Łowiska - Zbiornik Chechło

/ 330 odpowiedzi / 22 zdjęć
Kasztaniak

A moim zdaniem jeszcze rybki będą brały. Narazie jak przeglądam forum wszyscy mają mizerne wyniki z małymi wyjątkami. To, że ryby się nie spławiają nie znaczy że ich nie ma, w sierpniu byłem kilka razy na zbiorniku i nie słyszałem żeby ktoś jakies okazy złowił, a jak siedziałem 2,3 godzinki to spławiały się naprawde ładne sztuki. Myślę że jeszcze przyjdzie czas na rybę trzeba tylko spokojnie poczekac. A i trzeba też troszkę pokombinowac a to z zapachem, z zanętą. To że ryby latem brały na truskawki nie znaczy, że jesienią też będą miały na nie ochotę. Na przełomie sierpnia/września byłem przejazdem kilka razy na Chechle i faktycznie ryba nie brała, ale myślę że to kwestia kilku zimniejszych nocy. Jak wiemy rybą która była łowiona regularnie był lin a ten nie lubi takich zmian temperatur ( przynajmniej z tego co zauważyłem na tym zbiorniku i co wywnioskowalem po rozmowie z innymi wędkarzami). Przecież zostały jeszcze karasie i złociste i srebrzyste nie wspominając o szczupaku, te drugie podczas zeszłorocznego jesiennego wędkowania na pewnym stawie również w miejscowości Chechło brały i to w październiku i listopadzie i nie były małe jak na ten staw 25-35 cm. Ja osobiście zbiornik jeszcze odwiedze w tym roku na pewno. A podobnie jak kolega Bluefisherman mam ochote przejechac się na staw za wymysłowem ( latem z reguły wszyscy zażywają tam kąpieli jeśli myśle o tym samym). Słyszałem o ładnych szczupakach jakie tam są ale bardziej interesuje mnie płotka chociaz z tą to może byc ciężko bo będąc kiedyś na wiosne brała ale tylko mała. Fakt faktem dla mnie zostały minimum 2 miesiące spokojnego wędkowania przynajmniej to pierwszego poważnego sniegu.   (2012/09/24 19:47)

rastakrolik

Jest sens jechać tam o tej porze roku ? (2012/10/18 12:31)

Kasztaniak

Zależy co chce się łowic. Białej ryby nie łowiłem dawno, tylko łapałem na spining i żywca ale za każdym razem jakiś szczupaczek się trafił. Co prawda nie jakiś okaz przedział 30-40 cm ale bez zaliczenia ryby nie wróciłem do domu od połowy września. (2012/10/18 14:32)

rastakrolik

Bardziej interesuje mnie biała ryba. Pytam pod kątem tego czy nie spuścili tam wody czy coś w tym stylu. Czy w ogóle tam coś bierze z ryb spokojnego żeru. I jeżeli tak to na co można obecnie najbardziej liczyć. Na co się nastawić ? Dziękuję za odp. (2012/10/19 09:54)

u?ytkownik70140

Powiem krótko i stwierdzam: "Nie opłaca się jechać. Nie biorą ryby białe i drapieżne". Należy czekać do maja :(. Pozdrawiam. (2012/10/19 13:34)

Kasztaniak

Właśnie wróciłem ze zbiornika. Byłem sprawdzic czy naprawdę nic nie bierze. Łowiłem na spining i na żywca przez godzinke udało mi się trafic 3 szczupaczki 2 35cm i jednego 45 cm. Biała rybka się spławiała także w przyszłym tygodniu spróbuję i ją złowic. Myślę że o tej porze roku sprawdzi się odległościówka bo rybka chodziła, ale daleko od brzegu na 30-40 metrze i dalej. A wniosek jeden rybka jest i drapieżnik na pewno bierze, a biała... Okaże się. (2012/10/19 18:44)

u?ytkownik70140

To miałeś wyjątkowego farta. Ja ostatnio cały czas jeżdżę i nic nie moge złowić. Pozdrawiam (2012/10/21 18:18)

u?ytkownik70140

Dzisiaj Zb.Chechło w godz.14:30 - 16:20. Zero puknięć w srebrną błystkę ALGA (9g i 13g). Nic nie brało na spinning. Jakiś wędkarz widziałem złapał białe rybki bodajże, ale to chyba wzdręgi, bo malutkie. Łowił na spławik przelotowy i na żywca.

Pozdrawiam ;) (2012/10/24 19:06)

piotrekk78

Powiedzcie mi, czy mogę wędkować na tym zbiorniku, jeśli należę do PZW Sieradz i tylko tam mam wykupione składki?

