Zaloguj się do konta

Łowiska Radom

utworzono: 2011/07/15 18:59
Przemo-77

Panowie i Panie. Wędkarze z Radomia. Bardzo proszę o polecenie jakiegoś możliwego łowiska, które przypadło wam do gustu. Może dałoby się stworzyć bazę danych łowisk, na które warto by się wybrać. Wyjazd z Radomia cel - fajne łowisko.

Ostatnio łowiska w Domaniowie, Brodach i na  Wiśle są dla radomskich wędkarzy mało łaskawe. Może znacie jakieś sensowne miejscówki ???????
[2011-07-15 18:59]

Teraz wszędzie jest głęboka woda i troche trudno o ryby:(A jakiego charakteru łowiska jest kolega zainteresowany??
[2011-07-15 20:31]

MichalRDM

W Solcu nad Wisłą jest jakieś fajne jeziorko jakoś połączone z Wisłą.Jutro wyjazd o 3.00 rano mam nadzieje że się coś wyhaczy konkretnego.
[2011-07-15 21:07]

Przemo-77

Interesują mnie głównie łowiska nad Wisłą. Obecnie rzeczywiście jest lipa bo woda jest wysoka i brudna. Zacząłem sezon od kwietnia. Wędkowałem już ok 10 razy i za każdym razem była straszna lipa. No może na 2 wyprawach były brania. Na pozostałych nic, a nic
[2011-07-16 19:21]

Tequila

Witam.

Mogę troszkę o Siczkach powiedzieć.:)


Wiem , że na chwilę obecną to cieniutko... Lecz miejmy nadzieje, że pod koniec tego tygodnia będzie lepiej, bo nie zapowiadają żadnych większych opadów, więc poziom wody się ustabilizuje. W końcu trzeba być dobrej myśli.;)

Byłem z kolegą na noc z piątku na sobotę (22-23.07.2011) to tylko z pięć leszczyków 20 cm jeden 30 cm z gruntu, na spławiku koło 3.20 jedną płoć z 19 cm. Brały w godzinach od 4.30 do 6. Miejsce:od związku z 50m za wypożyczalnią sprzętu wodnego.

W niedziele(24.07.2011) od godziny 6 do godziny 15: 9 leszczyków koło 20 cm z czego sześć z nich na spławik(bat), a reszta na grunt. Jeden leszcz z 33 cm również grunt i parę okników 5-7 cm na spławik(teleskopówka). Miejsce: molo, rzucaliśmy w stronę tamy.

Z środy na czwartek(27-28.07.2011) Nad ranem 4 leszczyki po 22-23 cm, w nocy 3 leszczyki tych samych rozmiarów(wszystko na gruncie). Na spławiku(Teleskopówka) parę okoników po 5 cm jeden z 9 cm. Miejsce:od związku z 40m za wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Według mnie to lipa w porónaniu do tego co było z 3 lata temu.

Choć mam pytanie. Słyszałem że na początku tamtego tygodnia ktoś wyjął węgorza. Czy nawet dwa.

Na co najlepiej go brać.?? Grunt z martwą rybką.??

A.! Jeszcze jedno pytanko, warto teraz nad Radomkę.??? Jeśli tak to w jakie okolice.???

[2011-08-02 16:46]

kyn11

Witam, odnośnie Radomki to w ostatnim czasie bardzo opadła woda w Radomce i coraz ciężej znaleźć dobrą gruntową miejscówkę. Oczywiście nadal można złapać, klenia, leszcza, płoć, okonia czy szczupaka ale w porównaniu z ubiegłymi latami jest tych ryb coraz mniej.
[2012-01-16 11:01]

koksik2703

Ja polecam Domaniów i Radomkę ale to tylko latem porankiem na płocie wieczorem na szczupaczki i okonki. W takich okresach zimowych wraca się o kiju (chyba dobrze napisałem ,, o kiju,,???)

