Zaloguj się do konta

Łowiska - Zbiornik Chechło

utworzono: 2011/12/23 21:52

A czy oprócz zbiornika Chechło i Zbiornika Wymysłów gdzieś w Łódzkim okręgu opłaca się jeszcze wybrać na noc? Myślałem o Krzywiu, ale mówią, że jest tam strasznie duża presja, a ryba jest przekarmiona. Co kolega by mógł jeszcze polecić w naszych okolicach?


Pozdrawiam

[2012-08-21 12:37]

Ogólnie to w naszych okolicach dobrych akwenów niestety nie ma. Ja mam na ten rok wykupione składki: Okręg PZW Łódź i Okręg PZW Sieradz.

Biorąc pod uwagę brania w tym roku, oraz tym samym jakość akwenów na których byłem przedstawiam poniżej hierarchię łowisk i ich pozycję:

1). Zbiornik Chechło - 1 Miejsce
2). Zbiornik Barycz - 2 Miejsce
3). Rzeka Warta w miejscowości Sieradz Warta - 3 Miejsce
4). Monoprzem Talar (lewa strona) - 4 Miejsce
5). Zbiornik Wymysłów - 4 Miejsce
6). Rzeka Grabia w miejscowości Ldzań - 5 Miejsce
7). Rzeka Grabia w miejscowości Barycz - 5 Miejsce
8). Rzeka Grabia w miejscowości Kolumna - 5 Miejsce

Jak widać żenada. Tylko 3 łowiska warte odwiedzin w tych okolicach. Strasznie zaniepokoił mnie w tym roku Zbiornik Wymysłów, który w tamtym roku zajmował u mnie pierwszą pozycję. Ogólnie to nie ma gdzie jechać. Gdyby nie Chechło i Barycz to nie wiem, czy bym w tym roku złowił jakiekolwiek ryby. Ten rok jest najgorszy jeżeli chodzi o mnie. W sobotę planuje się wybrać nad rzekę Wartę. Być może troszkę ryb złowię i podwyższę swój dotychczasowy wynik......

Pozdrawiam.
[2012-08-21 12:57]

Ale ponoć mamy być włączeni do okręgu Piotrkowskiego, tak? Tak przynajmniej czytałem na stronie Twojego koła(53) Kolego ;). Więc może na przyszły rok będziemy mieli więcej wody i się coś MOŻE zmieni ;). Trzeba niestety w tych czasach optymistycznie podchodzić do rybostanu wód PZW i patrzeć z nadzieją w przyszłośc ;). Tylko to nam pozostaje.


Dzięki za odpowiedź


Pozdrawiam

[2012-08-21 21:33]

Ponoć.... Może.... Optymizm.... Nadzieja.... :)

To 4 ostatnie słowa ukazujące to co się na ten dzień dzieje. Do tego potrzebna jest silna wiara, którą ja zawsze miałem. Tylko pytanie brzmi, czy jej wystarczy do końca..... ;) A póki co to nerwy (: . Oby ten napis na głównej stronie Koła nr.53 Pabianice przemienił się ze znaku zapytania w czyn i to po naszej myśli :).
[2012-08-21 22:32]

A swoją drogą..... Jutro, dnia 22 Sierpnia (środa) na godz.5:00 wybieram się na Zb.Chechło. I tu mam wielką nadzieję, że coś atrakcyjnego złowię. :) Po rybkach podam komentarz....
[2012-08-21 22:36]

Ok no to czekamy;)


Pozdrawiam

[2012-08-22 11:31]

Dziś w godz.5:00 - 11:00 znalazłem się na naszym Zbiorniczku Chechło. Metoda połowu to oczywiście feeder (x2). Brania stosunkowo słabe. Ciężko było zaciąć. Udało się złowić 3 rybki. O 11:00 naszła burza na akwen. Zaczęło wiać, aż czapka mi spadła z głowy. Uciekła w pole :), Ale schwytałem ją. W końcu ma napis "wędkuje.pl" - mój znak rozpoznawczy. Wszyscy zwinęli majdan. Sąsiadowi obok udało się złowić ładnego Lina lekko pow.30cm, a innemu wędkarzowi karasia ok.20cm. Jeden z wędkarzy, aż wku....ł się na mnie, gdyż 2 dni temu usuwał na tym miejscu glony i nęcił kilkoma puszkami kukurydzy, a ja mu te miejsce zająłem :). Usiadł niedaleko mnie, a gdy ja złowiłem rybkę to prawie wybuchnął :).

A to mój połów na dziś (drugie zdjęcie wzdręgi jest takie same jak pierwsze, dlatego, że przypadkowo skasowałem w aparacie zdjęcie tej pierwszej wzdręgi):



[2012-08-22 12:37]

[2012-08-22 12:37]

[2012-08-22 12:37]

kamilihnio

no ładnie ja na weekend się wybieram na chechło sie zobaczy co będzie się działo =) ostatnim razem jak bylem nic nie zlowilem ale brania byly na bąbke łowiłem nom sto wpatrywałem się w bąbke ale powiem ciężko z tą metodą =) zaciąć =) [2012-08-22 13:19]

Zapomniałem napisać, że Karaś ma 27cm, a wzdręgi po 17 cm i 18 cm. Czyli wszystko jak zwykle wymiarowe :).

Jeżeli ktoś się zagubił i chciałby się dowiedzieć jakie ja rybki w Chechle w tym roku złowiłem to zapraszam na stronę opisu o Chechle.
Link: http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-chechlo,47902.
Następnie proszę spojrzeć na część "Jak było dziś na rybach?". Poniżej zamieszczam wszystkie relacje z nad tego łowiska.

