Zaloguj się do konta

Łowiska wokół Gniezna

utworzono: 2011/03/15 20:20
wedkarzODLAT

witam, czy ktoś już był nad wodą-czy już lody puściły?

Jestem ciekaw, jakie łowiska wybraliście w tym roku? Czy ktoś ma doświadczenie na jeziorze strzyżewskim?

pozdrawiam i połamania życzę

[2011-03-15 20:20]

Witam! Codziennie przejeżdzam koło jeziora Winiary i sprawdzam jak się miewa sytuacja nad wodą. Lód zaczyna "puszczać" tzn brzegi powoli topnieją-ok 2m od brzegu  już. W tym roku właśnie  Winiary wybrałem jako główne łowisko(mieszkam w pobliżu)  , nastawiam się głównie na spinning-okoń , oraz spławik- lin. Na jeziorze Strzyżewskim byłem tylko raz , i z tego co pamiętam , i z opinii znajomych  można złowić ładnego leszcza , okoń też łądny pływa. PS. a wedkarzODLAT na co się nastawia w tym sezonie i na jakim łowisku... ?? Pozdrawiam Oskar. [2011-03-15 20:28]

Witam! Codziennie przejeżdzam koło jeziora Winiary i sprawdzam jak się miewa sytuacja nad wodą. Lód zaczyna "puszczać" tzn brzegi powoli topnieją-ok 2m od brzegu  już. W tym roku właśnie  Winiary wybrałem jako główne łowisko(mieszkam w pobliżu)  , nastawiam się głównie na spinning-okoń , oraz spławik- lin. Na jeziorze Strzyżewskim byłem tylko raz , i z tego co pamiętam , i z opinii znajomych  można złowić ładnego leszcza , okoń też łądny pływa. PS. a wedkarzODLAT na co się nastawia w tym sezonie i na jakim łowisku... ?? Pozdrawiam Oskar. [2011-03-15 20:33]

wedkarzODLAT

witam, dzięki za odpowiedź...od kilku sezonów Zioło, ale trochę daleko i chciałem zmienić na strzyżewskie-blisko. W zeszłym sezonie byłem tam 2-3 razy i słabe efekty. Przypuszczam, że jeden sezon pozwoliłby sprawdzić łowisko dokładnie i wyczuć układ dna, łowiska itd...Jeszcze się zastanawiam, łowię głównie nocą, ze względu na brak czasu i Zioło trochę daleko ale jestem zadowolony z samego łowiska. Zastanawiam się nad strzyżewem ze względu na odległość, [2011-03-15 20:36]

aha rozuzumiem. A spinningujesz czasem...?? Czy tylko na białą rybę ..?? [2011-03-15 20:50]

wedkarzODLAT

spininguję czasami, mam takiego 20 letniego kijka do spiningowania...częściej używam gruntówki, rozkładam krzesełko w nocy, popijam kawkę, odprężam się i czekam aż drgnie żyłeczka...niezapomniane chwile...

[2011-03-15 20:57]

donvito10

ja polecam zioło i rogowo a na okonia izdebno wola mysle ze w okolicy gniezna to najlepsze łowiska i sporo fajnych miejsc na nocne biwakowanie
[2011-03-15 21:24]

wedkarzODLAT

witam donvito10, czy łowisz tez noca na Ziołach? ja tam czesto jestem...jestem ciekaw jakie masz wyniki....ja poza wiekszymi leszczami nin nadzwyczajnego np. ani okon, ani szczupak czy wegorz.
[2011-03-16 10:21]

donvito10

w ubiegłym sezonie udało mnie sie dorwac 2 wegorze ale nie były to imponujace sztuki a w nocy tak  łowie jak jade to robie sobie taka dłuzsza zasiadówke
[2011-03-16 20:18]

ryan93gn

Witam "moczykijów" z Gniezna i okolic ;)
Chciałbym się dowiedzieć co myślicie o jeziorkach: mistrzewo, owieczki?

pozdrawiam
[2011-03-16 22:36]

Witam. tak jak ryan93gn chciałbym się dowiedzieć czy na jeziorach ; Mistrzewo i Owieczki jest dużo drapieżnika. ( ponieważ w tym sezonie nasze koło wędkarskie organizuje zawody na tych łowiskach). Pozdrawiam Oskar.
[2011-03-16 22:49]

RIDICK

Witam kolegów. Mam pytanie o jezioro Świniary na wysokości Karniszewa i Borzątwi. Wiecie może jak przedstawia się sytuacja jeśli chodzi o rybki (zarówno biała ryba jak i drapieżnik) Czy byliście tam może w zeszłym sezonie i mieliście jakieś efekty? Będę wdzięczny za informację.
Pozdro
[2011-03-16 23:07]

RIDICK

Witam kolegów. Mam pytanie o jezioro Świniary na wysokości Karniszewa i Borzątwi. Wiecie może jak przedstawia się sytuacja jeśli chodzi o rybki (zarówno biała ryba jak i drapieżnik) Czy byliście tam może w zeszłym sezonie i mieliście jakieś efekty? Będę wdzięczny za informację.
Pozdro
[2011-03-16 23:08]

donvito10

czy ktos wedkował na głeboczku w mielnie i tak wogule to do kogo nalezy to łowisko
[2011-03-17 16:18]

klecok

Głeboczek od tego roky nalezy do pzw.
[2011-03-20 12:21]

karlito57

Koledzy mam pytanko dotyczące wody owieczki,do kogo ta woda należy bo jak mnie słuch nie zawodzi to słyszałem że ma to wrócić do PZW czy to prawda proszę o odpowiedz z góry dziękuję i pozdrawiam szaleńców kija. ;)
[2013-04-20 08:40]