Łowiska w Danii

/ 32 odpowiedzi
Witam mieszkam w Danii parę lat ale nie znam zbyt wiele ciekawych łowisk.Jest tu może ktoś kto mógł by mi coś podpowiedzieć? 
bbejbe

podłączam sie do tematu (2010/08/24 15:36)

szczurros

panowie w danii jest tyle miejscowek do wedkowania ze hej mieszkalem tam 2 lata w arhus a wiec kolo arhus mogie podac kilka miejscowek np. w arhus w porcie sie fajnie lapie ale przewarznie sledzie w ega w porcie ladne pstragi teczowe lapalem fladry w skaneborgu jest fajne jeziorko szczupaki ladne lapalem widzialem jak holendrzy przyplyneli lodzia mieli piekne sandacze w silkeborgu piekne leszcze biara ale jest tam chyba i inna ryba szczupak wegorz ale nigdy nie zlapalem bo jezdzilem przewaznie na leszcze no i oczywiscie mnostwo platnych stawow gdzie biora piekne teczaki koleszka na takim zlapal jednego prawie 10 kilo :) takze jest gdzie lapac a i wedkarzy w danii jest malo pozdrawiam (2011/03/15 18:40)

alejki

Tez bylem w Danii kolo VIBORGA, nie pamietam jak sie nazywalo to miejsce ale troche nalapalem, i to ladnych leszczykow, bylem tam juz 2 lata temu i zapomnialem nazw miejscowosci, nie wiem tez jak tam jest z Karta wedkarska, ( przyznaje sie bez bicia nie mialem, )
generalnie duzo czasu nie spedzilem na rybach gdzy pracowalem praktycznie codziennie, niekiedy nawet w niedziele. (2011/04/14 08:53)

alejki

W kazdym razie z opowieści znajomych ( polakow ) wynikalo ze ryby sa i to wiecej niz u nas, widocznie siatkami nie tak jak to niestety jest u nas (2011/04/14 13:13)

gooral77

Jestem na portalu od niedawna i witam wszystkich serdecznie
Mam na imie Robert
Mieszkam na Seelandii gdzie miejsc co polapania jest maaaaaaaasa i to calkiem powaznie
Proponowalem spotkanie na palapanie polskich wedkarzy
oczywiscie z pozwoleniami itd to podstawa
mozna z brzegu mozna pomyslec o łodzi
ale chyba wedkarzy w danii nie za wielu...
a moze spotykac sie nie chca?
najczesciej tez wedkuje sam ...z wyboru
mieszkam w Danii od kilku ładnych lat i dosc dobze orientuje sie w przepisach
w razie pytan chetnie pomoge (2012/02/15 11:39)

szczurros

kolego jesli orientujesz sie w przepisach to moze podpowiesz jak to wyglada kolega kupil lodz zaplacil pozwolenie na polow z lodzi chyba 600 koron moze lapac na wodach slodkowodnych morskich jak rowniez siecia i teraz pytanko czy te pozwolenie jest tylko dla niego czy na lodz tzn. jezeli bedziemy lapali w 3 czy my musimy miec dodatkowe pozwolenia?? (2012/02/18 11:34)

gooral77

witam
oczywiscie ze musicie miec osobne pozwolenia
to za 600 koron jest tylko na lodke i do tego jest to pozwolenie ktorego wymaga  panstwo
wiekszosc jezior w danii jest prywatna i nalezy kupic pozwolenia na lapanie i na lodke osobno
zeszlego sezonu calkowity koszt pozwolen na wyniusl mnie jakies 1350 koron
i nie moglem lapac na wszystkich jeziorach!
dla mowiacych po dunsku moge wkleic linki do stronek z pozwoleniami itd (2012/02/18 13:01)

szczurros

witam
oczywiscie ze musicie miec osobne pozwolenia
to za 600 koron jest tylko na lodke i do tego jest to pozwolenie ktorego wymaga  panstwo
wiekszosc jezior w danii jest prywatna i nalezy kupic pozwolenia na lapanie i na lodke osobno
zeszlego sezonu calkowity koszt pozwolen na wyniusl mnie jakies 1350 koron
i nie moglem lapac na wszystkich jeziorach!
dla mowiacych po dunsku moge wkleic linki do stronek z pozwoleniami itd

ja bardzo bym prosil o link :) (2012/02/18 18:15)

