Zaloguj się do konta

Łowiska - Zbiornik Chechło

utworzono: 2011/12/23 21:52

Wątek poświęcony łowiskowi jakim jest Zbiornik Chechło.
[2011-12-23 21:52]

piccione

Witam w grupie, na wstępie dzieki za jej stworzenie, 

a teraz na temat Zbiornika w Chechle, byłem tam kilka razy w zeszłym roku i myślę że trochę poznałem ten sztuczny zbiornik. To co was na pewno zainteresuje to rybostan, uważam że jest tam bardzo dużo szczupaków w szczególności 0d 20cm do 40cm za każdym razem łapaliśmy z kolegą po kilka i wszystkie trafiały do wody. Polecam prawą stronę jak się patrzy od mostku na drodze asfaltowej, biorą tam szczupaki całkiem nieźle, złapałem też kilka szczupaków na kanele ( ten niepozorny rów z drugiej strony) mój znajomy łowił tam linki. Wszystkie rybki trafiły spowrotem do wody. Łowiąc w listopadzie i grudniu na spinning zauważyłem że najlepiej na tym zbiorniku sprawdzały się gumy (dużo zaczepów głębokość ok. 1,3m, przy ujściu kanału do 1,9m) w kolorach ciemny fiolet, ciemna zieleń, czarno-biało-czerwone wielkość do 5cm na główkach koloru czerwonego i pomarańczowego. Lokalni wędkarze łowią przy ujściu kanału na żywca ale mają marne efekty.

Dojazd: wyjeżdżając z Pabianic w kierunku Łasku, skręcamy w Chechle (na drugim przejezdzie za Pabianicami) w prawo jedziemy ok 2-3 km i po prawej stronie widzimy zalew, dużo miejsca do zaparkowania, niska presja wędkarska, latem dość dużo imprezowiczów, ale tak od 4-5 rano pustki, polecam.

Pozdrawiam wędkarza spotkanego 30 grudnia :) jeżeli czyta forum, byłem pewny, że jak śnieg pada to nikogo nie spotkam!

18.03 jadę nad Barycz albo Zofiówkę jeżeli ktoś chętny to proszę pisać 


[2012-03-05 12:52]

piotrgrambor

masz racje trochę tego szczupaka tam pływa, można się fajnie z nimi pobawić. Szkoda jednak że duża część osób wędkujących tam bierze wszystko co popadnie nie patrząc na wymiar.

Szkoda że jest to zbiornik retencyjny i żadne koło nie może wziąć tego zbiornika pod opiekę , bo wydaje mi się iż można by z tego zrobić naprawdę fajne miejsce do wędkowania.


[2012-03-05 13:33]

piccione

Też o tym myślałem, że mogłoby to być rewelacyjne łowisko PZW, tylko nie ma takiej możliwości. Rybki tam jest sporo część zeszła ze stawów hodowlanych a szczupak się przetarł i w tym roku będzie go dostatek( stoi po kilkadziesiąt sztuk przy brzegu). Problem będzie jak postanowią spuścić wodę, bo i o takich pomysłach słyszałem.  [2012-03-05 15:39]

Witam kolegę w grupie. Czekałem jak ktoś tu napisze i stało się :)
Ja łowię na tym zbiorniku od 3 lat. W jednym roku były niespodzianką dla wędkarzy tołpygi, w drugim znowu karpie i węgorze, w trzecim karasie, a w ostatnim roku szczupaki i liny. Szczupaków jest tam dość sporo. Tak jak kolega mówi: od 20 do 40cm, ale zdarza się także 50cm.
To będzie moje pierwsze łowisko na które pojadę w tym roku wędkarskim 2012 i jak zawsze to będzie dla mnie najwięcej uczęszczane łowisko w danym roku. Ja się przygotowuje wielkimi krokami na koniec marca, by poszukać jakiejś kolejne tzw."niespodzianki", może karp, albo lin. Moje tutejsze rekordy to Karp 2kg i Karaś 32cm. No i nie można zapomnieć o liczbie sztuk złowionych w przeciągu 3 godzin - 25sztuk, oraz liczbie złowionych karasi w całym roku na tym zbiorniku - 200szt.
Jest dużo rzeczy, które o tym miejscu wiem, ale nie wiem co w sumie pisać, bo tego jest za dużo....
W tym roku bać się spuszczania wody nie trzeba. Jest to jedyny rok, gdzie ta woda nie będzie spuszczana jak to było wcześniej. Więc można się przygotowywać na ten, tak powiem "Wędkarski Raj".
Mam nadzieję, że rozmowa będzie w miarę się toczyć :) Będę się starał podawać informacje o tym jednym, ba, być może najlepszym łowisku w okręgu i okolicach Pabianic.