[2012-01-16 16:24]

FLO92

a jak sie przedstawia sytuacje z sumem na Wiśle na odcinku dostępnym dla okręgu radomskiego ?
[2012-01-16 16:55]

FLO92

chce sie oczywiście wybrac w lato ;p jakie miejsca polecacie ?
[2012-01-16 16:56]

borysekk

Witam serdecznie.Był ktoś z szanownych panów wędkarzy na borowcu ? co sądzicie o tym łowisku?
[2012-01-26 13:08]

bednar14

Witam serdecznie.Był ktoś z szanownych panów wędkarzy na borowcu ? co sądzicie o tym łowisku?

No niestety tylko raz byłem w zeszłym roku ale kilka lat temu to więcej tam jeździłem. Teraz jest tam bardzo dużo drobnicy co utrudnia troszkę łowienie. Jeżeli chcesz nastawić się na coś większego to musisz grubo nęcić i łowić na takie przynęty jak kukurydza groch lub czerwone robaki. Jest dużo płoci krąpi stynki uklei leszcza i sumika karłowatego. Czasami trafi się coś większego. W najbliższym czasie na moim blogu będzie opis tego łowiska więc zapraszam do czytania.
[2012-01-26 14:41]

pawell9994

Co do Borowca: rezerwat żółwia błotnego, łowisko płytkie i muliste dno (doły potorfowe) gruntówka, ale przeważnie na bata najczęściej padają płotki nawet często powyżej 20 cm, ukleje i leszcze do 30 cm. to wszystko z wiosny. Wędkarze mówili o karpiach i amurach, ale jakoś nie złapałem nigdy. Występuje także dość dużo karasia, okonia, wzdręgi, czasami się trafi lin no i oczywiście sumik karłowaty ( kiedyś zatrzęsienie) na czerwonego. Z Jesieni natomiast dużo szczupaka w tym roku padło. pozdrawiam :)
[2012-01-26 20:50]

kasalka

Witam serdecznie.Był ktoś z szanownych panów wędkarzy na borowcu ? co sądzicie o tym łowisku?

Dla odpoczynku, sumika, łabędzi, kaczek. Jak najbardziej.
Sumika było dużo, innych ryb też. Wcześniej. Teraz (ostatnio do jesieni 2011) tylko drobnica, czebaczek amurski. Czasem leszczyk, krąp,płotka do 20. cm.
W weekendy dużo chamskiej społeczności, pseudo ze z "warsawy" przyjeżdża i jest tam nie fajnie. Bardzo głośno. Pomijam muzykę (zajeb..te kawałki) ale słownictwo, sterty śmieci, i co lubię najbardziej, ich słowne zaczepki...
Warto
[2012-01-29 03:54]

bednar14

Witam serdecznie.Był ktoś z szanownych panów wędkarzy na borowcu ? co sądzicie o tym łowisku?

Dla odpoczynku, sumika, łabędzi, kaczek. Jak najbardziej.
Sumika było dużo, innych ryb też. Wcześniej. Teraz (ostatnio do jesieni 2011) tylko drobnica, czebaczek amurski. Czasem leszczyk, krąp,płotka do 20. cm.
W weekendy dużo chamskiej społeczności, pseudo ze z "warsawy" przyjeżdża i jest tam nie fajnie. Bardzo głośno. Pomijam muzykę (zajeb..te kawałki) ale słownictwo, sterty śmieci, i co lubię najbardziej, ich słowne zaczepki...
Warto

Na mniejszym czy na większym? Bo ja wędkuje na większym i nigdy z taką sytuacja się tam nie spotkałem.
[2012-01-29 11:31]

pawell9994


Dla odpoczynku, sumika, łabędzi, kaczek. Jak najbardziej.
Sumika było dużo, innych ryb też. Wcześniej. Teraz (ostatnio do jesieni 2011) tylko drobnica, czebaczek amurski. Czasem leszczyk, krąp,płotka do 20. cm.
W weekendy dużo chamskiej społeczności, pseudo ze z "warsawy" przyjeżdża i jest tam nie fajnie. Bardzo głośno. Pomijam muzykę (zajeb..te kawałki) ale słownictwo, sterty śmieci, i co lubię najbardziej, ich słowne zaczepki...
Warto

Popieram w 100% jak zbliża się weekend, a tym bardziej jakiś dłuższy to duży staw "Ożywa" do sterty śmieci trzeba dodać łamane drzewa itd.
[2012-01-29 17:08]

borysekk

Witam serdecznie.Był ktoś z szanownych panów wędkarzy na borowcu ? co sądzicie o tym łowisku?

