Łowiska - Zbiornik Chechło

/ 330 odpowiedzi / 22 zdjęć
u?ytkownik70140

Niestety nie mogę zdradzić swojego miejsca :). Ale mogę powiedzieć, że wędkarze głównie łowią po lewej stronie zbiornika (tyczy się zdjęcia). Miejsca w górnym lewym rogu przy trzcinach są prawie zawsze zajęte. Tu warto zaczaić się na lina i karasia na spławik. To samo tyczy się lewego dolnego rogu. Między zielskiem można także ustawić feederka. To tyle...

Powiedziałbym (a raczej napisałbym gdzie łowię), jednak prawie zawsze moje miejsce jest zajęte. Nawet w południe. Zależy mi na tym, że gdy przyjadę na Chechło będę mógł łowić, ponieważ tylko tam gdzie łowię jest najmniej glonów z całego akwenu. :)

Pozdrawiam (2012/08/20 14:34)

piccione

Nie licz na duże sztuki, jest tam tylko kilka szczupaków powyżej 50cm i stoją przy wyspie, reszta ryb ok. 30cm. Raczej miejsce na wypad turystyczny, niż typowo na wędkowanie. Ja wpadne tam pewnie z końcem września ze spinningiem do 10g i wtedy jest zabawa ze szczupakami.   (2012/08/20 14:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

smerfik09

dzięki wielkie ;D (2012/08/20 15:25)

smerfik09

ja tam jadę  z rodziną i chrzestnym na grilla i przy okazji połowić na cały dzień zobaczymy może coś złowie (2012/08/20 15:28)

u?ytkownik70140

dziś byłem na Zbiorniku Chechło. Niestety nic nie brało praktycznie na feeder. Tylko 2 małe puknięcia, nawet bąbka się nie podniosła dobrze. Na spina miałem puknięcia szczupaka, więc branie było. Poza tym nic. Może innym razem pójdzie lepiej, ale nie ma to jak ranek :).

.... Tak na uboczu nad łowisko przyjechała policja. Objechała cały akwen dookoła. Myślę, że w celach patrolowych. Ponadto 2 wędkarzy oczyszczali jedną z miejscówek z glonów. Po tym wsypali puszki kukurydzy. Myślę. że to na karpia. Jutro prawdopodobnie od rana tam będą....

Pozdrawiam (2012/08/20 20:42)

u?ytkownik51990

A czy oprócz zbiornika Chechło i Zbiornika Wymysłów gdzieś w Łódzkim okręgu opłaca się jeszcze wybrać na noc? Myślałem o Krzywiu, ale mówią, że jest tam strasznie duża presja, a ryba jest przekarmiona. Co kolega by mógł jeszcze polecić w naszych okolicach?

Pozdrawiam

(2012/08/21 12:37)

u?ytkownik70140

Ogólnie to w naszych okolicach dobrych akwenów niestety nie ma. Ja mam na ten rok wykupione składki: Okręg PZW Łódź i Okręg PZW Sieradz.

Biorąc pod uwagę brania w tym roku, oraz tym samym jakość akwenów na których byłem przedstawiam poniżej hierarchię łowisk i ich pozycję:

1). Zbiornik Chechło - 1 Miejsce
2). Zbiornik Barycz - 2 Miejsce
3). Rzeka Warta w miejscowości Sieradz Warta - 3 Miejsce
4). Monoprzem Talar (lewa strona) - 4 Miejsce
5). Zbiornik Wymysłów - 4 Miejsce
6). Rzeka Grabia w miejscowości Ldzań - 5 Miejsce
7). Rzeka Grabia w miejscowości Barycz - 5 Miejsce
8). Rzeka Grabia w miejscowości Kolumna - 5 Miejsce

Jak widać żenada. Tylko 3 łowiska warte odwiedzin w tych okolicach. Strasznie zaniepokoił mnie w tym roku Zbiornik Wymysłów, który w tamtym roku zajmował u mnie pierwszą pozycję. Ogólnie to nie ma gdzie jechać. Gdyby nie Chechło i Barycz to nie wiem, czy bym w tym roku złowił jakiekolwiek ryby. Ten rok jest najgorszy jeżeli chodzi o mnie. W sobotę planuje się wybrać nad rzekę Wartę. Być może troszkę ryb złowię i podwyższę swój dotychczasowy wynik......

Pozdrawiam. (2012/08/21 12:57)

u?ytkownik51990

Ale ponoć mamy być włączeni do okręgu Piotrkowskiego, tak? Tak przynajmniej czytałem na stronie Twojego koła(53) Kolego ;). Więc może na przyszły rok będziemy mieli więcej wody i się coś MOŻE zmieni ;). Trzeba niestety w tych czasach optymistycznie podchodzić do rybostanu wód PZW i patrzeć z nadzieją w przyszłośc ;). Tylko to nam pozostaje.