Pozdrawiam
[2012-08-22 18:53]

O. No i zapraszam was także do włączenia się w takie relacje z nad tej wody jak złowicie ładne rybki (najlepiej wymiarowe). Pozdrawiam :).
[2012-08-22 18:56]

Jutro z rana wybieram się znów na chechło, ale tym razem moim celem jest złowienie ryby większej niż 30cm. Mam na myśli Karasia lub Lina. Jak bym złowił Karpia to też bym się nie gniewał :).
[2012-08-23 10:36]

Dziś też zaliczyłem Chechło. Zero brań prócz małych puknięć. Byłem od 16:00 do 20:00.
[2012-08-23 20:26]

Za chwilę jadę na Zbiornik. Zobaczymy co się złowi.
[2012-08-24 08:07]

piotrgrambor

Ja dziś zaliczyłem pierwszy wypad na ten zbiornik ( nie licząc jednego wypadu rok temu na spinning ). Efektem łowienia były 4 karasie, ale niestety malutkie jeden miał 23 cm, a reszta po ok. 15 cm, wszystkie zostały złowione na kanapkę ( kukurydza + biały robak ), na czerwonego nic nawet nie puknęło. 


[2012-08-24 12:10]

Dzisiaj w godz.9:00-11:30 byłem na Zb.Chechło. Złowione rybki to Lin mierzący 30 cm. Trafił się o godz.10:00 na kolorowe robaki. Łowiłem też na spinning, ale zero puknięć. Brania na feeder i na spina beznadziejne. Ryba ta złowiła się chyba dzięki szczęściu. To było jedyne porządne branie.
Pozdrawiam.
[2012-08-24 12:13]

Koziii

A dużo jest roślin pod wodą ?? Bo na koszyczek chyba ciężko tam  łowić ? Gratuluje rybki i pozdrawiam. [2012-08-24 12:18]

krisstoff77

Witaj kolego cos ci sie daty pomylily na tym zdjeciu dzisiejszym lina bo jest z 8 sierpnia Chce sie tam wybrac bo tam nigdy nie bylem Jestem w okregu sieradzkim ale wnioskuje ze moge tam lowic Bo wczesniej tam lowiono nawet bez karty Bardzo ten zbiornik jest zarosniety czy sa jakies czyste miejsca te glony co ty mowisz to plywaja po wodzie jakas rzesa to jest czy ogolnie mowisz o tej podlej moczarce co rosnie od dna DZieki pozdro [2012-08-24 12:23]

A dużo jest roślin pod wodą ?? Bo na koszyczek chyba ciężko tam  łowić ? Gratuluje rybki i pozdrawiam.



Dzięki. Rzeczywiście jest łowić tam bardzo ciężko na koszyczek. Jest bardzo duża liczba glonów, ale gdy zestaw jest w miarę mocny to ryba się nie zrywa. Hol należy wykonywać z wyczuciem. Gdy straciłem na samym początku z 20 ryb, to teraz wyciągam każdą, gdyż opanowałem ten zakres problemu.

Mój zestaw to żyłka główna 0,18, a przypon 0,14. Haczyk nr.10 z kółeczkiem. Koszyczek znajduje się na rurce antyspalinowej. Waży on 15g.

Należy pamiętać, że koszyczek nie może być za bardzo ciężki, bo wpada w glony. Najlepiej jak nie ma gramatury większej niż 20g. Co do żyłki to na przyszły rok kupuję grubszą żyłkę - 0,23, gdyż woda ma nie być niby spuszczana. Ryby przetrwają, a za rok będą takie duże, że będą zławiane może i rekordy.
[2012-08-24 12:32]

Witaj kolego cos ci sie daty pomylily na tym zdjeciu dzisiejszym lina bo jest z 8 sierpnia Chce sie tam wybrac bo tam nigdy nie bylem Jestem w okregu sieradzkim ale wnioskuje ze moge tam lowic Bo wczesniej tam lowiono nawet bez karty Bardzo ten zbiornik jest zarosniety czy sa jakies czyste miejsca te glony co ty mowisz to plywaja po wodzie jakas rzesa to jest czy ogolnie mowisz o tej podlej moczarce co rosnie od dna DZieki pozdro



Dzięki za info. Rzeczywiście, nie zmieniłem daty :).

Co do łowiska. To na całych 2m - głębokość łowiska, występują praktycznie glony. Te glony to nie tyle co wyrastają z ziemi, ale to rzęsa ciągnąca się głęboko.

Jest bardzo mało czystych miejsc z małą ilością glonów, a w zasadzie tych miejsc jest może z 4. Jedno z nich zajmuje ja i mam takie oto wyniki.

Dam taką wskazówkę, że na niektórych miejscach glony widać przy brzegu. A 20 m od niego może ich nie być.

Pozdrawiam
[2012-08-24 12:38]

Dzisiaj byłem na Chechle w godz.16:30 - 20:00. Wynikiem na spinning były 2 szczupaki mierzące 25-30 cm.
[2012-08-26 19:51]

smerfik09

Byłem dzisiaj pierwszy raz na tym zbiorniku od 16:00 do 19:30 wyniki to 25 cm szczupaczek :)
[2012-08-26 20:53]

smerfik09


[2012-08-26 20:54]

Pierwsza rybka w nowym łowisku zawsze cieszy :) Jak by były większe to by większe brały. Niestety wielkie ryby są na samym środku zbiornika. Dojście do niech jest praktycznie tą metodą niemożliwe. Życzę kolejnych lepszych połowów. Pozdrawiam :).
[2012-08-27 10:43]