Łowiska Wery w woj. warmińsko-mazurskim

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich. Mm pytanie dotyczące łowiska zwanego popularnie "Wery" koło Rybna w woj. warmińsko-mazurskim. Czy mogę na nim łowić wykupując zezwolenie w Kole Rybno? Mój ojciec wykupił zezwolenie w Działdowie- czyli Koło Działdowo- i tam mu powiedzieli że może łowić na Werach. czy to zależy także od Koła gdzie mogę łowić?
sumik11

Witam. Zapewne chodzi Panu o jeziora Tarczyny - Grądy. Nie jestem na 100% pewien czy można wykupić zezwolenie w Rybnie, ale będąc członkiem kola w Nowym Mieście Lubawskim mam wypisane te jeziora w rejestrze. Są to jeziora należące do okręgu Toruńskiego. Jako, że łowię tutaj na naszym regionie (okolice Lubawy, Nowego Miasta, Iławy) polecam także jeziora takie jak: Rynek (Kiełpińskie), Hartowiec ( to już okr. Ciechanowski). Wracając do pytania, radziłbym wykupić owe zezwolenie w NML. (2015/05/18 21:29)

dawid-karbowski

Jezioro Grądy jak i Tarczyny należą do Okręgu Ciechanów. Zezwolenie okręgowe (Ciechanów) na wody nizinne możesz kupić w każdym dowolnym kole. Możesz w Rybnie, choć ja należę do Lidzbarka i polecam. Wracając do tematu zezwolenia na te zbiorniki to musisz posiadać dodatkową wkładkę na wody specjalne. Należą do nich właśnie te dwa zbiorniki i jezioro Hartowiec. W Lidzbarku kupisz kartę w sklepie wędkarskim na górnym rynku. (2015/05/20 12:07)