Zaloguj się do konta

Łowiska - Zbiornik Chechło

utworzono: 2011/12/23 21:52

No to brawo, że ktoś wreszcie się zajął tym co się tam dzieje. Bo wysłuchiwanie, że zbiornik jest bezpański i można robic co się chce jest już dośc irytujące.. A tłumaczenie typu " Tylko chciałem szczupaczka do stawu" pozostawiam już bez komentarza.. Miejmy nadzieje, że te kontrole nie skończą się szybciej niż się zaczęły.. pozdrawiam

Dodam, że to także na szczęście oznacza koniec z kłusownictwem, oraz zabieraniem ryb niewymiarowych przez wędkarzy.
Też mam taką nadzieję, że te kontrole będą coraz to częstsze, ale z rozwagą, a nie po to by szukać pieniądze u normalnych ludzi. Tak jak to bywa często...

Pozdrawiam.
[2012-04-15 21:43]

Witam kolegów

Wiedząc jaka sytuacja na Łowisku Chechło postanowiłem coś w tym kierunku zrobić. Poprzez znajomość, mój kolega dogadał się z redaktorem gazety Pabianickiej "Moje Miasto Pabianice". Artykuł który opisze to aktualne sprawy dotyczące tego łowiska. Ja żadnych informacji nie podawałem, gdyż chcę, by dowiedział się wszelkich informacji od prezydenta Z.Dychto. Jaki będzie artykuł i co się dowiemy przeczytamy prawdopodobnie jak wszystko pójdzie w dobrym kierunku za tydzień, lub 2 tygodnie. Gazeta chyba wychodzi we Wtorki. Jeżeli uzyskam informację to przekaże ją tu na forum.

[2012-04-18 09:34]

Crocop80

Witam od kiedy to na zbiorniku w Chechle obowiazuje karta wedkarska,jesli mozna wiedziec? [2012-04-18 18:55]

mr Artur

zgodnie z prawem - od zawsze
a w praktyce od tego miesiąca
[2012-04-18 19:39]

piotrgrambor

jestem tylko ciekaw, czy osoby które zdecydowały o tym iż należy zacząć kontrolować to łowisko robią to z troski o tą wodę, czy też mają inne powody $:)
[2012-04-18 19:59]

jestem tylko ciekaw, czy osoby które zdecydowały o tym iż należy zacząć kontrolować to łowisko robią to z troski o tą wodę, czy też mają inne powody $:)

Łudzisz się.... :) Bo ja nie.... :)
[2012-04-18 21:06]

Crocop80

W takim razie jesli tak jest teraz na zbiorniku w Chechle ,to wystarczy mi karta wedkarska ? czy musi byc koniecznie oplacona skladka na ten rok?Karte mam PZW Sieradz Kolo PZW Nr38'Klen"Pabianice [2012-04-19 18:11]

Crocop80

Jesli sa CHETNI DO KONTROLOWANIA ZBIORNIKA TO NIECH BEDA CHETNI NP;DO JEGO ZARYBIENIA! [2012-04-19 18:18]

W takim razie jesli tak jest teraz na zbiorniku w Chechle ,to wystarczy mi karta wedkarska ? czy musi byc koniecznie oplacona skladka na ten rok?Karte mam PZW Sieradz Kolo PZW Nr38'Klen"Pabianice

Tylko Karta Wędkarska (Biała, ze starostwa w wyniku zdania egzaminu w kole).
[2012-04-19 18:46]

Jesli sa CHETNI DO KONTROLOWANIA ZBIORNIKA TO NIECH BEDA CHETNI NP;DO JEGO ZARYBIENIA!

