Zaloguj się do konta

Łowiska - Zbiornik Chechło

utworzono: 2011/12/23 21:52

Jutro wyruszam na tą naszą cudowną wodę. Mam nadzieję, że pierwsza rybka w tym sezonie padnie. Cel ? Cel to przynajmniej szczupak 40cm (C&R). Oby by była to pierwsza ładna rybka w kartotece :)
[2012-04-03 21:59]

pikolo1960

dziś od 15 do 18 4 mikro szczupłe 30cm biala rybka zero :)) [2012-04-03 23:16]

Gamber

Witam, Dzisiaj byłem ze znajomym na  łowisku, pozytywnie sie zaskoczyłem , byliśmy od 8 tak do 12 zaczepiły sie 3 szczupaki 2 powyzej 30cm jeden mniejszy (wszystkie wypuszczone) i trafil się okonek 26cm również wypuszczony. Kolega złapal 2 szupaki. Pozdrawiam [2012-04-04 16:27]

Witam, Dzisiaj byłem ze znajomym na  łowisku, pozytywnie sie zaskoczyłem , byliśmy od 8 tak do 12 zaczepiły sie 3 szczupaki 2 powyzej 30cm jeden mniejszy (wszystkie wypuszczone) i trafil się okonek 26cm również wypuszczony. Kolega złapal 2 szupaki. Pozdrawiam




Aaaaa. Nie wiem nawet czy ja z tobą czasem nie gadałem przez chwilę. Ja przyjechałem z moim ojcem rowerem. Widziałem i gratuluje rybek. A ja dziś także złowiłem rybcię. Moja pierwsza w tym Sezonie Wędkarskim 2012, może nie wymiarowa, ale zawsze cieszy - Szczupak 35cm.
[2012-04-04 17:07]

Dziś byłem między godziną 10:30 a 12:00. Zimno, nie dało się tego znieść. Wróciłem do domu jak sopel lodu. A no i najważniejsze - zero brań. Mało ludzi i też nic nie mieli. Ale warto znowu było przyjechać nad tą wodę :).
[2012-04-05 13:05]

Gamber

A to już Cię kojarze, to z kolegą gadałes ja stałem tam przy kanale. Może jutro sie przejedziemy z kolega troche porzucac, tylko troche mnie ta pogoda przeraza bo jutro tez ma byc chlodno a jak nie jutro to napewno po swietach sie wybierzemy. Pozdrawiam [2012-04-05 15:53]

No zimno jest i nie do wytrzymania. Współczuje wędkarzowi co łowił jeszcze po mnie dziś na spina.
Ja na razie przystopowuje z rybami, bo wymarzłem i na razie odtajam. Po świętach też się może wybiorę :).
[2012-04-05 17:41]

adamw59

na zbiorniku chechlo morzna lowic  bez oplaconych skladek ale trzeba posiadac biala karte wedkarska wydawana po zdaniu egzaminu przez starostwo obowiazuje tam ustawa o rybactwie srodladowym tz obowiazuja wymiary ochronne i okresy ochronne ryb jesli chodzi okontrole byly juz trzy zostaly spisane osoby lowiace szczupaki
[2012-04-08 09:12]

Ooooooooo. To mnie tym zaskoczyłeś kolego. Jeżeli to jest rzeczywiście prawda to bardzo Ci dziękuję za tą informację. I bym powiedział, że mile mnie zaskoczyłeś, ale i też nie mile.
Raz to wreszcie ktoś się wziął za te łowisko, a dwa to niestety starostwo, które czuje pieniądze. Żeby czasem to się nie przerobiło w jakieś gorsze reformy, bo prezydent, razem z tą Biegajłową tam umieją.
Ale razem z tym pojawiają się u mnie pytania. Jeżeli wiesz to proszę Cię o informacje i odpowiedzi na nie:
1). Trzeba mieć "Kartę Wędkarską" (jak piszesz), ale ją mają osoby od lat młodzieżowych, a co z dzieciakami, które jeszcze nie mają wyrobioną ? Mogą łowić bez niej ?
2). Kto kontrolował ? Straż, policja, leśniczy ... ?
3). Gdzie jest informacja o tym, że teraz będą kontrole i ludzie będą karani ? TV-Pro-Mok, prasa, ogłoszenie przy łowisku... ?
4). Czy Ci co zostali skontrolowani to będą płacić karę, czy tylko i wyłącznie zostali zanotowani ? A jeżeli będą płacić to ile ?

