Zaloguj się do konta

Łowiska w okolicy Pabianic

utworzono: 2011/02/12 21:39
piotrgrambor

Po pierwsze witam wszystkim . Jestem początkującym wędkarzem , wiec przez jakiś czas będę wam trochę marudził :).

Mam wielką prośbę proszę podajcie mi namiary na kilka fajnych łowisk w okolicach Pabianic , zarówno łowisk PZW jak i komercyjnych w ostateczności. Tak max do 30 km, od naszego miasta.

Z tego co sam szukałem to jest parę fajnych, ale to wszystko trochę za daleko jak dla mnie. Na razie uczę  się łapać więc trochę szkoda mi  czasu żeby jechać do łowiska z 50 czy 100 km.

Wiem że blisko nas są łowiska w lutomiersku oraz łowisko nad Baryczą , ale podobno trzeba tam dopłacać mimo że należą do PZW. Natomiast stawy Stefańskiego oraz nad Wymysłowem większość odradza. Proszę więc o inne propozycje .

Z góry dzięki za pomoc.

[2011-02-12 21:39]

No i wrzeszczcie o łowiskach w Pabianicach i okolic. Po pierwsze witam w moim kole PZW nr.53 Pabianice. Mam nadzieję, że kolega będzie troszkę tak powiem "zżyty" z naszym portalem. Do tej pory tylko ja czuję, że jestem członkiem tego koła. Powracając do pytania. Nie wiem dlaczego odradzali koledze łowisko jakim jest Wymysłów. Moim zdaniem jest to najlepsze łowisko w tym rejonie zaraz po łowisku retencyjnym w Chechle II. Tu jak się przyjedzie na przynajmniej 5h to ma się gwarantowaną rybę. Co najmniej jedną. Dwa lata temu było dużo tołpyg, w zeszłym bąków i karpi. Nie wiem jak w tym, ponieważ jak wiesz prezydentem miasta jest teraz Dychto. Zabrał ryby na Mosir. Woda została wypompowana jak zwykle by nie zalewała Dobronia. Wiosną gdy pojawią się pierwsze deszcze łowisko powinno się znów napełnić. A ryby powinny napłynąć. Ale zobaczy się. Można jeszcze jechać na Talar, ale tylko maj i czerwiec. Potem nic nie ma(tylko może płocie). Blisko jest rzeka Grabia. Jest Zbiornik Patyki w Zelowie. Jest łowisko Wawrzkowizna. Dalej to jest już wiele łowisk jak rzeka Warta. Zbiornik Sulejowski, czy inne. Jeżeli kolega chce wiadomości o tym Chechle, Patykach, Wymysłowie, rzece Grabii, Warcie lub Talarze to pisać tu na forum lub na moim ShoutBoxie na blogu. Pozdrawiam.
[2011-02-12 22:11]

piotrgrambor

To jak możesz podaj mi trochę więcej informacji o tym łowisku w chechle II oraz patykach ( gdzie w miarę dokładnie się znajduję , jakie ryby można tam złowić, jakie metody połowu są dozwolone , i czy legitymacja członka PZW pabianice wystarczy zeby tam łapać ).

A i jeszcze jedno słyszałeś może o stawach u rudego i w drużbicach ( chyba są komercyjne ) jeżeli tak to tez prosiłbym o info na ich temat.

Jeżeli chodzi o warte, zalew sulejowski, jeziorsko to z chęcią pojadę tam połowić, ale za jakiś czas jak już trochę zdobęde wiedzy i umiejętności.
[2011-02-12 22:52]

Chechło II

Nie podlega pod PZW.
Akwen ten jak sama nazwa wskazuje leży w Chechle II. Celem tego zbiornika jest zapobieganie zalaniu jednego z jego współwłaścicieli- miasta Dobroń. Wynikiem tego jest coroczne w jesień spuszczanie wody do dna. Po zimie w zbiorniku gromadzi się woda, a kilka tygodni później pojawiają się tam małe rybki, które wcześniej spłynęły tu z pul.
Dotrzeć tu można jadąc rowerem lub samochodem w kierunku miejscowości Łask. Przejeżdżając drugi szlaban(niestrzeżony) od Pabianic, a później drogą asfaltową udając się pod same łowisko. Zbiornik Chechło to jedno wielkie łowisko z wyspą na środku. Problemem tu są linie energetyczne przebiegające prze środek łowiska i glony.
Można tu złowić ryby prawie każdego rodzaju od płoci po tołpygę. Nigdy nie wiadomo co się ma na haczyku.
Jednak pamiętaj, że na nie można się wybrać w czerwcu/lipcu, gdy pojawią się tam ryby. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze z planem, bo prezydent znowu coś wymyśli i łowiska może już nie być.
[2011-02-12 23:17]