Otóż to Drogi kolego. To samo pomyślałem jak się dowiedziałem o kontrolach.
[2012-04-19 18:46]

mr Artur

W takim razie jesli tak jest teraz na zbiorniku w Chechle ,to wystarczy mi karta wedkarska ? czy musi byc koniecznie oplacona skladka na ten rok?Karte mam PZW Sieradz Kolo PZW Nr38'Klen"Pabianice

tydzień temu wystarczyła sama karta --- a przy tak dynamicznie zmieniającej się akcji , nie napiszę jak jest dziś
[2012-04-19 18:49]

pikolo1960

drodzy koledzy niema czegos takiego jak bezpanska woda !!! jesli nawet chechlo niepodlegalo pod zadne kolo to i tak nic nieusprawiedliwia faktu kłusownictwa na tamtej wodzie!!! wielokrotnie widzialem jak brali wsio co sie rusza no oczywiscie żabą odpuszczali :) a to ze sa kontrole zaczeły sie to i dobrze bo jak ktos niema karty to niech spada na komercje proste a nie klusuje!!! za darmo mozna dostac tylko w łeb w parku po ciemku :)

wedkarze placa skladki itd a cwaniaczki wala sieci lub pradem !!!

za male kary dla dziadostwa które trza tepic jak zaraze !!!

pozdro - Pikolo:)

[2012-04-19 21:31]

Taaa.... Sprawa już się wyjaśniła. Woda podlega pod "Miasto Pabianice", zarządza nią "Starostwo Powiatowe w Pabianicach". Panuje Regulamin: "Ustawa o Rybactwie Śródlądowym", wraz z częściowym regulaminem "Amatorskiego Połowu Ryb".
[2012-04-19 22:00]

latawiec

Z góry dzięki za opisanie łowiska dzisiaj byłem tam pierwszy raz jeżeli chodzi o spining to trochę lipa pełno zaczepów nawet gumy z anty zaczepami się nie sprawdzają może tylko wirówka po powierzchni ale za to kanał rewelacja przednia zabawa z maluchami szczupłego i oczywiście wszystko wróciło do wody z tego co za obserwowałem sprawdza się żywiec na spławik biała ryba jest ładnie się spławia obserwowałem parę ładnych płotek przejrzystość wody jest lepsza niż nad Zalewem Sulejowskim:]
[2012-05-06 13:28]

Kolega mnie ubiegł :). Cieszę się i gratuluje wyśmienitej zabawy na łowisku.

Dla formalności do tematu daje komunikat:

Opis nowego łowiska stworzony przeze mnie, który dla części naszej grupy jest dobrze znany.

"Zbiornik Chechło"

Link: http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-chechlo,47902

Dodam, iż opis tego łowiska dałem na konkurs naszego portalu. Artykuł o akwenie został przyjęty przez redakcję. Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki. Trzymajcie kciuki :).

Pozdrawiam kolegów wędkarzy [2012-05-06 18:58]

#475855 wysłano: 2012/05/12 14:13

BlueFisherman Byłem dziś na Zbiorniku Chechło. Metoda "żywiec" nie sprawdziła się. Zero brań. Jutro próbuję znowu.

Wklejone

[2012-05-12 14:15]

luki1982lodz

wiam kolegow po kiju :)dzisaiaj zdalem egzamin na karte wedkaska dostalem legitymacje czlonokwska jeszcze musze isc do urzedu wyrobic ta karte ale jak mi gosc powiedzial moge juz lowidz na tak zwanym legalu :) i nie wiem teraz czy jak pojade na zbiornik chechlo z sama ta legitymacja czy sie do mnie przyczepia jak bedzie jakas kontrola karta jest w trakcie wyrabiania skladki oplacone jest to kolo NR.18 rusiec
[2012-05-13 01:13]

luki1982lodz

a tak na mrginesie juz nikt nie powie ze jestem klusowwnikiem bo bez tej kary to nie lowienie pozdro da wedarzy
[2012-05-13 01:18]

wiam kolegow po kiju :)dzisaiaj zdalem egzamin na karte wedkaska dostalem legitymacje czlonokwska jeszcze musze isc do urzedu wyrobic ta karte ale jak mi gosc powiedzial moge juz lowidz na tak zwanym legalu :) i nie wiem teraz czy jak pojade na zbiornik chechlo z sama ta legitymacja czy sie do mnie przyczepia jak bedzie jakas kontrola karta jest w trakcie wyrabiania skladki oplacone jest to kolo NR.18 rusiec

Musisz mieć przy sobie kartę wędkarską. To nie jest tak jak w przypadku samochodu :).

