Łowiska w okolicach koszęcina Pzw Częstochowa.

/ 11 odpowiedzi
Mam pytanie do mieszkańców lub wędkarzy z okolicach gminy Koszęcin .
Będę w tym roku tam dość często i wykupie dopłate ( jestem z PZW Katowice).
Będe akurat w Koszęcinie na domkach w okolicach basenu ,ale wiem że tam chyba ten zbiornik PZW nie obejmuje-chodzi mi o całkowicie darmowe wędkowanie.
W koszęcinie jest jeszcze jeden zbiornik PZW i coś może ciekawego w okolicach.Mam po drodze ,,zieloną,,ale nie będe taki hektar zasuwał żeby połowić.
Moja prośba jest taka: dajcie jakieś rady ,gdzie blisko w okolicach mojego pobytu mogę na opłaty PZW Częstochowa połowić..
Pytam tutaj na forum ,bo akurat z moich znajomych jedynie na Poraju koledzy łowili ,a tych innych zbiorników nikt nie zna...
perwer


Musze odświeżyć ,bo temat znika po 2 h..... (2012/04/15 15:36)

Zibi60


Może tu coś znajdziesz:
http://wedkarstwo.czest.pl/index.php?/forum/10-lowiska/ (2012/04/15 15:51)

krzychu64


Witam.
Cienko to widzę kolego. Jedyny zbiornik w bliżej niż Zieloną  masz w w rejonie Koszęcina i nazwywa się to "DĄBROWA". Od GOSIR-u chyba jakieś 3-5km w stronę Lublińca. Jak się nie mylę to trzeba bić w las w rejonie miejscowości Irki ale mogę być w błędzie. W kierunku na Cieszowę Lisów masz zbiornik w Hadrze ok. 7km od Koszęcina. Z tej drogi w lewo masz Irki ale czy dojedziesz do Dąbrowy nie wiem. Musisz pytać na miejscu w Koszęcinie. Zadzwonię do znajomego z Kalet który wędkował na Dąbrowie to dowiem się coś bliżej. To było by na razie tyle. Nie wiem jak ryba tam występuje. Acha z tego co pamiętam to na Dąbrowę za szczupłym jeździł.
(2012/04/17 22:08)

perwer


dzięki ....troche dziwne zasady panują w tym koszęcinie.Na ośrodku Zbiornik bez ryb a chcą 17 zeta za dzień łowienia ,za tym zbiornikiem w stronę lasu też są dwa zbiorniki ,ale chyba prywatne -lub jakieś inne zasady-ale łowić nie wolno -dalej jest zbiornik -też prywatny łowić nie wolno-jak sie idzie na beczke (knajpa) zbiornik prywatny ,łowić nie wolno-za mostem w stronę Tarnowskich Gór w lesie zbiornik ,łowić nie wolno....Zrobie opłaty a nikaj nie połowie .
Słyszałem o tym zbiorniku Dąbrowa ,ale zobaczymy ...Coś podobno w lisowie jest i jak sie jedzie do lublińca 10 km za koszęcinem -kanał lubliniecki ,czy coś ....
szkoda że nie można samej opłaty rocznej zrobić na ten zbiornik na ośrodku ,w tedy bym nie kombinował ,tylko w laciach z piwkiem po obiadku poszedł bym łowić....a tak jedź samochodem,ani browara ,ani sznapsa ... (2012/04/18 08:33)

Woa-VooDoo


Między zieloną a porajem jest jeszcze taki zbiornik jak gniazdów , mały stawek głównie dla wędkarzy gustującyh w łowieniu linów , karasi , płoci. Odległość w zumi wskazuje 22 km. (2012/04/18 10:32)

krzychu64


Witam.
Zasięgnąłem języka i dowiedziałem się, że zbiornik Dąbrowa znajduje się przy trasie Koszęcin -Lisów. Wyjeżdża się z Koszęcina na kierunek Lubliniec i po ok. 200-300 metrach skręca w drogę w prawo. Jakieś 2 km dalej w okolicach przystanku PKS przy lesie będzie droga w lewo która biegnąc w las zaprowadzi do zbiornika. Występujące tam ryby to Szczupły, okoń i karp. Co więcej nie wiem. Jadąc dalej w kierunku Lisowa masz miejscowość Cieszowa jest tam zbiornik po żwirowni ale na jakich warunkach i czy można tam łowić nie wiem. Dalej ok. 7km od Koszęcina masz w Hadrze zbiornik PZW. I to jest to co mogłem Tobie znaleźć najbliżej Koszęcina. Następnie z bliższych zbiorników PZW masz Zieloną ok 15km, A kanał Lubliniecki to jakieś 12-15km. I jest on w samym Lublińcu. Wszelki zbiorniki w rejonie Lublińca masz jakieś 22-30km od Koszęcina jeśli chodzi o dojazd.
Acha w Bruśku od mostu w dół rzeki masz górski odcinek Malej Panwi - to jakieś 6-8 km od Koszęcina. Słyszałem, że na zielonej na dolnym zbiorniku ( małym ) ładna płoć brała przy tzw. promenadzie.