Dla odpoczynku, sumika, łabędzi, kaczek. Jak najbardziej.
Sumika było dużo, innych ryb też. Wcześniej. Teraz (ostatnio do jesieni 2011) tylko drobnica, czebaczek amurski. Czasem leszczyk, krąp,płotka do 20. cm.
W weekendy dużo chamskiej społeczności, pseudo ze z "warsawy" przyjeżdża i jest tam nie fajnie. Bardzo głośno. Pomijam muzykę (zajeb..te kawałki) ale słownictwo, sterty śmieci, i co lubię najbardziej, ich słowne zaczepki...
Warto

Dzięki serdeczne kolego wędkarzu.A może znasz jakieś fajne miejsca gdzie można "spokojnie" pobiegać ze spiningiem ?
[2012-02-01 12:57]

pawell9994

Jeżeli chodzi o okolice może spróbuj w Janowcu n. Wisłą. Widziałem często jak łapali sporawe Bolenie i nawet Klenie się czepiały.
[2012-02-01 18:22]

Sitownik

Witam. Gdzie na lód? Jakie przynęty itd. Jaka grubość lodu .. był już ktoś? [2012-02-01 18:37]

pawell9994

Byłem dzisiaj na Borowcu i zrobiłem parę dziur grubość lodu około 15 cm tak około 3m od brzegu ale strasznie trzeszczy więc nie łapałem. Jak dla mnie to z parę dni trzeba poczekać.
[2012-02-02 16:29]

borysekk

Jeżeli chodzi o okolice może spróbuj w Janowcu n. Wisłą. Widziałem często jak łapali sporawe Bolenie i nawet Klenie się czepiały.

Jestem "nietutejszy", nie znam za bardzo tych okolic i dopiero zaczynam moja przygodę z wędką. Już nie mogę się doczekać wiosny;) i zaczynam planować moją pierwszą wyprawę;). Myślałem o borowcu ale po rekomendacjach kolegów odnośnie towarzystwa nie za bardzo mam na to ochotę. Może właśnie Wisła w Janowcu będzie ciekawsza;)
[2012-02-03 11:35]

pawell9994

Z tym towarzystwem na Borowcu to tragedii nie ma, chodziło o letnie weekendy w tygodniu jest spokój i cisza. Co do Wisły w Janowcu są tam ciekawe klatki i miejscówki koło promu, ale niestety w lato dużo wędkarzy, a jeżeli nie wędkarzy to komarów szczególnie po podtopieniach:) pozdrawiam.
[2012-02-03 14:46]

borysekk

to może na borowiec też zawitam(raczej na pewno;) )     Łowiłeś może kolego pawel na Wiśle w okolicy Chotczy? tam podobno tez jest tam fajnie;) a wracając do Janowca...dobrze łowi się podobno w miejscu gdzie Wisła przerwała wał(tak mi opowiadał kolega jeden;) )
[2012-02-03 15:12]

pawell9994

W Chotczy nie łowiłem co do tej wyrwy w wale też słyszałem, że można połapać, ale jakoś nie byłem tam. jeśli na wiśle będzie lipa to jest jeszcze kanał w janowcu, który wpada do przepompowni.
[2012-02-03 19:18]

mateusz196

Borowiec polecam na wiosnę i jesień.W lato rzadko łowię bo namiotów sporo i często kwitnie woda.A co do przerwanego wału to znajduje się on między Janowcem a Brześcami. Fajne rozlewisko się zrobiło chociaż zeszły rok był słaby.Brześce polecam zaraz jak zejdzie duża woda póki miejscowi wody nie przeczeszą.
[2012-02-03 19:35]

borysekk

dzięki bardzo mateusz. A mógł byś mi udzielić jakichś wskazówek dojazdu?........pawel a ten kanał to w którym miejscu się znajduje?jak do niego dojechać?...z góry wam dziękuje :)
[2012-02-06 15:00]

pawell9994

jedź cały czas w kierunku promu po prawej stronie będziesz miał przepompownie i tam ten kanał do niej wpływa jak i wypływa.
[2012-02-06 21:15]