Zaloguj się do konta

Łowisko bez pozwolenia w ok. Sulechowa

utworzono: 2013/10/08 22:39
fenio994

witam piszę w imieniu mojego kolegi który zaczyna przygodę z wędkowaniem i szuka miejsc na ryby na które nie jest potrzebna karta ani żadne pozwolenie mieszka w Sulechowie woj lubuskie proszę o odpowiedz bo ja z takich miejsc zanan tylko stawy prywatne
[2013-10-08 22:39]

kedzio

Bo z takich miejsc to tylko są stawy i łowiska prywatne.


[2013-10-08 23:00]

fenio994

a ja poszukuje jakiegoś kompana na wyprawy spiningowe właśnie z okolic sulechowa  bo wszyscy których znam to niestety boją się bez kart jechać
[2013-10-08 23:05]

kedzio

To może nie rób tego na forum wędkarskim, ponieważ łowienie na każdej kałuży która nie jest własnością prywatną wymaga posiadania karty wędkarskiej. Jak chcesz łamać prawo, to rób to sam i nie namawiaj swoich ( jak mniemam) młodych kolegów. Wyjdą na tym lepiej niż ty, bo unikną dotkliwych sankcji karnych. Chcesz być wędkarzem, to zadbaj o zalegalizowanie swoich zainteresowań i przestrzegaj prawa. [2013-10-09 13:57]

fenio994

ja kartę posiadam gdyż rok temu dostałem mandacik :) a pisałem  w imieniu kolegi który jej nie posiada
[2013-10-09 16:53]

emista

Kolegi nie zmienisz, więc zmień jego status na zrzeszonego. cena karty jest i tak niższa od mandatu .chyba ,że on lubi cenę strachu. PZW w ostatnich 20-stu latach się rozwinęło , więc odradzam też wędkowanie w prywatnej wannie bo skądinąd okaże się, że rachunek za wodę i ścieki jeszcze nie opłacony i wodokan się upomni o swoje. Znane jest stanowisko PZW- każda woda ma swego właściciela.Komuś zapłacić musisz( podać mój nr konta?), wybierz WC a może za łowienie w ściekach policzą ulgowo. To właściwie bez znaczenia gdzie łowisz - ryb nie ma ani w kanalizacji ani w w wodach PZW. W tej pierwszej nie sprawdzałem , ale w tej drugiej tak , i też nie słyszałem by w tym roku ktoś łapał ryby.
[2013-10-09 17:10]

wirefree

Wyrób sobie kartę wędkarska i z takową możesz łowić na wodach gminnych. W twoim przypadku wszystkie dołki miedzy wałami staw w cigacicach przed mostem i stawy ANR.
[2013-10-09 17:13]

fenio994

ja mam kartę tylko moi znajomi nie mają i boją się jeździć ze mną i w sumie się im nie dziwię ostatnio kolega poszedł na starą cegielnię w Sulechowie i wyłapał mandacik bo myślał że tam nikt nie chodzi
[2013-10-09 22:35]

kedzio

Posłuchaj młody człowieku. Ty masz kartę wędkarską. Ty możesz łowić na akwenach nie wymagających opłacania składek PZW lub takich, na których nie jest wymagane zezwolenie. Ale takich wód w Polsce jest coraz mniej. Jesteś jeszcze młody i być może ta młodość powoduje, że nie rozumiesz zasad, którymi kierują się wędkarze. Ja nie chcę ciebie oceniać, ganić, krytykować, a chcę ci jedynie uświadomić, z czym wiąże się bycie wędkarzem z prawdziwego zdarzenia. Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb określa dokładnie i precyzyjnie, kto może, a kto nie może wędkować na terenie RP. Określa ściśle, komu wędkarz może udostępnić jedną ze swoich wędek jako osobie towarzyszącej i kto jest taką osobą. Reguluje też zasady wędkowania dla osób niepełnoletnich. Założony przez ciebie temat to zwyczajne nieporozumienie. Pogadaj z kimś doświadczonym, kto wyłoży ci twoje prawa i obowiązki jako wędkarza, bo to, co tutaj piszesz, jest dowodem na to, że nie masz pojęcia o przepisach nas dotyczących. Uważam, że popełniono wielki błąd dając ci do ręki kartę wędkarską. Ty jeszcze do tego nie dorosłeś. Nie mam do ciebie pretensji, ale mam poważne obawy, czy będzie z ciebie wędkarz, czy zwykły kombinator.

A kombinatorów nam w PZW nie potrzeba. Zatem dokładnie przeczytaj RAPR. Zapamiętaj te kilka podstawowych zasad, których musimy przestrzegać i nigdy więcej nie zakładaj podobnych wątków, bo jest to zwyczajna prowokacja. Z pewnością masz kogo poprosić o pomoc w zrozumieniu zasad. Nie musisz pisać takich bredni na forum. A że jesteś młodziutki, to nich moje słowa będą bodźcem do działania w kierunku poznania przepisów wędkarskich.

Połamania.

PS : Twoi koledzy jak widać lepiej znają prawo, niż ty. A ty masz kartę -co nie? Oni nie mają, a wiedzą, że nie wolno im wędkować.

[2013-10-10 14:33]