Z tego co wiem Sieradz w tym roku nie ma porozumienia z Łodzią, więc chyba powinienem wykupić osobne zezwolenie, żeby tam wędkować... (2012/11/13 17:40)

smerfik09

jak się nie mylę to na to łowisko nie trzeba mieć żadnego pozwolenia to nie jest PZW, ale mogę się mylić (2012/11/13 17:50)

piotrekk78

Faktycznie jest taki wpis w tym temacie, ale...
Przecież biorąc na logikę, ktoś się musi tą wodą opiekować, zarybiać, sprzątać itd...
Nie bardzo chce mi się wierzyć, że jest sobie jakiś zbiornik, w dodatku zarybiony i każdy wędkarz zrzeszony i niezrzeszony może przyjechać z wędką i łowić.

Nie mniej jednak jeśli to prawda, to chętnie się tam wybiorę

(2012/11/13 17:55)

u?ytkownik70140

Witam

To na co jeszcze czekać :) Jako stały wędkarz (oraz informator tego łowiska) potwierdzam, że nie muszą być wykupione żadne dodatkowe składki. Łowisko te nie należy do PZW. Każdy kto chce przyjeżdża z wędką i wędkuje. Jedyny dokument który umożliwia tam bezpieczne (bez mandatów) wędkowanie to KARTA WĘDKARSKA. Obowiązuje też oczywiście RAPR. Więc w przyszłym roku niech się ktoś nie zapomni i w kwietniu nie przyjdzie łowić na spinning.

Na dowód, by nie być gołosłownym podaje link do mojego artykułu o tym łowisku:

http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-chechlo,47902

Pozdrawiam. (2012/11/13 22:03)

piotrekk78

Dawid, wielkie dzięki. Na Ciebie zawsze można liczyć.

Do zobaczenia nad wodą w Chechle ;) (2012/11/14 09:12)

u?ytkownik70140

Nie ma sprawy. Zawsze jestem skory do pomocy ;) Również dziękuję. Do zobaczenia na łowisku.

Pozdrawiam :) (2012/11/14 18:22)

u?ytkownik70140

Dziś Zb.Chechło, w godz.14:00 - 15:00. Metoda spinningowa. Jeden atak szczupaka. Hol nieudany. Ryba spięła się. Szczelam, że mógł być w granicach 30-35cm. Czyli tak jak zawsze.
(2012/11/25 16:20)

piotrekk78

Właśnie miałem pytać, czy coś się dzieje na Chechle...
Zastanawiam się jak teraz z białą rybą...?

Czy poza Tobą byli wędkarze? łapali coś? (2012/11/26 09:54)

u?ytkownik70140

Było jakiś 8 wędkarzy spinningistów i 1 wędkarz na żywca, który nie miał praktycznie wyników. Biała ryba raczej nie wchodzi w grę.... Wszyscy podążają za szczupłym... (2012/11/26 15:17)

piotrekk78

A z drapieżników poza szczupakiem jest tam jakaś ryba? (2012/11/27 17:40)

pikolo1960

25 listopad niedziela zajrzalem nad chechlo, wedkarzy sporo wynikow zero ,jeden gosciu we woderach na srodku stawu ...hehehe...jakby czerwiec byl haha podobno w ubielym tygodniu zlapali lina 1,40 opowiadal jeden wedkarz co lowil na zywca ja niespiningowalem bo niestety zapomnialem karty hehe (skleroza starcza:) (2012/11/27 18:31)

u?ytkownik70140

Tak to prawda. Też widziałem wędkarza w woderach. Troszkę szczupaków nałapał, tylko niestety małe, a przeszedł cały zbiornik wzdłuż :).

Jeżeli chodzi o drapieżniki to głównie są szczupaki, malutko okoni i  tyle. W tym roku nie słyszałem by ktoś złowił sandacza, suma, tołpygę bądź co ważne węgorza. Te ryby w poprzednich latach jakoś gdzie nie gdzie się pojawiały. Być może coś spłynie z pól na przyszły rok. Ale będą to wtedy małe ryby. (2012/11/27 22:07)

krystian252

Był już ktoś w tym roku? lód już puścił? (2013/01/10 23:18)

u?ytkownik70140

Wczoraj odwiedziłem Zbiornik Chechło w godzinach popołudniowych. Niestety lód ma jeszcze dużą grubość. Cały akwen jest pokryty lodem bez wyjątków. Przy spływie (ujściu) lód jest także. Poziom wody jest znacznie zwiększony przez odwilż. Woda spływa z akwenu w rów odprowadzający. Przy akwenie na rozeznanie przyjechali samochodem także inni wędkarze, więc zainteresowanie oczywiście jest :).

Jak dobrze pójdzie to myślę, że lód puści za ok.14 dni (połowa lub 3/4 Marca). Innymi słowy lód puści mniej więcej w tym czasie jak rok temu.

Pozdrawiam (2013/03/03 11:54)

krystian252

No to zostaje tylko czekać i modlić się o ocieplenie :) (2013/03/04 00:09)

waldi05

Już nie mogę się doczekać.Nie łowię na lodzie więc na wiosenną wyprawę czekam jak dziecko na Mikołaja.

Pozdrawiam.

(2013/03/10 19:32)