Zaloguj się do konta

Łowisko Okoń w Pomiechówku

utworzono: 2012/08/16 21:56
marsla69

Witam.

Chcę wybrać się do Pomiechówka na łowisko Okoń. Chciałbym prosić o kilka wskazówek. Tzn czym nęcić, na co łapać, jaka głębokość łowiska, jakie dno itp. Dodam że będę łowił na jedną gruntówkę i jedną spławikówkę. Interesuje mnie raczej biala ryba. Z góry dziękuje za wszelkie informacje, pzdr.

[2012-08-16 21:56]

Adam01

Na ich stronie www jest mapka z głębokościami łowiska. Nęć twoją sprawdzoną zanętą, łap na np białe, czerone, kuku, a jakie dno to spytaj gospodarza, bo ja nie wiem. Masz dużą szansę złowic karpika, leszcza czy płoć.
[2012-08-17 00:22]

JKarp

Witam.

Chcę wybrać się do Pomiechówka na łowisko Okoń. Chciałbym prosić o kilka wskazówek. Tzn czym nęcić, na co łapać, jaka głębokość łowiska, jakie dno itp. Dodam że będę łowił na jedną gruntówkę i jedną spławikówkę. Interesuje mnie raczej biala ryba. Z góry dziękuje za wszelkie informacje, pzdr.


CześćPisz, że na zawody :-)Napisz, które miejsca macie wydzielone na zawody.JK [2012-08-17 08:00]

marsla69

Nie wiedzialem że to ma jakieś znaczenie. Nie mam pojęcia jakie miejsca są wyznaczone. Chodziło mi o jaqkieś ogólne informacje. I tak nie wiadomo jakie stanowisko wylosuje. Ale dzięki serdeczne. Napisze jak mi poszlo. pzdr.

[2012-08-17 21:10]

JKarp

Nie wiedzialem że to ma jakieś znaczenie. Nie mam pojęcia jakie miejsca są wyznaczone. Chodziło mi o jaqkieś ogólne informacje. I tak nie wiadomo jakie stanowisko wylosuje. Ale dzięki serdeczne. Napisze jak mi poszlo. pzdr.


CześćNastaw się na grube nęcenie ale nie koniecznie dużo. Kukurydza z puszki, jakaś gruba zanęta, do tego pellet. Całość doprawiona jakimś zapachem np scopex. Na haczyk oczywiście kukurydza najlepiej na włosie a jeśli nie to kanapka białe z kukurydzą. Nie rób zestawów za delikatnych bo będziesz tracił ryby. JK [2012-08-18 11:51]

marsla69

Jeszcze raz wielkie dzięki.
pzdr.
[2012-08-19 07:27]

JKarp

CześćTę wędkę z gruntu ustaw na sprężynę i łów tak normalnie z bombką. Dobrze ustaw hamulec bo taki maluszek 2kg potrafi zabrać wędkę.JK [2012-08-19 07:36]

Kolego po pierwsze to nie w Pomiechówku ale w Janówku, najlepszy dojazd od strony Wieliszewa lub przez Chotomów .Przejazd w Janówku zamknięty. Dokładne dane na temat łowiska i dojazdu znajdziesz w internecie . www.Łowisko okoń . W weekendy nie polecam.A tak to fajne miejsce zwłaszcza dla osób bez karty.Ps. Połamania kija - i uwazaj bo to nie przywitanie lecz może być na serio.

Julian.

 

[2012-08-19 09:35]

marsla69

Witam.

Chciałbym jeszcze raz wrócić do tematu łowiska "Okoń". W zasadzie wszystko mam gotowe. Nie wiem tylko czy do zestawu gruntowego mogę zastosować rurkę antysplątaniową i duży koszyk bez obciążenia?

[2012-08-28 20:13]

JKarp

CześćKoszyk bez obciążenia nie jest dobrym pomysłem ponieważ nie stabilizuje w sposób prawidłowy całego zestawu.Zrób sobie testy na sucho z koszykiem bez obciążenia i z ciężarkiem 60-80g. Zwróć uwagę, że po ruszeniu haczyka z zestawem bez obciążenia powodujesz, że haczyk natychmiast się przemieszcza w stronę brzegu bez zacięcia ryby ( bo żyłki nie napniesz prawidłowo bez dociążenia ).Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest według mnie użycie sprężyny zanętowej ( minimum 40g ) i ustawienie zestawu ( znaczy wędki ) z tzw bombką. JK [2012-08-28 20:29]

marsla69

Dzięki wielkie. Nie jestem karpiarzem z tąd moje wątpliwości. W niedziele jadę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam. [2012-08-29 09:39]

marekzalewski

Witaj, wszelkie info znajdziesz na ich stronie. Janów, a nie Pomiechówek. Nie jestem karpiarzem, łowiłem tam na grunt - rurka antys i koszyczek ok 20-40 gr ( łowię tam na 2 spiningi z dzwonkami hehe ) i najlepsza jest kuku, a zanęty używam Starfish'a (żółtej), ale właściwie każda się przyda i sprawdzi b. dobrze (mają też na miejscu Trapera). To oczywiście czysta amatorka, ale ilość brań i ich moc (największy mój misiek to 5 kg. - najczęściej trafiają się ok. 1,5-2,5 kg.) nie pozwalają się nudzić. Zabawa przednia i bez jakichś specjalnych dodatków do zanęty itd. Na spining możesz tam wzdłuż brzegu złapać szczupłe, ale nie zawsze biorą - tu polecam jak największe przynęty - błystki 4,5 nawet, duże kopyta, ripery, i dalekie rzuty albo wzdłuż brzegu tj. pisałem. Głębokość dochodzi do 15m. Jak trafisz dzień z braniami to dobór zanęty na amatorski połów nie jest tam aż tak ważny.

 

TO tyle, co amator może ci poradzić:) w razie czego napisz pw

pzdr

[2012-09-01 10:42]

marsla69

Witam wszystkich.

No i po zawodach. Byłem na Okoniu od 7.00 do 14.30. Dwie wędki, jedna na grunt, przypon z włosem a druga na spławik przelotowy. Na jednej i drugiej na haczyku różne kombinacje kuku truskawkowej i waniliowej i białego robaka. Zanęta to kukurydza spożywcza z puszki, pelet, niewielka ilość grubej zanęty karpiowej do tego trochę kleju. O godzinie 8.30 piękne branie na spławik. Najpierw lekko się przytopił a za chwile wyłożył się cały. Zaciąłem. Ryba odpłynęła najpierw w lewo, niebezpiecznie blisko zestawu gruntowego, potem w prawo. Cały czas przy dnie. Nawet na chwilę nie udało mi się oderwać ryby od dna. Trwało to nie dłużej niż dwie minuty. Potem ryba zwyczajnie się wypięła. Na grunt nawet jednego brania. Ogólne na całym łowisku brań było nie wiele. Najwięcej na stanowiskach od 20 do 30. Ja miałem 15. Ogólnie łowisko fajne, woda fajna bogata w rybę. Spławiały się przez cały dzień. Niektóre naprawde bardzo duże. Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do łowisk komercyjnych, ale na "Okonia" napewno wrócę.

[2012-09-02 18:54]