gooral77

a w ktorej czesci danii jestescie?
najprostszym i najtanszym sposobem zdobycia pozwolenia jest zapisanie sie
do jednego z wielu klubow wedkarskich.Koszt to 500 dkk w zeszlym sezonie
pozwolenie nie obejmuje jednak wszystkich jezior! Oprocz tego oczywiscie osobne pozwolenie
ktorego wymaga panstwo no i osobno lodka hehehehe to wszystko naprawde slono kosztuje
napisz kolego gdzie chcecie lapac to znajde wam odpowiednie linki
pozwolenia panstwowe  mozna kupic na kazdej poczcie lub informacji turystycznej (2012/02/19 08:13)

szczurros

a w ktorej czesci danii jestescie?
najprostszym i najtanszym sposobem zdobycia pozwolenia jest zapisanie sie
do jednego z wielu klubow wedkarskich.Koszt to 500 dkk w zeszlym sezonie
pozwolenie nie obejmuje jednak wszystkich jezior! Oprocz tego oczywiscie osobne pozwolenie
ktorego wymaga panstwo no i osobno lodka hehehehe to wszystko naprawde slono kosztuje
napisz kolego gdzie chcecie lapac to znajde wam odpowiednie linki
pozwolenia panstwowe  mozna kupic na kazdej poczcie lub informacji turystycznej

arhus no o tym z poczty to ja wiem (2012/02/19 09:50)

gooral77

ta stronka powie wszystko o tym gdzie mozna lapac w okolo Arhus
oprocz tego panstwowego poawolenia z poczty o ktorym wiesz musisz zostac czlonkiem takiego klubu zeby lapac na wodach wymienionych na tejze stronie
to najtansza metoda jak mysle
mozna oczywiscie kupowac pozwolenia na jeden dzien lub tydzien
ale jak lapiecie czesto to lepiej miec na rok . wszystkie ceny sa wyszczegolnione na stronie
i jeszcze raz zaznaczam tu wszystko jest prywatne a pozwolenie na poczcie to tylko danina dla panstwa i upowacnia do lapania w morzu bo jest panstwowe hehehe (2012/02/19 18:00)

szczurros

ta stronka powie wszystko o tym gdzie mozna lapac w okolo Arhus
oprocz tego panstwowego poawolenia z poczty o ktorym wiesz musisz zostac czlonkiem takiego klubu zeby lapac na wodach wymienionych na tejze stronie
to najtansza metoda jak mysle
mozna oczywiscie kupowac pozwolenia na jeden dzien lub tydzien
ale jak lapiecie czesto to lepiej miec na rok . wszystkie ceny sa wyszczegolnione na stronie
i jeszcze raz zaznaczam tu wszystko jest prywatne a pozwolenie na poczcie to tylko danina dla panstwa i upowacnia do lapania w morzu bo jest panstwowe hehehe

no dzieki ale moze wrzucil bys link do tej strony :) no a w morzu tez sie fajnie lapie :) (2012/02/20 17:01)

gooral77

co za zawieszka przepraszam juz jest link
http://www.aarhuslystfiskerforening.dk/
a w morzu lapie sie świetnie pewne to
i do tego to pozwolenie z poczty w zupelnosci wystarcza
ale mi non stop po glowie lazi jak sie tylko troche cieplej zrobi
zaatakawoac jezioro na północy seelandii
jezioro nazywa sie Arresø i z tego co sie dowiedziałem i wyczytałem w necie
to 24 procent całego rybostanu to sandacz ktory podorastał do 7 kilo
przez kilkanascie lat wpuszczono tam 700 ton sandaczyków
szkoda ze macie tak daleko (2012/02/20 20:42)

aszat

A mozesz napisac cos o regionie Nr.Snede 8766. I moze cos na tem wymiarach ochronnych,no i dozwolone ilosci zabierania ryb bo ja nic nie moge znalesc. Z gory dziekuje. (2012/03/12 13:25)

oliver22

Ja wykupilem karte za 140 koron na 12 miesiecy wiec co to za karta jest jak bys mi mugl to wytlumaczyc bede wdzieczny i mieszkam kolo kpbenhagi (2012/03/13 12:50)