To są moje tylko 4 pytania z ciekawości i nie tylko. Jeżeli wiesz to bardzo proszę o odpowiedzi.

Tak jak mówię jestem zaskoczony, ponieważ przez ostatnie 5 lat gdy spuszczali wodę to Starostwo w Pabianicach zabierało ryby dla siebie do jedzenia (węgorze po 80cm i karpie po 2kg i inne), a teraz im chodzi o dobro tych ryb ? O co z tym chodzi ? Coś jest nie tak.

Dziękuję i pozdrawiam kolegę.
[2012-04-08 10:49]

gites

Kolego @BlueFisherman trzeba Ci wiedzieć że w Polsce nie ma wód niczyich wszystkie wody prócz prywatnych należą do Skarbu Państwa, ale nie wszystkie są dzierżawione przez PZW. Jeśli jakaś woda nie jest dzierżawiona przez PZW to nie znaczy że można na niej robić co się komu podoba.Na takich wodach również obowiązują okresy, limity, obostrzenia połowowe, a przede wszystkim, żeby na takowych wodach móc uprawiać wędkarstwo, należy posiadać kartę wędkarską. W mieście Łodzi w zeszłym roku już był przypadek oskarżenia o kłusownictwo delikwenta który łowił w odległości nie przepisowej od urządzenia spiętrzającego właśnie na wodzie która nie należy do PZW (stawy Jana). Wiem że sprawa skończyła się w sądzie. Także przestrzegam przed samowolka na zbiorniku Chechło. Również jeśli będziesz świadkiem kłusownictwa na tym zbiorniku możesz a nawet powinieneś zgłosić takowy fakt do PSR-u, lub na Policje. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt. [2012-04-08 14:29]

Kolego @BlueFisherman trzeba Ci wiedzieć że w Polsce nie ma wód niczyich wszystkie wody prócz prywatnych należą do Skarbu Państwa, ale nie wszystkie są dzierżawione przez PZW. Jeśli jakaś woda nie jest dzierżawiona przez PZW to nie znaczy że można na niej robić co się komu podoba.Na takich wodach również obowiązują okresy, limity, obostrzenia połowowe, a przede wszystkim, żeby na takowych wodach móc uprawiać wędkarstwo, należy posiadać kartę wędkarską. W mieście Łodzi w zeszłym roku już był przypadek oskarżenia o kłusownictwo delikwenta który łowił w odległości nie przepisowej od urządzenia spiętrzającego właśnie na wodzie która nie należy do PZW (stawy Jana). Wiem że sprawa skończyła się w sądzie. Także przestrzegam przed samowolka na zbiorniku Chechło



Źle żeśmy się zrozumieli. Nazywając te łowisko "niczyim", lub "bezpańskim" miałem na celu to, że nie należy te łowisko do gospodarza, który się tak naprawdę nim zajmuje. Wiem ja i wszyscy wiedzą, że łowisko obojętnie które leży na świecie to należy do kogoś. Nawet ziarnko piasku gdzieś w środku pustyni jest kogoś. Więc mówię wiadomo, że Zb.Chechło należy do Pabianic i nie ma po co tu robić takiego szumu w stylu "Co o komu jest przypisane".
Trzeba koledze wiedzieć, że owy właściciel (Prezydent miasta Pabianice) powiedział 2 lata temu, by się nie rozpisywać powiem "Rób ta co chce ta". I nie było żadnego regulaminu z wymiarami i okresami ochronnymi. Było wiele kłusowników i właściciel (czyli Prezydent miasta) nie miał do tego przeciw skazań. I tyle...

Ten post nie miał zabrzmieć jako groźba i nie miał nawiązywać do awantury.

