Łowisko Arcelin-komercja czy PZW?

/ 15 odpowiedzi
Czy trzeba posiadać kartę wędkarską, aby łowić w żwirowni w Arcelinie??? Chyba nie jest to PZW, ale nie jestem pewien więc pytam, bo słyszałem o sporych rybach, szczególnie sandaczach i mam ochotę się tam wybrać.
yba


a gdzie znajduje się ten Arcelin , bo jest u nas pod Płońskiem wieś która  nazywa się Arcelin i są stawy po wydobyciu gliny a nie żwiru. Pewnie piszesz o jakimś innym Arcelinie bo o Sandaczach nie słyszałem. (2013/05/22 11:19)

emporio1916


Witam. Też chętnie się dowiem czy to woda pzw? Byłem tam w zeszłym roku na nockę ale poza leszczykiem bez efektu. Może napiszecie coś więcej o tej wodzie? (2013/05/22 20:10)

yba


powiedz mi czy to o ten arcelin chodzi , mam na myśli ten pod Płońskiem , jeżeli o ten to napisze ci wszystko bo znam te stawy jak własną kieszeń. (2013/05/24 11:23)

yba


Więc te stawy , owszem należały kiedyś do PZW  ale to było gdzieś w latach 80 -tych. Następnie znalazł się właściciel który  nazywał się Kazimierz Morawski  . PZW musiało  te stawy oddać ale w zamian za udostępnienie wędkarzom wody , ponieważ ta woda była opłacana ze składek i zarybiana. Pan Kazimierz jednak jak  to nałogowy Alkoholik najwyraźniej o tym zapomniał i ganiał ludzi ze strzelbą , wiem bo sam byłem na linii ognia :-).Kilka lat temu,, Kazimierz ''zmarł , nie wiem na co ale raczej było to związane z jego piciem i staw stał się dostępny dla wędkarzy i kąpielowiczów . Podobno teraz stawy należą do jego  syna ale on ma to gdzieś i tego nie pilnuję . Jest tam  ok 7 stawów ale łapię tylko na 2. Na tym z wyspą i kwadratowym który jest z lewej strony tego dużego stawu z wyspą . Kanał kwadratowy jest cholernie głęboki i ciężko dostępny (mało tam miejsc do wędkowania ale sa wszystkie ryby które występują na tym stawie z wyspą który zapewne najbardziej cię interesuję. Z ryb które tam są i widziałem jest Karp , Amur , szczupak, okoń , leszcz, krąp, płoć, wzdręga , ukleja , słonecznica, lin, karaś srebrzysty , złocisty , niestety  nie spotkałem się z tym żeby ktoś tam złapał sandacza i sam też go nie złapałem ,aczkolwiek może kiedyś i był zapuszczany. Były tam tez kiedyś Węgorze ale watpie żeby jakiś jeszcze został . Tak że , śmiało uderzaj i połamania kijka .

(2013/05/24 13:36)

yba


Co do tego węgorza to kłusownicy zostawiali nawet tzw, samołapy na  mocniejszym kiju lince z hakiem i jakąś padliną . Słyszałem że ostatniego węgorza złapano  tam gdzies tak w 2000 roku. Wzeszłym roku  lub 2 lata temu ,  2-kolesi złapalo amura 18 kg.Ja najczęściej lowie tam Liny , Leszcze , Płocie , Krapie i trochę rzadziej Karasie. (2013/05/24 13:56)

emporio1916


Dzięki za info. Rzadko się zdarza na tym forum, żeby ktoś tak konkretnie opisał łowisko. Ja nawet nie wiedziałem, że tam jest kilka zbiorników. Jak przyjechaliśmy to był już zmierzch i od razu uderzyliśmy na ten z wyspą. Jak tylko wybiorę się w tym roku to dam znać jak efekty. Pozdrawiam. (2013/05/24 18:03)

yba


Ok , pozdrowienia i jeszcze raz połamania .

(2013/05/24 18:51)

game30355


Chodziło mi o Arcelin, jak się jedzie z Płońska do Baboszewa (w kierunku Raciąża), leży około 10 km od Płońska, nie wiem czy dokładnie 10km, ale coś około tego (2013/05/25 19:23)

yba


Chodziło mi o Arcelin, jak się jedzie z Płońska do Baboszewa (w kierunku Raciąża), leży około 10 km od Płońska, nie wiem czy dokładnie 10km, ale coś około tego


Wszystko masz wyżej napisane , możesz tam łapać bez Karty a z tym Sandałem to ktoś ci niezłego kita sprzedał , 17 kg , dobre . (2013/05/25 20:46)

yba


to był by rekord Polski :-);-) (2013/05/25 20:51)

game30355


coś mi nie pasowało z tym sandaczem właśnie :D nigdy o takich nie słyszałem (2013/05/26 21:58)

game30355


To zabiorę tam feederek i spróbuję na leszczyka się zasadzić i może na małego karpika na tym stawie z wyspą. Jaką przynętę by mi pan polecił na leszczyka??? Może jest tam jakiś killer, czy wszystkie się spisują mniej więcej równo??? (2013/05/27 21:30)

yba


To zabiorę tam feederek i spróbuję na leszczyka się zasadzić i może na małego karpika na tym stawie z wyspą. Jaką przynętę by mi pan polecił na leszczyka??? Może jest tam jakiś killer, czy wszystkie się spisują mniej więcej równo???


Przede wszystkim to jestem Paweł, na Karpika radzę ci się nie nastawiać bo nic z tego nie będzie ,chyba że mówisz o,, Karpiku'' ponad 10 kilo. Mówisz że zabierzesz feedera , nie wiem czy to dobry pomysł ponieważ dno ma tam taki dywan roślin , no ale jeżeli założysz na przypon coś co pozwoli trzymać przynętę nad dnem to ok. Najlepszą przynętą  jak dla  mnie są białe robaki i kukurydza, Próbowałem łapać  na wszystko , od pszenicy po groch , płatki , ciasto i zawsze kończyłem na robakach .Wczoraj byłem z bratem i złapaliśmy Leszcza , Lina takie ponad 30 cm , ładne płocie , krąpie , ukleje ., ogólnie brania dobre bo co chwila spławik się chował, tak więc śmiało napieraj. Spławik też weź , jedną na grunt , druga na spławik i do przodu.:-)O tym Karpiu tak napisałem ,ponieważ są tam same świniaki , z 10 kilo nie schodzą , amury to samo. (2013/05/27 22:12)

game30355


ok, muszę naprawić skutera i ruszam :D (2013/05/29 21:34)

Piwko12


W arcelinie nie ma łowiska PZW koło żwirowni (2014/07/18 15:06)