gooral77

http://www.altomfiskeri.dk/archives/129

witam to stronka z wymiarami i okresami ochronnymi wszystkich ryb
dotyczy całego kraju nie ma ograniczen w zbieraniu ryb
pozdrawiam (2012/03/19 11:53)

gooral77

ta karta za 140 dkk uprawnia do łapania w morzu bez łodzi
na prawie kazde jezioro musisz kupic osobne pozwolenie
poniewaz prawie 100 procent jezior jest prywatna (2012/03/19 11:56)

oliver22

Wiec na jeziora jest karta inna a na rzeki i czy tez dostane je na poczcie i w jakich cenach sa  (2012/03/25 08:24)

michalDK

To zalezy gdzie chcesz lapac. Jak juz pisali koledzy 99% jezior jest prywatna i obowiazuja na nich rozne oplaty w zaleznosci od zwiazku wedkarskiego (fiskerforening) ceny wahaja sie od ok  400 do 1200 dkk za  rok (kaledazowy lub 12 miesiecy od daty do daty )  dostepu do jeziora/jezior plus pozwolenie krajowe kosztujace obecnie 180 dkk za rok od daty do daty (jezeli nie zapisales sie do danego zwiazku a dokonales tylko oplaty za polow). Nalezy pamietac ze na takich jeziorach kazdy wedkarz ma prawo skontrolowac drugiego wedkarza i wrazie potrzewby wezwac nawet POLICJE gdyz tutaj jest to traktowane jako kradziez. W DK jest takze bardzo duzo jezior tzw. put&take fiskesø gdzie mozna lapac bez zadnych pozwolen ale trzeba przed polowem placic za godziny ktore ma sie zamiar spedzic na danym lowisku i z tego co jest mi wiadomo na polnocy dani czesto sa tez oganiczenia co do ilosci/wagi ryb ktore mozna zabrac ze soba do domu (czytajcie zawsze regulaminy bo czesto sa tam  rozne perelki za ktore mozecie zostac wyrzuceni z lowiska). Sa to w wiekszosci lowiska pstragowe do ktorych codziennie dopuszczane sa swieze sztuki. Oplaty na takich lowiskach sa bardzo rozne od 60 do 120 dkk za trzy godziny przy czym nalezy pamietac o tym ze to jest w wiekszosci przypadkow cena za jedno wedzisko na osobe  tzn. ze jezeli chcesz lapac na dwie wedki  to cena sie podwaja na trzy potraja i tak dalej... Takie lowiska sa "wyposazone" w CZYSTE toalety i miejsca gdzie mozna oczyscic zzlapane przez siebie ryby. Na takich lowiskach wedkarzy kontroluje wlasciciel.
(2012/05/07 23:55)

oliver22

Dzieki i pozdrawiam (2012/05/20 10:23)

sharan2004

witam jestem na forum nowy,mieszkam w Dani (Jutlandja (Esbjerg) od dwóch lat lecz nie miałem czasu zbytnio na wędkarstwo,teraz po zmianie pracy mam trochę więcej czasu i chciałbym trochę połowić:). Jeżeli ktos obeznany w wędkarstwie duńskim chciałby mi trochę pomuc to bardzo będę wdzięczny,chodzi oto że chciałbym kupić fiskekort na cztery największe rzeki w pobliżu Esbjerg-a. Chodzi mi głównie oto czy na każdą z nich trzeba mieć osobną kartę???. A tak poza tym czy ktoś łowił w porcie w Esbjerg??? jeśli tak to co tam można złowić i jakich przynęt używać ??? Pozdrawiam Polskich Duńczyków. (2012/07/27 20:06)

michalDK

Kolego a jake konkretnie rzeki ciebie interesuja? (2012/08/14 00:16)

skryty

Panowie a powiedzcie mi jak sprawa z wędkowaniem wygląda w okolicach Horsens, może wie ktoś gdzie opłacić kartę na pobliskie jeziorka i czy "da radę" pospinningować? (2013/07/09 21:58)

okoniowaty

a moze koledzy orientują sie jak wyglada łowienie ryb na terenie wolnego miasta Christiania?? skoro rządzą sie odzielnymi prawami to chyba nie potrzeba tam tych pozwoleń, ktoś coś wie? (2013/07/10 10:07)

filus81

A PODPOWIE KTOS GDZIE MOZNA SPOTKAC KARPIE W OKOLICY SKANDERBORGU??? (2013/08/13 16:02)