Zaloguj się do konta

Łowisko kowboja - Jaki zestaw na tą wodę

utworzono: 2011/04/21 13:53
adi970

Witam. Przepraszam jeżeli źle zatytułowałem temat, ale nie wiem jak dokładnie go nazwać.
Moje pytanie to jaki zestaw na łowisko w Nieznanowicach. Link do strony łowiska: http://lowisko-kowboja.malopolska.pl/
Myślałem nad Feederem ale nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie. A więc jak inaczej mógłbym tam łowić? A najważniejsza sprawa, to jak zamontować ten zestaw. Prosiłbym więc także o instrukcję.

Jeżeli macie jakieś pytania, to walcie śmiało.
[2011-04-21 13:53]

JaroDaw

Witam. Przepraszam jeżeli źle zatytułowałem temat, ale nie wiem jak dokładnie go nazwać.
Moje pytanie to jaki zestaw na łowisko w Nieznanowicach. Link do strony łowiska: http://lowisko-kowboja.malopolska.pl/
Myślałem nad Feederem ale nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie. A więc jak inaczej mógłbym tam łowić? A najważniejsza sprawa, to jak zamontować ten zestaw. Prosiłbym więc także o instrukcję.

Jeżeli macie jakieś pytania, to walcie śmiało.

Każda metoda będzie dobra, zależy czym lubisz wędkować i na jaką rybę zapolujesz. [2011-04-21 14:11]

Masz przykład zestawu do feedera: [2011-04-21 14:20]

JaroDaw

Może talentu nie mam ale tak to ma wyglądać.
[2011-04-21 14:32]

adi970

Czy zamiast stoperów gumowych można użyć ciężarków? Oraz przypon połączyć z żyłką główną za pomocą krętliku czy czegoś innego?
Jeszcze jedno. Co będzie najbardziej uniwersalną przynętą na to łowisko i co dać do koszyczka(Oczywiście zanętę ale jaką, aby brało jak najwięcej ryb[gatunków])?

Jeżeli ktoś tam był to prosiłbym o ocenę łowiska i powiedzenie czy jest tam co łowić(Czy jest dużo ryb)?
[2011-04-21 14:34]

JaroDaw

lin,szczupak,sum,karaś,węgorz,amur,karp   takie ryby tam podobno są


PS: Maciek, ja tu tworzę, jak Michał Anioł, A Ty mi tu bach gotowca ;0
Hi żarcik ;) [2011-04-21 14:42]

Stopery gumowe maja swoje przeznaczenie, a ciężarki swoje. Kolega @JaroDaw przedstawił Ci wersję z łączeniem na krętlik. Co do przynęty i zanęty na konkretne łowisko, to pomoże Ci ktoś, kto tam wędkował. Nie ma jednej, uniwersalnej przynęty i zanęty na wszystkie łowiska i ryby. Próbuj, kombinuj, eksperymentuj, szukaj, ryb dla Ciebie też za Ciebie nikt nie złowi, sam kombinuj. [2011-04-21 14:43]

JaroDaw

Stoper gumowy jest lepszy (moim zdaniem), ale są tacy co ciężarki z braku laku zakładają. [2011-04-21 14:45]

lin,szczupak,sum,karaś,węgorz,amur,karp   takie ryby tam podobno są


PS: Maciek, ja tu tworzę, jak Michał Anioł, A Ty mi tu bach gotowca ;0
Hi żarcik ;)






Hihihihihihihi.......bo ja nie mam programu do tworzenia :))))))))


[2011-04-21 14:45]

Lechu75

Czy zamiast stoperów gumowych można użyć ciężarków?


mozna tez uzyc kawałka wentylka tak około 5-7 mm ale to oczywiście z braku laku lepiej wcześniej zaopatrz się w stopery

[2011-04-21 20:37]

adi970

Mam takie pytanie jeszcze odnośnie łowisk prywatnych. Czy każdą rybę złowioną trzeba zabrać ze sobą? Oczywiście jeżeli nie spełnia wymiaru ochronnego to nie.
[2011-04-22 09:26]

JaroDaw

Mam takie pytanie jeszcze odnośnie łowisk prywatnych. Czy każdą rybę złowioną trzeba zabrać ze sobą? Oczywiście jeżeli nie spełnia wymiaru ochronnego to nie.

