Zaloguj się do konta

Łowiska w Rudzie Śląskiej-jakie opłaty na nie?

utworzono: 2011/02/09 18:00
ludu82

Witam mam opłaconą składkę w kole łaziska górne a chciałbym łowić też w rudzie śląskiej np: na szkopce czy kokotku  jaką składke musze zapłacic jeszcze bo tych wód nie znalazłem na liście wód pzw oddział katowice [2011-02-09 18:00]

perwer

Nie wiem czy Kokotek od tego roku należy do PZW bo słuchy szły ze miał go puścić.
Coś tam wylali podobno do wody i syf sie zrobił,ale to tylko plotki.Dowiem sie więcej i pewniej w wekend na rybach to moge pomóc.Jeśli chodzi o jakiekolwiek dopłaty to wejdz na stronke swojego koła ,zobacz na porozumienia i jesli go nie ma, to zobacz ile kosztuje dopłata na PZW Katowice i wszystko bedzie jasne.
[2011-02-09 18:42]

tomasz26552

W tamtym roku tam łowiłem ale jak jest w tym to nie wiem
[2011-02-09 19:35]

ludu82

koło łaziska górne należy do pzw katowice wiec jakie dopłaty jak mam opłacone na wody pzw katowice a co ze szkopką [2011-02-09 19:40]

perwer

No to jak należysz  do PZW katowice to w czym problem? Jeśli danego zbiornika nie ma w wykazie ,to albo przeszedł pod sekcje albo Pzw pozbyło sie go....Ze zbiornikiem szkopce nie pomoge Ci, bo nawet o takim nie słyszałem,moge oczywiscie sie dowiedzieć ,nie ma problemu lecz dopiero w sobote najwcześniej dam znać.
[2011-02-09 19:46]

perwer

Tomasz jak łowiłeś na kokotku to pewnie wiesz że jest tam sporo zebola ,ładne amury i karpia po zarybieniach ...Fajny zbiorniczek
[2011-02-09 19:49]

tomasz26552

Szkopka była sekcyjna potem zostawili to i każdy łowił kto chciał w tamtym roku była pod PZW Katowice a teraz to nie wiem
[2011-02-09 19:49]

ludu82

to dziękuje za pomoc szkopa to staw w rudzie slaskiej kużnicy wiem ze to był kiedyś staw kopalniany ale jak jest teraz to nie wiem 
[2011-02-09 19:51]

tomasz26552

to dziękuje za pomoc szkopa to staw w rudzie slaskiej kużnicy wiem ze to był kiedyś staw kopalniany ale jak jest teraz to nie wiem 

Tak był kopalniany potem dziki a potem pzw a jak teraz to nie wiem
[2011-02-09 19:55]

ADIK1980

kokotek i szkopka dali należy do pzw
[2011-02-09 20:26]

ADIK1980

i nic na kokotek nie wloli jestech tam dziennie na kokotku

[2011-02-09 20:28]

perwer

i nic na kokotek nie wloli jestech tam dziennie na kokotku

swój chop i wie najlepiej co sie dzieje bo jest na miejscu.
Przed chwila dzwoniłem specjalnie  do kumpli i pare info mam.Szkopa podobno od dwóch lat jest zarybiana,zbiornik mały  i dość zarośnięty ,ładna jest tam wzdrega .
Co do kokotka to woda w lato była czarna jak kawa i jakaś maż tam pływała,tak przynajmniej gadaja Ci co tam łowili,jak jest naprawde to nie wiem.Staw ten dobrze zarybiany i przytjemny.
Kumple bardziej polecają stawy Halemba ,podobno lepsze łapanie.Zbiorniki te sa PZW Katowice,tylko kokotek znajdziesz na liscie pod inna nazwą juz nie pamietam co mi kumpel gadał ,ale to chyba szyb Edwarda czy coś takiego...tyle na szybko moge pomóc...

[2011-02-09 21:15]

ADIK1980

ja szyb Edward nr.704
[2011-02-09 21:19]

ludu82

Dziękuje za informacje a oprócz szkopki kokotka i halemby  są jakieś inne stawy godne polecenia w rudzie śląskiej ? [2011-02-10 18:09]

Rudi

Tak jak koledzy napisali są stawy w lesie koło Halemby. Z Łazisk nie ma daleko. Są tam 3 czy 4 stawy : jeden z nich to Kiszka, potem Korytnik (albo Koryciol) - nie pamiętam. Troszke dalej są Piaski i Bocianie Gniazdo (to już nie podlega pod Rudę Śląską) nedaleko zjazdu z autostrady. Bocianie było dość intensywnie zarybiane w zeszłym roku jako woda popowodziowa (dostali więcej pieniędzy). Osobiście lubię tam jeździć, bo mam miejsce gdzie mnie przejeżdżające samochody nie wkurzają. Przy drodze na Godulę są jeszcze Zandka i Glombik (PZW) oraz Smrodlok (woda niczyja). Zbiorniczki mniejsze od Kokotka. A przy "Średnicówce" kolejne 2 podlegające pod koło ze Świętochłowic (opłaty PZW Katowice).
[2011-02-10 19:37]

