Zaloguj się do konta

Łowisko 215 ŻARKI II - Jak dojechać.

utworzono: 2010/08/25 09:48
Gswito

Witam chciałem zapytać jak dojechać do łowiska 215, ŻARKI II, 18,93 ha, Nadleśnictwo Chrzanów, Leśnictwo Żarki. Najlepiej jak by był dojazd pokazany na mapie, ponieważ nie mam pojęcia gdzie to jest w Żarkach. Jeśli ktoś coś wie o tym Łowisku to proszę o krótki opis. 
[2010-08-25 09:48]

baldhead

Byłem na tym łowisku wiele razy. Napisz skąd pojedziesz. [2010-08-25 21:44]

Gswito

Pojade od strony Chrzanowa. Opisz jak możesz trochę to łowisko jakie dno jakie ryby dominują itd. [2010-08-26 07:09]

Michal11pl

Z tego co słyszałem od znajomych łowisko to nazywają pnioki cała masa zaczepów.

Radzę wyposażyć się w supermocną żyłkę oraz przygotować się na straty w zestawach.

Pozdrawiam i życzę sukcesów

GRUBO DASZ GRUBO WEŻMIE

[2010-08-26 10:18]

zibi226

witam łowiłem tam kilka razy w żarkach nalezy skrecic na światłach i kierowac sie na mętków ja tam chodze z laska sie z płoteczkami pobawic bo na nic wiekszego niebyłem niewidziałem zeby ktos cos złowił wiekszego oprucz sumika.
[2010-08-26 11:26]

baldhead

Z Chrzanowa można jechać przez Płazę i Babice. Po dojechaniu do drogi Kraków - Oświęcim w Babicach należy skręcić w prawo (kierunek na Żarki, Chełmek). W odległości ok. 3 km od tego skrzyżowania należy zgodnie z tablicą kierunkową skręcić w lewo na Mętków. Po dojechaniu do krzyżówki w centrum Mętkowa trzeba skręcić w prawo i już sama droga zaprowadzi na interesujące Cię łowisko. Na miejscu sprawdż oznaczenie łowiska, ponieważ w sąsiedztwie znajduje się Łowisko Specjalne Koła Libiąż-Miasto. Łowisko powstało na terenach zapadlisk górniczych i obfituje w mnóstwo zaczepów. Moja rada - zanim zaczniesz łowić popytaj miejscowych wędkarzy (szczególnie starszych) o miejsca gdzie tych zaczepów jest mniej. Ja będąc tam pierwszy raz poprosiłem starszego pana, który łowił tam ryby o taką informację i łowiłem wiele razy karpie, szczupaki i duże karasie unikając zaczepów. Łowisko słynie z dużch szczupaków i karpi. Miejscowi łowią na mocne wędki z pełnego włókna szklanego i stosują plecionki zamiast żyłek. Przynęty to kukurydza i gotowane ziemniaki. Na drapieżnika zasiadają głównie z żywcówką, chociarz spotyka się tam również spininngistów, którzy znają to łowisko jak własną kieszeń. Łowisko to jest licznie odwiedzane przez wędkarzy z Chrzanowa. Prawdziwą zmorą łowiska, większą jak zaczepy jest licznie występujący sumik karłowaty, który pożera niemal każdą przynętę. Łowisko bardzo trudne ale ciekawe. Pozdrawiam i życzę "połamania kija". Wodom Cześć! [2010-08-26 21:45]