie same jak bedzie sie siedzialo caly dzien. a taki dziki karpik to i ladniejszy i silniejszy. trafil mi sie tez na narwii karpik kilogramowy i duzo silniejszy byl od tych tlustych z okonia. nie ma nic lepszego niz karp z dzikiej wody.

CześćPoczytaj ten wątek i zobacz i karpi można złowić na OKONIU :-)http://forum.wedkuje.pl/post/lowisko-specjalne-okon-pytanie/448549/25Na Górze kilka lat temu, jak jeszcze nie była taka zarośnięta złowiłem przez dobę sześć karpi a każdy po około 3 kg.Owszem jest to fajna woda ale ...Domyśl się ;-)JK
[2012-10-14 17:23]

JKarp

Zlikwidować to badziewie a teren objąć kwarantanną jak w Czarnobylu.
ŁOWISKO "OKOŃ" krwa mać się znalazło  , ciekawe tylko dlaczego okoń w regulaminie - jest rybą darmową a np: amur czy karp już nie ?

CześćCiebie powinno objąć się kwarantanną.Nie możesz wytrzymać żeby się nie w..ć z kopytami w jakiś wątek o karpiach, łowiskach specjalnych itp ? Pisz te swoje mądrości na blogu ale jeszcze lepiej nie pisz wcale nic jak masz takie dyrdymały pisać.Jeszcze trochę, to ryby zobaczysz tylko w takich łowiskach.Oczywiście nie ma przeproś - jest to naruszenie regulaminu.JK [2012-10-14 18:41]

tytek

A ja Jez. Gora nie odpuszcze i udowodnie samemu sobie, ze lepsze jest od okonia. Z Okonia to dobre sa tylko kebaby i hot dogi. Czasami przejazdem do Nowego Dworu wpadalem do lowiskowego baru cos zjesc :) [2012-10-14 22:38]

JKarp

CześćJezioro Góra zawsze będzie lepsze od łowiska komercyjnego. Obojętne czy to Okoń, czy Krzyczki czy jakieś inne i to jest bezdyskusyjne. Natomiast jeśli chodzi o samo " łowienie " nie dorówna do Okonia. Po pierwsze jest tam populacja karpi ale nieporównywalnie mniejsza niż na Okoniu. Mentalność wędkarzy jest taka jaka jest - po zarybieniu nie ma przeproś :-(((Natomiast ani Góra ani ta żwirownia nie dorówna Okoniowi pod względem bezpieczeństwa. JK [2012-10-15 06:20]

tytek

Masz racje, czesto slyszalem o sytuacjach, ze samochody byly podpalane w lesie przy zwirowni. podobno grasuja tam bandy z okunina i modlina. zawsze bralismy ze soba po siekierze dla pewnosci. [2012-10-17 20:56]

siwy20mw

Witam. W dniach 19-21.08.2014 Mamy zamiar wybrać się z kolegami na 'okonia'. Czy ktoś z kolegów był ostatnio na tym łowisku i mógłby podzielic się wrażeniami? Łowisko 'okoń' znam, ale zastanawia mnie jak wygląda sytuacja po ostatnich upałach. 
[2014-08-10 17:18]