Zaloguj się do konta

Łowiska w okolicach Międzyrzecza

utworzono: 2013/01/04 11:09
mirkus

Witam ,nazywam się Mirek , mieszkam i wędkuję na dolnyn śląsku. Pozwoliłem sobie zwrócić się do Was koledzy o pomoc w wyborze łowiska w okolicach Międzyrzecza lub Świebodzina na nadchodzącą majówkę. Przyznam się że kilka razy w roku odwiedzam te piękne okolice głównie jezioro lubikowskie i rokitno. W nadchodzącą majówkę również planuję wyprawę spinningową o tyle trudniejszą bo będzie mi towarzyszył mój kolega z Włoch,zamiłowany spinnigista ,który zobaczy takie lasy i jeziora po raz pierwszy . Znając chimeryczność naszych wód chciałbym Was prosić o informację o innych jeziorach szczupakowych godnych polecenia w okresie majowym które mogłyby być alternatywą do wcześniej wymienionych. Nadmienię że będziemy wędkować z łodzi i tylko na spinning Jeśli znawcy tematu chcieliby podzielić się taką wiedzą to proszę o  radę . Z poważaniem , Mirek [2013-01-04 11:09]

pinio19831

W niedalekiej przyszlosci zamierzam przeprowadzic sie w ten rejon wiec podlaczam sie do pytania kolegi, a jezeli chodzi o lowiska, o ktorych ja cos slyszalem to zalew bledzewski, z opowiesci slyszalem, ze mozna tam cos ciekawego zlowic oraz jezioro w Pszczewie o nazwie Szarcz z tym, ze tutaj slyszalem, ze nie zadko mozna zlowic okazalego okonia. [2013-01-04 05:11]

gwarek55

Witam kolegów.Polecam jezioro Paklicko Wielkie dojazd od strony Nowego Dworku z możliwością wynajęcia domków na ośrodku wypoczynkowym.Nie chwaląc się jest to moje ulubione jezioro ,ma ogrom gatunków ryb,idealne do wędkowania z łodzi dla wędkarzy nie znających topografii jeziora.W Łagowie lub-dwa jez.Trześniowskie i Łagowskie.Mamy ich w ok.Świebodzina jeszcze parę.Co do ok.Międzyrzecza polecam zalew Bledzewski i jeziora w ok.Kurska,ale niestety nie okręg zielonogórski nie ma porozumienia z gorzowskim i obowiązują nas dopłaty.

























c
[2013-01-04 19:53]

mirkus

Witam ponownie,dzięki Panowie za pierwsze namiary.Gwarek55 wpomniałeś o Łagowie ,zawsze chciałem odwiedzić to piękne miejsce,dzięki więc za zwrócenie uwagi na to łowisko.Zalew Bledzewski pojawia się też tutaj u Was zgodnie.Powiem szczerze że sam brałem pod uwagę tę wodę oraz pobliskie jez. Chycina oraz jez.Długie z racji ich bliskości. Może znawcy tematu coś o tych jeziorach nam napiszą.Dzięki i czekamy też na nowe łowiska.Pozdrawiam.Mirek. [2013-01-04 22:13]

gwarek55

Witaj Mirku!
  Co do jez.Chycińskiego to polecam.Jezioro to połączone jest z zalewem Bledzewskim,dopłyniecie do czynnej zabytkowej elektrowni(poniemieckiej),a po przeniesieniu łódki popływacie po rozległych zalewach.Oprócz tego w/w jez .na północ ok.200m,łączy się kanałem z z jez,Cisie(czyste)i z trochę mniejszym-ale nazwy nie pamiętam.Na wschód od chyciny  ok 1km kanałem dotrzecie na jez.Długie,a póżniej kanałem na jez Kursko.Na pewno zabraknie wam czasu aby opłynać wszystkie akweny.Są to jeziora trudno dostępne dla wędkarzy wędkujących z brzegu,linia brzegowa porośnięta jest trzciną i sitowiem.Przy płyciznach liczne ;;kapelony''.Co do pejzażu terenu -bardzo urozmaicony,a jak dobrze popłyniecie to możliwe,że spotkacie poniemieckie bunkry.No i najważniejsze' Marku -szczupak jest wszędzie .Pozdrawiam.
[2013-01-05 19:06]

mirkus

Dzięki Gwarek!Myślę że ten akwen,to jest to czego szukam:-). Duże skupienie trudno dostępnych wód powinno być ciekawie. Miałbym jeszcze kilka pytań odnośnie jez.Chycina .Czy kanał który łączy Chycinę z zal. Bledzewskim jest na całej długości przejezdny i miejsce w którym musimy przenieść łajbę (130kg) jest to długi odcinek i w gdzie się znajduje? Kolejne to na jakim silniku mogę się poruszać po tych wodach i czy wszystkie należą do PZW? Kilka noclegów już namierzyłem ,chyba że masz coś godnego polecenia? z góry Ci dziękuję za pomoc.   Mam prośbę do czytających ten post kolegów którzy często wędkują na Chycinie, chodzi mi górki podwodne ,stoczki i inne miejscówki na tym jeziorze godne polecenia .Z góry także dziękuję za pomoc.Pozdrawiam,Mirek. [2013-01-06 00:49]