Zaloguj się do konta

Łowiska - Zbiornik Chechło

utworzono: 2011/12/23 21:52

[2012-08-13 12:28]

[2012-08-13 12:29]

[2012-08-13 12:29]

senbal

Muszę Cię zmartwić ale to nie jest karp, tylko złoty lin. Ciekawe skąd w tym zbiorniku się takie ryby
[2012-08-14 14:36]

Mam pytanie: Czy na noc lepiej się wybrać na zbiornik Chechło(czy w ogóle można na noc?) czy na Cegielnię wymysłów???

Proszę o szybką odpowiedź ;)

Pozdrawiam

[2012-08-15 09:09]

Ta odpowiedz nie jest za szybka, ale lepiej późno niż wcale......
Na zbiorniku Chechło masz więcej brań (jeżeli jest to przeciętny dzień w braniach) niż we Wymysłowie. W Chechle ryby są w czystej wodzie, a z tego co słyszałem to ryby z Wymysłowa na dzień dzisiejszy śmierdzą. Niby nie da się ich zjeść, a jak się da to ciężko. Ogólnie Wymysłów to wielka klapa teraz. Wszystko wskazuje na Chechło 2:0.

Jednak, jeżeli tam jedziesz to radziłbym Ci się przygotować. Mam na myśli feeder i do tego bardzo dobra zanęta., oraz gotowe już wcześniej zrobione przypony z haczykami. Tam jak zacznie brać to możesz mieć branie za braniem i nie będzie czasu na takie rzeczy. No i musisz koniecznie znaleźć miejsce z małą ilością glonów.

Tak na uboczu to powiem, że sam się zastanawiam czy na przyszły rok warto wykupywać Okręg PZW Łódź (w tym Wymysłów). Być może najlepiej bym zrobił jak bym za darmo łowił na Chechle. Bo tam dużo więcej wrażeń, ryb (i w tym też w miarę dużych), no i blisko. Woda ma nie być spuszczana w tym roku jednak, więc wszystko na to wskazuje, że na przyszły rok zamiast ryb 2kg, to będą 3kg lub 4kg :). Tak jak 3 lata temu. :)

Pozdrawiam
[2012-08-16 09:15]

Ale czy na noc na Chechło można jechać??? Bo jeżeli tak to zdecydowanie bym się wybrał na Chechło ;).

Dziękuję i pozdrawiam

[2012-08-16 15:27]

Oczywiście, że można, a raczej powinno się :).
[2012-08-17 12:16]

smerfik09

Wybieram się na zbiornik z rodziną na cały dzień 25.08. Biorę feederka, spinning i na spławik.
Chciałbym złowić lina, karpia i szczupaka. Na co te ryby biorą i jakiej zanęty mam użyć.

Pozdrawiam.
[2012-08-19 20:02]

Ja jadę jutro zerknąć co tam teraz bierze.....

A w odpowiedzi na twoje pytanie...... Na feederek największe szanse. Może trafić się lin, karaś lub wzdręga (najczęściej ryby wymiarowe). Na spina można złapać szczupaka lub okonia (najczęściej ryby niewymiarowe). Co do spławika to teraz na ten czas nędza. Ostatnio jak byłem to pół łowiska zajęte przez wędkarzy. Każdy nie łowił tak jak myślałem na spławik, ale na grunt - koszyczek z zanętą. Ale powodzenia.... być może się coś trafi jeszcze..... :)

Zanęta ? Hmmm....... Ja tam stosowałem zanętę, która nie jest spotykana często, a raczej w ogóle w sklepach wędkarskich w mieście. Zamówiłem ją przez neta ze sklaepu INSEL (jak każdą zresztą, stamtąd kupiłem zanętę na Zb.Barycz). Zanęta którą użyłem na Zb.Chechło do koszyczka to Team Dragon Elite Karaś-Lin, oraz Team Dragon Lin-marcepan. Na tą ostatnią zanętę złowiłem w 4 godziny 7 linów, 2 karasie (jeden miał 30cm), oraz wzdręgę (bodajże powyżej 23cm).

Co do karpia, którego chcesz złowić to życzę powodzenia. On weźmie pewno wtedy, kiedy najbardziej się niego nie będziesz spodziewał :)

Pozdrawiam :)
[2012-08-19 21:28]

smerfik09

ale słyszałeś coś o karpiu ??? jest tam ???
[2012-08-20 09:13]

Karpie niby są. Jest ich gdzieś tyle jak ryb japońskich (np. lin 31cm którego złowiłem - zdjęcie gdzieś powyżej), czyli bardzo mnóstwo. Ryby japońskie jak i karpie nie chcą brać. Ich złowienie praktycznie graniczy się z cudem.

....Znam jednego gościa co prawie codziennie przyjeżdża rowerem z majdanem i łowi (4:00-11:00). Mówi, że jeszcze nie udało mu się w tym roku złowić karpia.....