Pozdr. Krzychu64
(2012/04/18 10:58)

fakers


na stawie dombrowa brak ryb.dalej za dombrowa sa stawy Hadra sporo karpia amura lina,na szczupaka to staw w miejscowosci lisow.zarosnietebagno nalerzace do LP prady duze sznase na szczupaka okonia,ladne plocie.Na zielonej niema ryb,jak spuszczali 1zbiornik kilka lat temu to wszystko rozkradli,wpuscili puzniej 5karpi i :)).Ja wybieram sie do koszecina na rybki 1tydzien sierpnia.pewnie zasiade na dabrowie,lisow,hadra,potem otworze tame na torze kajakowym gosir i zobaczymy co tam za rybki.Polamania

a byl bym zapomnial zorientuj sie jaka oplata na stawpolicyjny wierzbie i zbiornik gudlina tam terz warto.jeszcze 3km od gosir koszecin jest zbiornik strarzacki w miejscowosci strzebin.100zl oplata na rok.koledzy muwili ze warto(dominuje karp) (2012/06/25 23:02)

Bellar44


Pewnie temat nieaktualny ale odp. Jestem z koszecina.Tor kajakowe-opłataPrądy -przed torem kajakowym, można łowić, woda gminna, ryb 0 totalneLisow - w miarę, ale presja pobykuDroniowiczki - Lubliniec jwSą rzeki, kto nie wie gdzie i jak nie polowiZielona -z ryba już kiepsko a presja dramatyczna (2013/08/12 10:36)

Bellar44


na stawie dombrowa brak ryb.dalej za dombrowa sa stawy Hadra sporo karpia amura lina,na szczupaka to staw w miejscowosci lisow.zarosnietebagno nalerzace do LP prady duze sznase na szczupaka okonia,ladne plocie.Na zielonej niema ryb,jak spuszczali 1zbiornik kilka lat temu to wszystko rozkradli,wpuscili puzniej 5karpi i :)).Ja wybieram sie do koszecina na rybki 1tydzien sierpnia.pewnie zasiade na dabrowie,lisow,hadra,potem otworze tame na torze kajakowym gosir i zobaczymy co tam za rybki.Polamania

a byl bym zapomnial zorientuj sie jaka oplata na stawpolicyjny wierzbie i zbiornik gudlina tam terz warto.jeszcze 3km od gosir koszecin jest zbiornik strarzacki w miejscowosci strzebin.100zl oplata na rok.koledzy muwili ze warto(dominuje karp)

No na Dąbr kiepsko z ryba, hadra tez spuszczali i przenieśli rybę na lisow, prądy - znaleźliśmy z komplem lodke chyba klusoli. Dookoła porozrzucane małe okonki. Serce mi pękło bo tam lowilem moje pierwsze poważne szczup i okonie. Było ich wtedy sporoPolicyjny i Gudlina wysokie ceny. Strzebin nie znam (2013/08/12 10:43)

perwer


Temat stary ,ale widze że sie po czasie pojawił i chętnie podziele zeszłorocznym połowem na łowiskach PZW Częstochowa.
Obskoczyłem kilka łowisk i moje wrażenia sa nastepujące :
łowisko Dąbrowa -chyba 005 oznaczenie -tam łowiłem kilkanaście razy .Bardzo fajnie zrobiony zbiorniczek .Ławki -stoliczek drewniany w środku lasu,cisza -raz mnie stado dzików odwiedziło heheh -zero ludzi -nawet grzybów sporo raz nazbierałem w około zbiornika -podobało mi sie ...
Co do ryb złowiłem tak kilka rekordowych wzdręg 35+ ,kilka fajnych linów ,dwa karpie i sporo płoci ....na drapieżnika sie nie nastawiałem.
 Na zielonej połowiłem leszcza i okonia.
byłem w lisowie -ale zbiornik ,to porażka .Tak zarośniętego zbiornika nikaj  nie spotkałem .Jednak wiem że jest tam dość duży karp..Odwiedziłem tez Blachownie ,ale wtedy był huragan akurat z ulewą -tak ze nic ciekawego powiedzieć nie moge ,oprócz tego że na pewno dominuje tam leszcz. (2013/08/12 12:22)

Bellar44


Zgadza się na dabrowie jest spora wzdrega. Karpia jest ale już nie ma go za dużo.Drapiezniki tam był.... Całkiem ładny okon, szczupaka tez sporo. Terazvkiepsko.Lisow zarośnięty ale z ryba lepiej (2013/08/12 14:45)