Zaloguj się do konta

Łowiska w okolicy Poznania

utworzono: 2017/01/01 14:21
hellmon1

Witam kolegów wędkarzy. Czy znacie jakieś zbiorniki PZW w okolicach Poznania, gdzie można spokojnie połowić ryby? Mogą być to nawet łowiska, na których odbywają się zawody wędkarskie i wiadomo że jakaś ryba tam pływa. W tamtym roku zacząłem przygodę z wędkarstwem w Poznaniu i był on okropny jeśli chodzi o wyniki. Chciałbym, żeby ten rok był bardziej owocny. Dochodzę do wniosku, że w Poznaniu nie ma ryb. Dlatego byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje, gdzie w okolicach Poznania, można udać się na ryby. [2017-01-01 14:21]

roman76

Łowisk w okolicach Poznania jest multum,zależy jeszcze do ilu km chcesz jechać ,a co do rybek ?raz jest tak ,raz inaczej
  [2017-01-01 19:54]

hellmon1

Spines21: Dziękuje za link :) Na pewno przeczytam dokładnie co piszą o tych łowiskach. A mógłbyś doradzić, które z nich jest godne uwagi i poświęcenia czasu na jego popróbowanie? [2017-01-02 10:48]

hellmon1

Roman76: Szukam takich łowisk w promieniu 25 km od Poznania, gdzie przeważnie łowi się białoryb (płoć, leszcz, lin), jak jest coś więcej to jeszcze lepiej. Jak chodzi jakiś drapieżnik, to przerzucę sie na spining, ale bardziej interesują mnie spokojne zasiadki z batem w ręce i jakimś gruntem na podpórkach :) [2017-01-02 10:52]

roman76

Jeśli byłbyś w stanie dodać do tego twojego promienia 10 km to bardzo chętnie opiszę Tobie kilka łowisk ,wędkuję już w moich okolicach ładne parę lat i mogę co nieco napisać .Pozdrawiam
  [2017-01-02 15:02]

roman76

A i jeszcze jedno pytanie woda PZW?czy prywatna? [2017-01-02 15:13]

hellmon1

Jeśli warto się wybrać to pewnie, że mogę dodać 10km. W Poznaniu łowię od roku i do tej pory tylko na wodach PZW. Nie znam nawet stawek na wodach prywatnych. Także jeśli jest fajne miejsce należące do PZW w Poznaniu to raczej bym je preferował. Chyba, że podasz mi jakiś link, gdzie mogę się dowiedzieć wysokości opłat na innych wodach ( nie wiem czy tutaj też są wody należące do PGR, czy masz na myśli coś innego pisząc wody prywatne ) i popatrzyłbym jakie łowiska są dostępne i w jakich cenach. Teraz jak przeglądam sobie mapy okolic Poznania i znajduję akwen, w ciekawym miejscu, to okazuje sie, że nie mam go na wykazie wód PZW. Pozdrawiam [2017-01-02 20:58]

xmalpax

witaj roman bardzo chetnie zobacze co zaproponujesz bo mieszkam rok w poznaniu i nie mam pojecia gdzie jechac
  [2017-07-13 17:46]

NowakWedkarz95

Cześć,

dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem, po zakupie pierwszej wędki i wyrobieniu karty wędkarskiej przyszedł czas na wybór łowisk. Często jestem w Poznaniu, mam tu rodzinę, studiuję w Warszawie, większośc wakacji z wyjątkiem wyjazdów będę w Poznaniu. Sprawdzałem opłąty PZW okręgu w Poznaniu i kwoty są niesamowicie wysokie, z drugiej strony czytałem na forach że na wodach PZW ryb nie ma. Dotychczas w celu nabrania wprawy jeździłem na komercje koło Poznania, jestem jednak ciekaw Waszych opoinii jak to wygląda, czy faktycznie nie ma tam ryb? Czy na początek ten sezon przesiedzieć na komercji weekendowo? Czy może wykupić na dłuższy okres zezwolenie od takiego gospodarstwa jak Bogucin, które posiada kilka jezior w swojej ofercie (nie stawów chodowlanych)? Czy są jeszcze w okolicy Poznania takie gospodarstwa (wychodzi w nich taniej niż w PZW za cały sezon). Chcę łowić na spławik i grunt.

[2018-06-07 09:51]

NowakWedkarz95

??? [2018-06-09 15:31]