Ja sądzę, że należało by łowić na feeder ciężarem większym niż 60g celem dalekiego umieszczenia od brzegu zestawu. Jednak jest tu problem taki, że zakładając koszyczek już nawet 50g to mamy problem, gdyż wpada on głęboko w glony, a ryba która weźmie przynętę zrywa się pod wpływem oporu tego zielska.

....Łowisko te należy do bardzo ciężkich, jeżeli chodzi o połów ryb. Glony mogą popsuć humor wędkarza....

Ja wybieram się prawdopodobnie dziś na Chechło. Nastawiam się na duże rybki, lecz nie karpie. Można tu złowić wielkie karasie po 36cm, oraz liny po 40cm. Jest co łowić, a według mnie karpiom lepiej dać na razie spokój. Nie chcą brać to niech nie biorą. Może się okazać, że człowiek się nastawi na karpia i go nie złowi, a brały liny. I co ? 10 linów pójdzie od haka :).  Jest jeszcze Wrzesień i Październik. To chłodne miesiące i wtedy może zaczną brać inne ryby.

Ale to moja opinia. Jeżeli nastawiasz się na karpia to życzę ci powodzenia i dużo szczęścia, bo będziesz tego potrzebował.

Pozdrawiam
[2012-08-20 10:30]

Kasztaniak

No prawda karpia raczej na zbiorniku ciężko złapac.. Moim zdaniem trzeba by było najpierw przygotowac łowisko (oczyścic z glonów) z jedno lub dwu tygodniowym nęceniem i wtedy może trafiła by się jakaś sztuka a są tam na pewno. Na samym początku kiedy ryby weszły do zbiornika ktoś podobno złapał karpia i to chyba nie był jeden przypadek bo było ich kilka. Ale łowienie karpi z marszu na tym zbiorniku nie będzie należało do najprostszych i obawiam się, że może się skończyc porażką. ;) Ja nastawiałbym się jak kolega Bluefisherman na lina, karasia i wzdręgi. Te rybki do złapania są najprostsze. [2012-08-20 10:40]

smerfik09

no dobra dzięki za podpowiedzi napisze wam jak wrócę.

pozdrawiam
[2012-08-20 13:25]

smerfik09

a jeszcze jedno.
gdzie najlepiej się ustawić na rybki ???
[2012-08-20 13:33]

smerfik09

a jeszcze jedno.
gdzie najlepiej się ustawić ????

[2012-08-20 13:35]

Niestety nie mogę zdradzić swojego miejsca :). Ale mogę powiedzieć, że wędkarze głównie łowią po lewej stronie zbiornika (tyczy się zdjęcia). Miejsca w górnym lewym rogu przy trzcinach są prawie zawsze zajęte. Tu warto zaczaić się na lina i karasia na spławik. To samo tyczy się lewego dolnego rogu. Między zielskiem można także ustawić feederka. To tyle...

Powiedziałbym (a raczej napisałbym gdzie łowię), jednak prawie zawsze moje miejsce jest zajęte. Nawet w południe. Zależy mi na tym, że gdy przyjadę na Chechło będę mógł łowić, ponieważ tylko tam gdzie łowię jest najmniej glonów z całego akwenu. :)

Pozdrawiam
[2012-08-20 14:34]

piccione

[2012-08-20 14:41]

piccione

Nie licz na duże sztuki, jest tam tylko kilka szczupaków powyżej 50cm i stoją przy wyspie, reszta ryb ok. 30cm. Raczej miejsce na wypad turystyczny, niż typowo na wędkowanie. Ja wpadne tam pewnie z końcem września ze spinningiem do 10g i wtedy jest zabawa ze szczupakami.   [2012-08-20 14:46]

[2012-08-20 15:18]

smerfik09

dzięki wielkie ;D
[2012-08-20 15:25]

smerfik09

ja tam jadę  z rodziną i chrzestnym na grilla i przy okazji połowić na cały dzień zobaczymy może coś złowie
[2012-08-20 15:28]

dziś byłem na Zbiorniku Chechło. Niestety nic nie brało praktycznie na feeder. Tylko 2 małe puknięcia, nawet bąbka się nie podniosła dobrze. Na spina miałem puknięcia szczupaka, więc branie było. Poza tym nic. Może innym razem pójdzie lepiej, ale nie ma to jak ranek :).

.... Tak na uboczu nad łowisko przyjechała policja. Objechała cały akwen dookoła. Myślę, że w celach patrolowych. Ponadto 2 wędkarzy oczyszczali jedną z miejscówek z glonów. Po tym wsypali puszki kukurydzy. Myślę. że to na karpia. Jutro prawdopodobnie od rana tam będą....

Pozdrawiam
[2012-08-20 20:42]