Łowiska w Świętokrzyskiem

/ 22 odpowiedzi
Szanowni koledzy! Bierzmy przykład z innych kół i informujmy się wzajemnie o ciekawych łowiskach w naszym regionie. Nie jesteśmy przecież kłusolami a ryb starczy dla każdego. Tym bardziej że coraz więcej wędkarzy stosuje zasadę "no kill". Problem w tym że w naszej okolicy trudno chyba obecnie o "rybne" miejsca. Jeśli znacie jakieś to proszę, nie bójcie się i podzielcie się z innymi.Pozdrawiam.
pietrobien

Wczoraj przejeżdżałem przez Tokarnię, zatrzymałem się na troszkę na Czarnej Nidzie. Rzeka wygląda malowniczo, stoi nawet tablica że wyremontowano ją z funduszy Unii, ale co z tego jak nie wiadomo czy jest ryba? Jakieś 500 m dalej po prawej stronie (jadąc od Kielc) natraficie na spory parking, budkę strażniczą i zielony szlaban. Czytałem tablicę informacyjną, która oznajmia o budowie stawu rybnego. Ryby już widać. Jest to jednak teren "Eko-Rol" więc nie wiadomo czy będzie można wędkować nawet za opłatą. Nie miałem jak się dowiedzieć, ponieważ wisiała kartka "w soboty nieczynne". Jakby ktoś z szanownych kolegów wiedział coś na ten temat to piszcie. Połamania kija! (2008/07/06 10:39)

krzkwi5

HEJ ,JA BYŁEM NA WAKACJACH W SIELPI WIELKIEJ NAD ZALEWEM SIELPIA KOSZMAR 2-TYGODNIE TAM BYŁEM I W TYM CZASIE ŻADNYCH KONTROLI WĘDKUJĄCYCH WIĘCEJ NIŻ RYB W JEZIORZE A NA JEZIORZE OK 30 ROWERÓW WODNYCH TABLIC INFORMACYJNYCH ŻE WODY NALEŻĄ DO PZW I NA TYM KONIEC RYB (2008/07/22 13:06)

loli

no tak ryb brak polecam lubianka starachowice fajna okolica piachy tez lux jest duzo miejscowek pozdrawiam (2008/08/09 20:01)

grzegorztk72

Kolego w okolicach Końskich możesz tylko pomarzyć o rybach.Jest tak fatalnie prowadzona gospodarka wodna,że jelita mnie bolą jak pomyślę o ludziach,którzy sprawują urząd PZW w gminie Końskie.Mamy kilka zbiorników z bardzo czystą wodą,lecz są w bardzo opłakanych stanach.A do tego fatalne zarybienia,oraz kłusownictwo sprowadzają te zbiorniki do totalnej nędzy.W samych Końskich jest  około 2000 wędkarzy,lecz główny zarząd z Kielc i ta "konecka mafia" roztrwaniają nasze pieniądze przeznaczając grosze na zarybiania i ciągle mącą nam oczy ,że nic więcej nie da się zrobić.Sielpia jesienią została spuszczona,jaz został bezmyślnie otwarty,a ryby poszły w rzekę prosto w łapy miejscowych kłusoli! Czyżby znów niedopatrzenie PZW i władz koneckich ? A tak w ogóle to spróbuj znależć stronę koła koneckiego i po niej będziesz mógł stwierdzić w jakim stanie jest nasze koło !! Pozdrawiam i proszę o dalsze przestrogi dla kolegów , którzy chcieli by popróbować wędkowania  na fatalnie zarządzanych wodach gminy Końskie. (2011/01/02 21:40)

matigol

Szukam informacji na temat lowiska ktore znajduje sie w lesie w miejscowosci Lipie/Lipia w gminie Brody Ilzeckie. (2011/01/03 16:20)

ijek

nie wiem czy chodzi ci  o zbiornik wodny brody ale chyba tak mozna polapac tam ladnych sandaczy okoni szczupakow widzialem ze lapali tam takrze z gruntu a wiec pewnie sa tam tez ryby spokojnego żeru lecz nie powiem ci tego bo ja lowilem tam tylko na spinning zapraszam na zbiornik wodny wiory niedaleko  od gminy brody tutaj takrze sa ladne okoniie szczupaki liny leszcze na jesien 2010 zarybiono takze sandaczem i sumem (2011/01/03 20:47)

ijek

także a nie takrze sory za bledy :P (2011/01/03 20:49)

arus

Do kol. matigol . Niestety kolego ja tez szukalem informacji na temat tego lowiska i jedyne co znalazlem to w okregu radomskim w wykazie wod jest zbiornik Lipie i tyle wiadomosci . Pozatym gm Brody Iłżeckie to juz wojewodztwo świetokrzyskie i okreg kielecki a w naszym wykazie nie ma takiego lowiska . popytaj w radomiu i o wszystkim melduj na priva pozdrawiam arek (2011/01/03 21:42)

arus

male sprostowanko lipie ( zalew lipie ) jest polozony w woj. świętokrzyyskim tyle ze jest w wykazie wod pzw okregu radomskiego ( tylko dlaczego ? ) (2011/01/03 22:31)

matigol

Do kol arus     Ja naleze do PZW Radom a dziwi mnie wlasnie to ze mam ten zbiornik u siebie w wykazie lowisk.Kiedys bylem nad tym lowiskiem,z ciekawosci i poprostu woda piekna,ale co mnie zdziwilo to to,ze nie bylo zadnego wedkarza na rybach,a woda ma ok 3-4h,miejscowych probowalem podpytac ale niczego sie nie dowiedzialem,zbiornik lezy w lesie,a do lasu jest zakaz wjazdu,podobno lesnicy pilnuja tego zakazu aby byl przestrzegany i sola mandaty,woda zasilana jest jakas rzeczka,ktora z jakiegos wybija zrodla,sa pomosty,beczki na smieci,widac ze ktos dba o to tylko nie mam pojecia jak z rybostanem,jaki tam wystepuje. (2011/01/04 02:10)