PS.Witam w gronie wędkarzy z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam
[2012-05-13 09:22]

[2012-05-13 09:32]

Komunikat

Wyniki Konkursu "Na Najlepsze Łowisko" już są. Moje zgłoszenie, w którym opisałem (niektórym dobrze znane) łowisko Zbiornik Chechło zajęło 2 Miejsce zaraz po ukazaniu wyników. Wskutek wiadomości z ostatniej chwili łowisko na 1 pozycji - Warta Kiszewo, zostało zdyskwalifikowane. Każdy awansował o 1 pozycję w górę. Tym samym trafiłem na najwyższy szczebel podium - 1 Miejsce. To już moja w sumie 3 wygrana na tym portalu. Dwa razy byłem na 2 miejscu, teraz o mało co, ale zająłem 1 miejsce. Nagrodę, czyli wędzisko Robinson Cortez Spin Expert 3,00m 10-30g i zestaw woblerów przetestuję po raz pierwszy na łowisku, które opisałem. Jakie będą wyniki, to oczywiście wam napiszę.
Zapraszam także kolegów do konkursów, bo to nie jest pic na wodę jak niektórzy myślą.

Pozdrawiam kolegów serdecznie
[2012-05-16 15:43]

piotrgrambor

gratulacje!!! [2012-05-16 20:11]

Dziękuję :)
[2012-05-17 07:10]

69amadek

witam wszystkich. Wybieram się z kolega na to łowisko już od dawna ale życie i warunki pogodowe cały czas nam to utrudnia a żeby było jeszcze gorzej to dziś rano dowiaduje się od innego znajomego że już na Chechło nie mamy co jechać bo Podobno wystawili tam tablice o zakazie kąpieli i łowienia ryb i policja ze strażą często to patrolują i sypią mandaty. Może mi ktoś coś powiedzieć co jest grane ? Mamy opłacone składki i należymy do okręgu sieradz . Ja do Klenia w Pabianicach a kolega do koła kolumna. Nie dość że niema porozumienia żeby łowić na gliniankach na Wymysłowie to teraz zostaje nam z takich bliższych łowisk tylko ldzań lub Zofiówka. [2012-05-17 16:07]

witam wszystkich. Wybieram się z kolega na to łowisko już od dawna ale życie i warunki pogodowe cały czas nam to utrudnia a żeby było jeszcze gorzej to dziś rano dowiaduje się od innego znajomego że już na Chechło nie mamy co jechać bo Podobno wystawili tam tablice o zakazie kąpieli i łowienia ryb i policja ze strażą często to patrolują i sypią mandaty. Może mi ktoś coś powiedzieć co jest grane ? Mamy opłacone składki i należymy do okręgu sieradz . Ja do Klenia w Pabianicach a kolega do koła kolumna. Nie dość że niema porozumienia żeby łowić na gliniankach na Wymysłowie to teraz zostaje nam z takich bliższych łowisk tylko ldzań lub Zofiówka.

Kolego nie lękaj się :). Tabliczka o zakazie kąpieli wisi od tamtego roku (dobre kilkanaście miesięcy). Kąpiel ? Jak ktoś jedzie na ryby to nie będzie się kąpał :). A o kontrolach to wiadomo od ok.1 Kwietnia. Kto przestrzega regulamin: "Ustawa o Rybactwie Śródlądowym" to nie dostanie żadnego mandatu.
Brednie, że nie wolno łowić. Zawsze było można łowić i do dzisiejszego dnia nic się nie zmieniło. Żadnego znaku o tym, że jest zakaz połowu nie ma.

Wszystko jest OK. Można jechać i spokojnie łowić. Typ akwenu to "użyczenie". Należy mieć tylko kartę wędkarską (biała karta, wydawana w starostwie), bez żadnych składek podstawowych i dodatkowych.

Chce kolega jechać na łowisko to zachęcam serdecznie. Wystarczy wziąć sprzęt, kartę wędkarską i ruszać w drogę.

Pozdrawiam kolegę
[2012-05-17 18:39]