Pozdrawiam kolegę i również życzę Wesołych Świąt.
[2012-04-08 14:53]

gites

Na wodach nie dzierżawionych przez PZW również obowiązuje RAPR. Także nie jest prawdą to że na Chechle nie obowiązuje żaden regulamin. Nie ma na wodach skarbu Państwa "Rób ta co chce ta" [2012-04-08 15:02]

A jednak :)
[2012-04-08 16:00]

gites

W przypadku kłusownictwa radze alarmować  http://forum.wedkuje.pl/post/klusownictwo-kogo-powiadomic/457211/0 [2012-04-08 18:36]

Ciekawe, ciekawe powiem. Bardzo dziękuję Ci za ten link. Może i masz racje. No i jeszczen ten wątek dotyczy tego. Zapisze numery  Sobie i jak będzie trzeba to je wykorzystam.

Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam kolegę.
[2012-04-08 19:03]

mr Artur

kontroluje dwóch miłych panów -- Straż Rybacka z Pabianic ( nie wiem czy SSR czy PSR - to bez znaczenia ) -- na  widok ich samochodu  niektóre samochody odjeżdżają szybciutko  :)

we wtorek 3.04 nad wodą była wizytacja -- zdaje mi się że to był prezydent Pabianic + 3 osoby (porozmawiali z wędkującymi -ja byłem trochę dalej )




[2012-04-08 20:26]

Kolejna osoba. Coś się zaczyna dziać. :) Dzięki za informację. Jestem ciekawy tylko jak to wszystko się ułoży i jakie będzie zakończenie.

To na pewno prezydent Z.Dychto ze swoją ekipą ochronną. Tak między nami to żałuje, że mnie tam nie było. Z miłą chęcią pogadałbym z tym człowiekiem, co nie raz ludzie włosy sobie wyrywali z głowy :).

[2012-04-08 20:39]

adamw59

do 14 lat mlodzierz morze wedkowac z osoba posiadajaca karte wedkarska                               kontrolowala miedzy innymi ssr z pabianic                                                                           obowiazuje ustawa o rybactwie srodladowym                                                                      zostali pouczeni izanotowani nie chodzi aby odrazu karac ale aby zaprowadzic porzadek
[2012-04-09 11:32]

do 14 lat mlodzierz morze wedkowac z osoba posiadajaca karte wedkarska                               kontrolowala miedzy innymi ssr z pabianic                                                                           obowiazuje ustawa o rybactwie srodladowym                                                                      zostali pouczeni izanotowani nie chodzi aby odrazu karac ale aby zaprowadzic porzadek


Ok. Dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam kolegę.
[2012-04-09 15:31]

treecool

Witajcie :)
Wybiera się ktoś jutro do chechła na rybki?
[2012-04-12 22:31]

321maly

KOLEDZY JAK TAM BRANIA NA ZBIORNIKU CHECHŁO [2012-04-14 19:32]

adamw59

dzis na zbiorniku chechlo byla kontrola ssr wspomagana przez psr i posypaly sie mandaty po 200 zl w piatek rownierz byla kontrola ssr
[2012-04-15 18:46]

pikolo1960

dzis na zbiorniku chechlo byla kontrola ssr wspomagana przez psr i posypaly sie mandaty po 200 zl w piatek rownierz byla kontrola ssr

kontrola? bylem od godz 13:30 do 17:30 troche luda deszczyk siąpił jak zwykle spiningowalo kilku z tego co widzialem gosciu mjal szczupłego w wiadrku po farbie wiadomo niewymiarowy ale do stawu tak twierdzil hehe ja zlapalem 2po  30cm jeden mi sie odpioł konkret przy brzegu wsio na tzw gumki
[2012-04-15 19:51]

adamw59

kontrola byla okolo godziny 12 pozniej byli na talarze a wiem co pisze poniewarz rozmawialem ze swoim komendantem i kasia z psr
[2012-04-15 20:00]

Kasztaniak

No to brawo, że ktoś wreszcie się zajął tym co się tam dzieje. Bo wysłuchiwanie, że zbiornik jest bezpański i można robic co się chce jest już dośc irytujące.. A tłumaczenie typu " Tylko chciałem szczupaczka do stawu" pozostawiam już bez komentarza.. Miejmy nadzieje, że te kontrole nie skończą się szybciej niż się zaczęły.. pozdrawiam [2012-04-15 21:21]