Administrator BlueFisherman
[2012-03-05 16:28]

A oto film mojego wykonania z dojazdem do tego zbiornika.[2012-03-05 16:30]

piccione

Zauważyłem że więcej ryby stoi przy wyspie, może pod koniec miesiąca wpadnę z łódką i połowię przy wyspie.  [2012-03-05 16:46]

To chyba dobra myśl. Tam to właśnie niedaleko tej wyspy złowiłem galan tego szczupaczka. Może coś jeszcze tam weźmie. Fajnie jak by się okonki ukazały.
[2012-03-05 17:05]

piccione

U mnie na stawie jeszcze lód, to myślę że tam też podobnie. W ten weekend może przejadę się zobaczyć czy jest tam jeszcze lód, bo też chętnie powędkuję. Jak dobrze pójdzie to 17.03  i 18.03 wybiorę się na Zofiówkę i zalew w Chechle może nad Barycz.  [2012-03-06 18:59]

piotrgrambor

U mnie na stawie jeszcze lód, to myślę że tam też podobnie. W ten weekend może przejadę się zobaczyć czy jest tam jeszcze lód, bo też chętnie powędkuję. Jak dobrze pójdzie to 17.03  i 18.03 wybiorę się na Zofiówkę i zalew w Chechle może nad Barycz.


to daj znać czy jeszcze dużo lodu stoi

[2012-03-06 19:09]

Niestety mrozy jeszcze tak nie odpuszczają. Tafla lodowa jakaś jest, na moim stawie działkowym niedaleko Pabianic występuje, nie gruba, ale jest. Myślę, że to kwestia jakiś 2 tygodni. Ja wyruszam do Chechła dnia 17.03.12r. - Pierwsze wędkowanie w tym roku :)
[2012-03-06 21:03]

krystian252

Witam jestem ciekaw pod kogo należy ten zbiornik Chechło są jakieś dopłaty do tego zbiornika czy coś w tym stylu,można tam wędkować? jak podejdzie PSR co co wtedy? Może dziwne pytania ale nurtujące mnie.
[2012-03-16 02:39]

Akwen można nazwać tzw."bezpańskim". Nie podlega pod nic. Należy do Pabianic. główną władzę nad nim ma prezydent (na ten czas Z.Dychto), który zezwala wędkować. Kiedyś był zatrudniony pracownik, który dbał o porządek, ale teraz go nie ma, bo miastu brakowało pieniędzy i go zwolnili. Wielkim minusem jest to, że przyjeżdżają kłusownicy, którym nikt nie może zabronić wyławiania ryb.
Bardzo polecam to miejsce. Każdy rok przynosi niespodzianki. W tym roku szykują się duże szczupaczki.
[2012-03-16 13:35]

Mietusik

Akwen można nazwać tzw."bezpańskim". Nie podlega pod nic. Należy do Pabianic. główną władzę nad nim ma prezydent (na ten czas Z.Dychto), który zezwala wędkować. Kiedyś był zatrudniony pracownik, który dbał o porządek, ale teraz go nie ma, bo miastu brakowało pieniędzy i go zwolnili. Wielkim minusem jest to, że przyjeżdżają kłusownicy, którym nikt nie może zabronić wyławiania ryb.
Bardzo polecam to miejsce. Każdy rok przynosi niespodzianki. W tym roku szykują się duże szczupaczki.


Witam!
Nie ma w dzisiejszych czasach czegoś takiego jak „bezpański”.
A co do kłusoli, Policja , PSR, SSR- zapomnij o pomocy.
Jest tylko jedno wyjście …pewnie wiesz o co mi chodzi…
Pozdrawiam![2012-03-16 16:16]

A jednak.. :) Według mnie i tamtejszych wędkarzy tak oto ten zbiornik jest nazywany. Inna nazwa to "dziki", ale moim zdaniem odpada, ponieważ mi to się kojarzy z akwenami w lasach.

PS. Zapraszam kolegów do grupy celem wspólnej dyskusji na temat łowisk.