Zależy od właściciela, ale najczęściej jest obowiązek wykupienia złowionej ryby. [2011-04-22 09:35]

adi970

Aha jeszcze jedno. Jaki rozmiar haczyków będzie odpowiedni? 8 wystarczy?
[2011-04-22 09:44]

adi970

Witam ponownie. Może źle zadałem pytanie. Jaki będzie odpowiedni rozmiar haczyka(uniwersalny rozmiar), na to łowisko. Jeszcze coś. Był już tam ktoś z tego forum?


PS: Może troszku to nieodpowiednie ale czy znacie jakieś ciekawe strony o wędkowaniu, czy może fora? Oczywiście oprócz tego serwisu. Za pomoc dziękuję.
[2011-04-24 16:40]

Czomon

Swego czasu dość dużo tam łowiłem, w piątek jadę ponownie. Jest lin, karp, amur, sum, jesiotry ostronose. Czasem wszystko bierze- mieliśmy przypadek ze znajomym, że łyknęło pusty haczyk. Czasem jest posucha i nic nie chce brać. Brania są najróżniejsze, od delikatnych do bardzo mocnych, na własne oczy widzieliśmy gościa pływającego za wędką, rod pody obłożone workami z piaskiem, generalnie wybór jest, a teraz dodatkowo jeszcze powiększają jeziorko.

Co do zanęty, łowisko jest pod dużą presją, ja nastawiam się tam głównie pod karpia i amura, ale jesiotr na kukurydze poszedł (a hol tej ryby naprawdę sprawia wielką frajdę!).

No i chyba tylko raz w ciągu 3 lat widziałem tam łowiących na spławik. Wszyscy raczej z gruntu łowią.
[2011-04-25 22:35]

adi970

Hmm... A są tam jakieś ciekawe miejscówki? Tzn. chodzi mi o miejsca z których szczególnie warto łowić. Jeszcze coś. Czy łowisko jest oblegane, czy raczej mało jest tam łowiących teraz?
[2011-04-26 14:09]

Czomon

Jest dosyć oblegane, ale zawsze się miejsce znajdzie, bo jest naprawdę duże. I raczej wszędzie będą brania, bo łowisko jest donęcane co jakiś czas z łodzi. Ja mam tam swoje ulubione miejsce, ale to raczej dlatego, że jest na lekkiej górce i blisko do budki-kibelka. Zanętę można kupić na miejscu, za ryby płaci się tylko za zabierane. No i można na miejscu poprosić o zagotowanie wody np. na kawę.

PS. Na miejscu jest mało cienia, właściwie to nie ma go wcale, trzeba pamiętać o ochronie przed słońcem, żeby nie wrócić z udarem.
[2011-04-26 15:25]

Kowboj1

Wszystko się zgadza ... Wiele informacji jest pod linkiem jaki podany został wyżej. Uważam, to łowisko za bardzo dobre z uwagi na odległości od Krakowa (około 30 km) jak i wielkości akwenu . Po drugie jak dla każdego wędkarza nie bez znaczenia jest wysokość opłaty za wędkowanie   - wynosi 15 zł za wędkowanie na 3 wędki od świtu tj. od 6.00 do zmroku. Dla początkującego adepta sztuki wędkowania myślę to dobre miejsce na próby i ze spławikiem i z wędkowaniem na grunt. Głębokość łowiska 1,5 - 2,5 m i dobry dostęp do wody praktycznie z każdego stanowiska powodują, że można tam ćwiczyć różne metody połowu. Z ryb jakie możemy tam wyjąć dominuje karp w rozmiarze 1,5 - 3 kg   a są też okazy do 9 kg ponadto duży amur od 5 kg. do ponad 10 kg. Na nocne połowy wybierają się wędkarze nastawieni na suma. W akwenie pływa ich spora ilość przekraczająca 15kg.

Jak będą jakieś pytania to najlepiej kierować je pod tym adresem email:lowisko_kowboja@interia.pl
Gadu Gadu 22402305 [2011-05-19 18:34]

Kapi01

na co biorą tam jesiotry? czy jest jakaś specjalna przynęta na nie czy biorą przypadkowo? [2011-10-02 13:43]