Zbiornik Patryki

Podlega pod PZW. Bez dodatkowych opłat.
Znajduję się w Zelowie. Ciężko mi powiedzieć gdzie dokładnie(Najlepiej się kogoś tu zapytać kto tam jest i się orientuje). Na tym łowisku byłem raz. Powiem, iż byłem zadowolony. Na grunt jak byłem nie można było łowić. Potem można było. A teraz wcale nie wiem co będzie. Najlepiej na drapieżnika. Okoni jest bardzo dużo. Blaszka i można złowić nawet suma. Te łowisko także ma dużą ilość gatunków ryb. Od płoci, wzdręg po jazgarze, karpie i karasie, kończąc na sumach.
Polecam, warte uwagi.
[2011-02-12 23:23]

O drużbicach pierwsze słyszę, że coś takiego jest. Stawy u Rudego jak najbardziej znane. Nie byłem tam nigdy. Słyszałem jednak, że spada na psy. Zeszły rok był nie zbyt dla wędkarzy. Opis łowiska można było zobaczyć u kolegi użytkownika portalu rok temu. Usunął jednak konto i wraz z nim opis łowiska. Najlepiej zobaczyć w wyszukiwarce google o Stawach u Rudego. Może jakieś informacje są tam. Tak to nic nie mogę powiedzieć na ten temat, bo nie wiem.
[2011-02-12 23:30]

piotrgrambor

dzięki za info. Już mniej więcej wiem gdzie będę jeździł ( wawrzkowizna i patyki wydają się być fajnymi łowiskami ). 

a jeżeli ciebie interesuje to tutaj znalazłem wzmiankę o stawach w drużbicach http://www.wedkuje.pl/znajdz-lowisko?fraza=&okreg=&wojewodztwo=410&powiat=631 , niestety nie można o tym łowiku więcej poczytać bo artykuł jest usunięty
[2011-02-13 10:29]

dzięki za info. Już mniej więcej wiem gdzie będę jeździł ( wawrzkowizna i patyki wydają się być fajnymi łowiskami ). 

a jeżeli ciebie interesuje to tutaj znalazłem wzmiankę o stawach w drużbicach http://www.wedkuje.pl/znajdz-lowisko?fraza=&okreg=&wojewodztwo=410&powiat=631 , niestety nie można o tym łowiku więcej poczytać bo artykuł jest usunięty

Ano szkoda, że tak mało. Jednak taka jest prawda swoje łowiska to swoje. Stare wypady są najlepsze. Być może wybiorę się w te miejsce, jednak wpierw w planie mam inne łowiska jak Winiary, Zbiornik Jeziorsko, czy rzeczka jak np. Wisła lub Odra. Dzięki również za informację. Cieszę się, że choć troszkę mogłem pomóc. Życzę koledze udanych wypraw i dużych ryb. Pozdrawiam i do usłyszenia. 
[2011-02-13 17:23]

treecool

Witajcie. Czy orientuje się ktoś na temat zbiornika na terenie mosir w Łasku? Jadąc od strony łodzi po prawej stronie w łasku zaraz przed małym łukiem. Interesuje mnie czyja to woda i czy mogę na niej łowić bez żadnych dopłat. Przynależę do koła Zduńska Wola Miasto
[2012-04-03 12:56]

Ja znam. Te łowisko jak każde, które należy do MOSIRU jest beznadziejne, chociaż, że należy też do PZW (MOSIR - PZW). Wędkarze skarżą się, że to jest małe ustrojstwo i bezrybie. Hałas i anarchia. Też kiedyś chciałem się tam wybrać, ale już nie zagoszczę. Widziałem, słyszałem i oceniłem. Nie polecam tego łowiska i mało kto je poleca.

Pozdrawiam kolegę.
[2012-04-03 13:05]

treecool

ok kolego - dzięki za informacje... a barycz po drugiej stronie trasy? bo ode mnie to ta sama droga... podobno są tam dwa stawy - jeden jako własność koła z łasku, a drugi pzw... to prawda? jak wyglądają opłaty?
[2012-04-03 13:10]

Barycz jest po drugiej stronie trasy, ale kawał od głównej drogi.
Jeżeli chodzi o odpowiedz na drugie to chyba tak. Nie znam informacji o tym, czy ten pierwszy staw należy do Koła w Łasku, ale wiem, że jak ja mam opłacony Okręg Łódź i Sieradz (czyli składkę PZW) to nie mogę z niego łowić, drugi Staw w Łasku należy do PZW i by z niego łowić należy mieć opłacone porozumienie Okręgu PZW Sieradz.
[2012-04-03 21:30]

treecool

no to super :) to teraz który jest który :) dałbyś radę mi jakoś wyjaśnić albo pokazać na mapie jak dojechać do tego który to jest pzw? Nie byłem tam jeszcze a wypadało by pojechać :)
[2012-04-03 21:35]

Zapraszam na nowy i świeżutki wątek w grupie: Łowiska - Staw w Łasku
http://forum.wedkuje.pl/post/lowiska-staw-w-lasku/454800/0
[2012-04-03 21:38]

Z tym jest problem. Bywało tu na forum, że każdy kto mnie poprosił o jakąś mapkę ukazującą dojechanie do łowiska to zamieszczałem, ale tu jestem bezradny. Może ktoś Ci inny pomoże z forum. Ja mam podejrzenia, gdzie to może być, ale nie chcę wprowadzać w błąd.
[2012-04-03 21:45]