Zaloguj się do konta

Łowiska z możliwością wędkowania z pontonu

utworzono: 2013/02/08 14:06
Daishi

Witam serdecznie! Wędkuję dopiero od ubiegłego sezonu i tylko na spining z brzegu.W tym roku mam zamiar kupić ponton "Kolibri KM 300D" by pospiningować trochę z niego.Moje pytanie jest takie czy ktoś z szanownych kolegów wie jak mam się dowiedzieć na których łowiskach mogę wędkować ze środków pływających.Jestem z Gliwic i mam wykupione zezwolenia na okręg katowicki i opolski.W Katowickim przy niektórych wodach są zaznaczone gwiazdki ,które informują o tym iż na nich jest dozwolone wędkowanie z w/w środków,są również przy niektórych łowiskach 2 gwiazdki informujące o tym iż jest możliwe łowienie ze środków pływających wynajętych tylko przy Rybaczówce danego łowiska.Czyli mam rozumieć że na pozostaych wodach nie mogę łowić ze środków pływających? A jak się ma do okręgu opolskiego gdzie w zezwoleniu nie ma informacji o łowiskach z możliwością łowienia ze środków pływających.Proszę o pomoc czym się mam kierować w wyborze łowiska by móc powędkować z pontonu lub gdzie zaczęrpnąć informacji na ten temat.
[2013-02-08 14:06]

Roxola

Na tych zbiornikach możesz łowić też na swoim pływadełku ;
Pogoria I i II, Przeczyce, Łąka, Dzierżno, Dziećkowice, Chechło k/ Chrzanowa, Morawa, Nieboczowy, Brzezie, Odra I,III w polderze nr 007, Buków I i II, Roszków Bobrowy 607, Roszków 627.
Na tych zbiornikach tylko ze sprzętu, który jest na rybaczówkach.Pławniowice, Paprocany, Kozłowa Góra, Przystań.
Tutaj znajdziesz szczegółowy wykaz tego co wolno, a czego nie i w swoim zezwoleniu; http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2013 [2013-02-08 15:01]

Daishi

Mam rozumieć że na pozostałych wodach nie mogę łowić z pontonu?! A jak to się ma do innych okręgów np.opolski,gdzie mogę uzyskać informacje na temat na którym łowisku mogę a na którym nie mogę łowić ze środków pływających?
[2013-02-08 18:42]

Daishi

Koledzy, czy ktoś się jeszcze wypowie na ten temat bo na pewno nie jest tak że przyjadę na każde łowisko i po zwodowaniu mojego pontonu będę mógł bezkarnie łowić no chyba że nikt z szanownych kolegów nie spininguje ze środków pływających?!
[2013-02-08 22:28]