Rudi

Zapomniałem zapytać przy okazji o stawy w okolicach Mikołowa. Oprócz tych z Bujakowa (gdzie fajnie to na piwo pojechać). I o dojazd do nich. Słyszałem coś o stawie "Barbara" jak się nie mylę. Tylko gdzie on jest, albo jakieś inne godne polecenia (wody PZW).
[2011-02-10 19:42]

ludu82

z tego co wiem to staw barbara jest w katowicach giszowcu a w mikołowie jest staw kasia sa to trzy małe stawy jest tam nawet ładna rybka karp karaś szczupak a w pobliżu mikołowa w łaziskach jest staw raj wędkarza(klyta) za basenem żabka tam też można sobie połowic [2011-02-10 20:26]

Rudi

Pewnie o Kasię mi chodziło :) Mylą mi się te żeńskie imiona. Dziękuję za info. Mógłbym prosić o wskazówki jak dojechać do Kaśki, bo gdzie Żabka jest to wiem. Dzięki jeszcze raz.
[2011-02-10 20:59]

ADIK1980

polecam łowisko sekcyjne lin w ZABRZU
[2011-02-11 16:22]

bobtrebor

Mam pytanie o staw Kiszka, ten gdzie rybaczówka na Halembie, dlaczego nie zamarza zimą ? Tydzień temu na wysokości rybaczówki był placek bez lodu, dzisiaj mniejszy ale inne stawy są zupełnie zamarznięte.
[2011-02-19 19:20]

wampirek1989

Kolego staw kokotek znajdziesz pod nazwa szyb edward nr stawu 704 wiec on musi byc chocby w starym wykazie lowisk , natomiast szkopka figuruje od tego roku w nowym wykazie lowis pod numerem 708 , takze musialbys udac sie do kola swojego i zakupic sobie nowy wykaz lowisk , choc to jest i tak dziwne bo w tym roku wydawali wszystkim nowe wykazy . A o ile sie nie myle Laziska gorne to naleza pod okreg katowicki i mozesz na swoich skladkach u nas lapac tzn w Rudzie slaskiej np . Pozdrawiam 
Spoleczna straz rybacka  [2011-03-26 12:08]

chrapcio84

Na początku sie przywitam , znajomi mówią mi Chrapcio a na imie mam Tomasz. Mieszkam w Świętochłowicach z żonką i córeczką ale niestety żadnych kolegów po fachu w wędkarstwie i jestem chętny na nowe znajomości :)
Odnowie troszke temat bo czytam o kokotku a sam bym chętnie tam spróbował relaksu , tylko nie jestem pewny co do polozenia i chciałem umiescić screena z google maps z zaznaczonymi miejscówkami. Koledzy może wskażecie które to łowisko bo na wykazie Edward jest nizej a na google map znowu nazwany kokotek jest wyżej.  [2011-06-20 21:41]

chrapcio84

Może jak nie widać , to przybliże słowami , ten całkiem z lewej strony u góry jest nazwany kokotek , ten całkiem na dole po prawej , nazwany "Staw Edward" według wykazy łowisk to który to jest nr 704? [2011-06-20 21:49]

dario35

Witam mam opłaconą składkę w kole łaziska górne a chciałbym łowić też w rudzie śląskiej np: na szkopce czy kokotku  jaką składke musze zapłacic jeszcze bo tych wód nie znalazłem na liście wód pzw oddział katowice

kokotka nie znalazles bo ten zbiornik nazywa sie szyb edward nr.704 a szkopka to nr708 doplat nie musisz zadnych wnosic bo laziska to okreg katowice [2011-06-20 22:41]

Rudi

Kokotek jest przy Urzędzie Skarbowym (charakterystyczne miejsce:) i ma nr 704, nie wiem czemu jest wpisany jako Edward. To przy drodze z Chebzia do Rudy (dalej na Zabrze). Na mapce opisany prawidłowo.
Niestety chociaż moge tam na nogach dojść, miejscówek Ci nie polecę bo słabo go znam. Ale słyszałem opowieści o złowionych tam rybach. Może część jest prawdziwa :)
A na Edwarda (właściwego) muszę sie na rowerze wybrać, może nad wodą coś będzie napisane, ale to niestety musi poczekać aż dam radę wskoczyć na rower.
[2011-06-20 23:37]

perwer

Jest troche ryby na stawach w Rudzie śląskiej ,ale niestety po zarybieniu.W innej porze szału nie ma i raczej ja bym odpuścił.wiadomo jak ktos mieszka niedaleko,ma swoje miejscówki zanęcone to tragedii też nie ma.Bardziej pozytywnie zaskakuja stawy w Świętochłowicach  i Chorzowie .
[2011-06-21 06:52]