DelTor0

Kolego w okolicach Końskich możesz tylko pomarzyć o rybach.Jest tak fatalnie prowadzona gospodarka wodna,że jelita mnie bolą jak pomyślę o ludziach,którzy sprawują urząd PZW w gminie Końskie.Mamy kilka zbiorników z bardzo czystą wodą,lecz są w bardzo opłakanych stanach.A do tego fatalne zarybienia,oraz kłusownictwo sprowadzają te zbiorniki do totalnej nędzy.W samych Końskich jest  około 2000 wędkarzy,lecz główny zarząd z Kielc i ta "konecka mafia" roztrwaniają nasze pieniądze przeznaczając grosze na zarybiania i ciągle mącą nam oczy ,że nic więcej nie da się zrobić.Sielpia jesienią została spuszczona,jaz został bezmyślnie otwarty,a ryby poszły w rzekę prosto w łapy miejscowych kłusoli! Czyżby znów niedopatrzenie PZW i władz koneckich ? A tak w ogóle to spróbuj znależć stronę koła koneckiego i po niej będziesz mógł stwierdzić w jakim stanie jest nasze koło !! Pozdrawiam i proszę o dalsze przestrogi dla kolegów , którzy chcieli by popróbować wędkowania  na fatalnie zarządzanych wodach gminy Końskie.

Ja bym to podciagnal na caly powiat konecki nie tylko gmine Konskie ;) Mekka klusoli w kieleckim... Jak u nas zobaczysz PSR/SSR to jakbys Swietego Mikolaja zobaczyl hehehe Ps. widzialem ich raz, jakies 17 lat temu, do dzisiaj sie zastanawiam czy to nie jakas fatamorgana byla ;) 

(2011/12/15 11:36)

użytkownik52132

A ja już jestem na świętokrzyskim portalu.ciekawi ludzie pełna kulturka......ciekawa stronka......pozdrawiam....C&R ....NO KILLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL..... (2011/12/19 10:43)

DelTor0

A ja już jestem na świętokrzyskim portalu.ciekawi ludzie pełna kulturka......ciekawa stronka......pozdrawiam....C&R ....NO KILLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL.....

A widzialem, widzialem ;) Pzd

(2011/12/19 11:32)

użytkownik27896

male sprostowanko lipie ( zalew lipie ) jest polozony w woj. świętokrzyyskim tyle ze jest w wykazie wod pzw okregu radomskiego ( tylko dlaczego ? )

To tylko zbieżność nazw, w województwie Mazowieckim również znajduje się miejscowość Lipie, w okolicach Grójca, i to ten zbiornik wpisany jest w wykaz wód okręgu Radomskiego. (2011/12/20 13:53)

użytkownik27896

A co do tematu to jeździłem w tym roku trochę na Wióry, szału nie było ale i tak lepiej niż u nas a widoki dużo ładniejsze.

Ps z kontrolami to chyba wszędzie podobnie. (2011/12/20 14:32)

Magda88

No  bardzo  przyjemna strona  o wędkarstwie świętokrzyskim  .POLECAM (2011/12/26 09:17)

użytkownik16322

O to Polska właśnie.Świetny pomysł sam wielokrotnie wędkowałem w niektórych wymieninych łowiskach.Gorąco popieram taką formę propagowania naszej przyrody i łowisk.Komercjusze z pod znaku Taakiej ryby i łowienia wszędzie byle by nie  w swoim kraju ( ostawach chodowlanych i łowiskach komercyjnych nawet nie wspominam ).UCZCIE SIĘ. Geszefciarze.

Julian

(2011/12/26 10:55)

wedkarz junior

wiem że wystepuje tam karp amur szczupak płotka też chyba jest poleca sie wybrać fajne miejsce (2013/05/02 21:50)

wedkarz junior

chodzi mi o zbiornik lipie w gminie Brody-Iłżeckie (2013/05/02 21:51)

adim190

Witam Chciałbym przypomnieć też co stało się ze zbiornikiem ,,Miedzna Murowana'' kolejny przykład braku odpowiedzialności . Jak można tak postąpić tyle ton ryb poszło w śmieci . Zastanawia mnie czy ktoś za to odpowie . Zastanawia mnie na co idą pieniądze które my płacimy . My płacimy a korzystają na tym tylko kłusownicy . (2015/04/25 08:05)

Rudy95

Witam kolegów.
Jeżeli chcecie połapać sb rybki w świętokrzyskim to polecam zbiornik Klekot k. Włoszczowy.
Jest to woda towarzystwa wędkarskiego ale można wykupić licencje jednodniową naprawdę warto odkąd zbiornik został przejęty od PZW (już chyba 5 rok) jest bardzo dobrze zarybiany.

Więcej informacji http://www.wtws.pl (2015/04/25 19:26)