Pozdrawiam.
[2012-03-16 16:49]

krystian252

Chętnie się tam wybiorę jak puści lód by powędkować sobie,ryb i tak nie biorę a kłusoli trzeba samemu tępić jak jest fajny zbiornik z rybkami,bo władze raczej mają ich w du.. i nic nie robią w tym kierunku.
[2012-03-16 19:42]

Mietusik

Chętnie się tam wybiorę jak puści lód by powędkować sobie,ryb i tak nie biorę a kłusoli trzeba samemu tępić jak jest fajny zbiornik z rybkami,bo władze raczej mają ich w du.. i nic nie robią w tym kierunku.


...i to cała prawda!!!

Pozdrawiam!

[2012-03-17 11:37]

Odwiedziłem po raz pierwszy Zb.Chechło i rozpocząłem Sezon Wędkarski 2012. 4/5 Zbiornika pokryte chudą taflą lodu, ale dało się łowić. Sporo, było śmieci po robakach co świadczy o tym, że wędkarze zawitali. Nawet pod koniec widziałem 2 wędkarzy, którzy zamierzali łowić na spławik. Ja polowałem na pierwszą rybę, ale nic nawet nie pukało w przynętę. Ponadto wypad na ryby bez nich też oczywiście cieszy, zawsze to ten pierwszy raz...
To co mnie bardzo zdenerwowało, to znowu te glony, których jest mnóstwo, oraz nieopodal 3 kolesi pijących piwo i płoszących ryby. Miły natomiast był widok łabędzików, oraz to co mnie dziwi mew w ilości sztuk ok.10. No i kolejny plus na zachętę, widziałem przy brzegu szczupaczka, który mógł mieć z 15cm. A więc motywacja jest :) Dla dowodu, że coś tam jest mogę powiedzieć, że coś czegoś goniło, troszkę "w wodzie pluskało".
[2012-03-18 18:41]

treecool

Witajcie.
Mam pytanie odnośnie tego łowiska. Jak to jest w końcu z własnością? Czekam na kartę wędkarską i legitymacje (powinienem mieć dopiero w okolicach wtorku, środy), tak więc jeszcze jej nie mam. Jestem ze zduńskiej woli, więc mam niedaleko i chciałbym się już w ten weekend z racji ładnej pogody wybrać tam ze spławikiem. Czy mogę tam łowić bez karty i zezwoleń? Z tego co pisaliście nie jest to ani woda prywatna ani PZW. Jak to w końcu wygląda?
Z góry dzięki za odpowiedź
[2012-03-23 11:21]

piotrgrambor

możesz tam łowić bez karty oraz zezwolenia.
[2012-03-23 16:20]

Ja to nazywam wodą tzw."bezpańską". Możesz tam łowić bez karty PZW, wystarczy pojechać i łowić.

Pozdrawiam.
[2012-03-23 16:41]

Zbiornik Chechło był spuszczany. Dużo ryb ucierpiało a najbardziej lin , który potrzebuje roślin do tarła ....
[2012-03-23 17:49]

treecool

hmm... czyli skoro był spuszczany, to warto tam w ogóle jechać?
[2012-03-23 19:16]

Był spuszczany ? Niemożliwe. Tamten rok (paź-list) był jedyny, w którym na tym łowisku nie spuszczano wody. Co prawda woda cały czas jest spuszczana, ale tu chodzi o jej nadmiar, który trafia do rowu. Nie słuchajcie ludzi !!! Bo co jeden to co innego mówi !!! Więc ryby na pewno są, nie ma co się martwić. Do póki nie ma kłusowników jest dobrze i są ryby. Ja tym razem przerzucam się na inne łowisko na ten weekend.

Życzę sukcesów i jeżeli wypad na rybki się uda to proszę o relacje :) Z chęcią się dowiem jak poszło.
[2012-03-23 19:38]

treecool

Jasne że relacja będzie :) Doradzcie mi tylko co na haczyk: białe, czerwone robaki, czy larwy ochotki?
[2012-03-23 19:47]

Tylko i wyłącznie czerwone robaki. Na te najlepiej bierze.

I jeżeli masz troszkę kaski to bym polecał kupić zanętę spławikową na lina, lub uniwersalną
(bo karasie teraz nie biorą: marzec-kwiecień) z jakimś dodatkiem. Oczywiście jeżeli jest kasa. Bez tego też się da łowić, ale wszyscy co łowią tam na spławik używają zanęty.
[2012-03-23 20:19]