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

(2012/08/21 21:33)

u?ytkownik70140

Ponoć.... Może.... Optymizm.... Nadzieja.... :)

To 4 ostatnie słowa ukazujące to co się na ten dzień dzieje. Do tego potrzebna jest silna wiara, którą ja zawsze miałem. Tylko pytanie brzmi, czy jej wystarczy do końca..... ;) A póki co to nerwy (: . Oby ten napis na głównej stronie Koła nr.53 Pabianice przemienił się ze znaku zapytania w czyn i to po naszej myśli :). (2012/08/21 22:32)

u?ytkownik70140

A swoją drogą..... Jutro, dnia 22 Sierpnia (środa) na godz.5:00 wybieram się na Zb.Chechło. I tu mam wielką nadzieję, że coś atrakcyjnego złowię. :) Po rybkach podam komentarz.... (2012/08/21 22:36)

u?ytkownik70140

Dziś w godz.5:00 - 11:00 znalazłem się na naszym Zbiorniczku Chechło. Metoda połowu to oczywiście feeder (x2). Brania stosunkowo słabe. Ciężko było zaciąć. Udało się złowić 3 rybki. O 11:00 naszła burza na akwen. Zaczęło wiać, aż czapka mi spadła z głowy. Uciekła w pole :), Ale schwytałem ją. W końcu ma napis "wędkuje.pl" - mój znak rozpoznawczy. Wszyscy zwinęli majdan. Sąsiadowi obok udało się złowić ładnego Lina lekko pow.30cm, a innemu wędkarzowi karasia ok.20cm. Jeden z wędkarzy, aż wku....ł się na mnie, gdyż 2 dni temu usuwał na tym miejscu glony i nęcił kilkoma puszkami kukurydzy, a ja mu te miejsce zająłem :). Usiadł niedaleko mnie, a gdy ja złowiłem rybkę to prawie wybuchnął :).

A to mój połów na dziś (drugie zdjęcie wzdręgi jest takie same jak pierwsze, dlatego, że przypadkowo skasowałem w aparacie zdjęcie tej pierwszej wzdręgi):
(2012/08/22 12:37)

kamilihnio

no ładnie ja na weekend się wybieram na chechło sie zobaczy co będzie się działo =) ostatnim razem jak bylem nic nie zlowilem ale brania byly na bąbke łowiłem nom sto wpatrywałem się w bąbke ale powiem ciężko z tą metodą =) zaciąć =) (2012/08/22 13:19)

u?ytkownik70140

Zapomniałem napisać, że Karaś ma 27cm, a wzdręgi po 17 cm i 18 cm. Czyli wszystko jak zwykle wymiarowe :).

Jeżeli ktoś się zagubił i chciałby się dowiedzieć jakie ja rybki w Chechle w tym roku złowiłem to zapraszam na stronę opisu o Chechle.
Link: http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-chechlo,47902.
Następnie proszę spojrzeć na część "Jak było dziś na rybach?". Poniżej zamieszczam wszystkie relacje z nad tego łowiska.

Pozdrawiam (2012/08/22 18:53)

u?ytkownik70140

O. No i zapraszam was także do włączenia się w takie relacje z nad tej wody jak złowicie ładne rybki (najlepiej wymiarowe). Pozdrawiam :). (2012/08/22 18:56)

u?ytkownik70140

Jutro z rana wybieram się znów na chechło, ale tym razem moim celem jest złowienie ryby większej niż 30cm. Mam na myśli Karasia lub Lina. Jak bym złowił Karpia to też bym się nie gniewał :). (2012/08/23 10:36)

u?ytkownik70140

Dziś też zaliczyłem Chechło. Zero brań prócz małych puknięć. Byłem od 16:00 do 20:00. (2012/08/23 20:26)

u?ytkownik70140

Za chwilę jadę na Zbiornik. Zobaczymy co się złowi. (2012/08/24 08:07)

piotrgrambor

Ja dziś zaliczyłem pierwszy wypad na ten zbiornik ( nie licząc jednego wypadu rok temu na spinning ). Efektem łowienia były 4 karasie, ale niestety malutkie jeden miał 23 cm, a reszta po ok. 15 cm, wszystkie zostały złowione na kanapkę ( kukurydza + biały robak ), na czerwonego nic nawet nie puknęło.  (2012/08/24 12:10)

u?ytkownik70140

Dzisiaj w godz.9:00-11:30 byłem na Zb.Chechło. Złowione rybki to Lin mierzący 30 cm. Trafił się o godz.10:00 na kolorowe robaki. Łowiłem też na spinning, ale zero puknięć. Brania na feeder i na spina beznadziejne. Ryba ta złowiła się chyba dzięki szczęściu. To było jedyne porządne branie.
Pozdrawiam. (2012/08/24 12:13)

Koziii

A dużo jest roślin pod wodą ?? Bo na koszyczek chyba ciężko tam  łowić ? Gratuluje rybki i pozdrawiam. (2012/08/24 12:18)