Łowiska - Stawy u Zygmunta

/ 14 odpowiedzi
Wątek poświęcony łowisku jakim są Stawy u Zygmunta.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik70140
Pesmerga Jak dojechać na stawy/bar "U Zygmunta" jadąc od Pabianic?? Proszę o dokładny opis.
(Gdzieś, ktoś napisa dokładny dojazd ale nigdzie nie moge znaleźć)Wklejone (2012/06/04 18:08)

u?ytkownik70140


PABIANICE > Dworzec PKP (ul.łaska - róg stacja paliw) w lewo > prosto obok szpitala > w lewo na Hermanów > 2x w lewo > 1x w prawo > Długa droga (grysik ugnieciony) i trafiamy na skrzyżowanie, gdzie przed nami jest STOP. [Po prawo mamy TERENIN, ale tu nie jedziemy] > Jedziemy prosto i trafiamy do skrzyżowania, gdzie jazda na wprost jest praktycznie nie możliwa, ponieważ jest budowana droga szybkiego ruchu. Skręcamy, więc w prawo na PAWLIKOWICE > Przy lesie na końcu drogi skręcamy w lewo i koło działek trafiamy do kolejnej remontowanej drogi. Skręcamy w prawo i trafiamy do wsi RÓŻA > Skręcamy na końcu w prawo na MOGILNO. Omijamy po jednej i po drugiej stronie rozkopy - wycinka drzew. > Jedziemy cały czas prosto, omijamy dalej szkołę. Jedziemy dalej i trafiamy do skrzyżowania. Przed nim znak ustąp pierwszeństwa razem ze późniejszym stopem. Tu skręcamy w lewo i jedziemy cały czas prosto > Trafiamy do miejscowości LDZAŃ > Jedziemy prosto i przejeżdżamy przez most w Talarze > Skręcamy zaraz w prawo, potem jedziemy prosto cały czas. > Dalej drogą przejeżdżając przez kolejną wieś dojeżdżamy prawdopodobnie do łowiska. Tu szczegółowo nie opiszę, bo byłem tam, jak byłem mały i nie pamiętam.

... remontowanej drogi ... - Droga otwarta od soboty do niedzieli.


Pozdrawiam. (2012/06/04 18:24)

piotrgrambor


a jak tam w ogóle sytuacja z rybkami. W tamtym roku to jedynie można było połowić sumiki lub małe karpiki o coś innego było ciężko. Jedynie na spina była fajna zabawa bo dość łatwo upolować tam szczupaka. Dajcie znać co się tam teraz dzieje (2012/06/04 19:12)

Pesmerga


Tego było mi trzeba! Dziękuje:)
(..ale czy istnieje prostrzy dojazd?)
Ostatnio bylem z kolegą... sumiki brały.
Jakaś ryba chciała wciągnać moją wędkę (zapewne Karp)
Kolega złowił Karp ok. 1kg

Zdam relacje jak się wybiorę:) (Planuję jutro ale co z tego będzie to się okaże)
Życze wam i sobie powodzenia ;)


(2012/06/04 22:37)

Moczykij70


Patrząc na opis dojazdu to wygląda mi to na łowisko, które znam pod nazwą Rokitnica. Czy przypadkiem to nie jest to samo? (2012/06/05 12:21)

Koziii


Ten staw podlega pod koło w Kolumnie ? pozd ;p (2012/06/05 12:26)

Moczykij70


Jeśli to komercja to znaczy, że Stawy u Zygmunta to to samo co Rokitnica. Byłem tam w zeszłym roku. O mało wędki mi wciągnęło do wody, złapałem w ostatniej chwili a na haku --> karpik 20 cm. Do tego później sumik karłowaty. Podobno jest tam tego dziadostwa mnóstwo. Biorąc pod uwagę, że to szkodnik bo wyżera ikrę gatunków rodzimych i fakt licznego występowania mam obawy co do rybostanu. Chyba, że właściciel zarybia systematycznie i to co wpuszczone zaraz wyjęte przez wędkarzy. Odnośnie koła PZW Kolumna to chyba czasami wynajmują to łowisko na jakieś zawody bo na ich stronie umieszczone są zdjęcia z Rokitnicy. Czy warto jechać niech każdy osądzi osobiście.

Pzdr. (2012/06/05 14:40)

u?ytkownik70140


Już odpowiadam na pytania:

1). Istnieje bodajże prostszy dojazd. Jadąc od PABIANIC (Dworzec PKP) kierujemy się prosto ul.łaską na Łask. Z drogi (ul.Pabianicka) skręcamy w DOBRONIU w lewo na BARYCZ (powinien stać znak - Barycz 2 lub 3km). Jedziemy cały czas prosto i dojeżdżamy do Ldzania i późniejszych stawów Talar.
2). Stawy "U Zygmunta" niby należy do Rokietnicy. Niektórzy mówią na ten akwen "Staw w Rokietnicy".
3). To komercja. Ja tam kiedyś chciałem łowić, ale po krótkiej kalkulacji jak się dowiedziałem o opłatach uznałem, że tam nie powędkuję.

Życzę udanych połowów.

Pozdrawiam (2012/06/05 18:43)

piccione


Witam, byłem ostatnie dwa weekendy w Rokietnicy, było meeega średnia 15 karpi dziennie(14 takich po 0,5 kg i jeden 3kg) , polecam łowisko dla podszkolenia techniki, staw dobrze zarybiony dwa tyg. temu niestety karpiami od 0,4-0,8 kg.  Polecam dla początkujących i kolegów, którzy nie opłacili karty.  Można spokojnie pojechać z rodziną, jest plaża i bar z piwem lanym :) (2012/07/20 16:38)

piccione


Polecam zanętę na karpia z dużą ilością pinki, a na hak kuku, w innym przypadku łapie się tylko sumiki kanadyjskie.  (2012/07/20 16:39)

piotrgrambor


Panowie jak w tym roku z rybami na tym łowisku. Mam zamiar wybrać się w weekend z rodzinką  i jestem ciekaw jakie w tym roku są tam efekty.

Jak teraz najlepiej dojechać nad to łowisko od strony Pabianic, zawsze jeździłem przez Talar, ale most jest zamknięty i nie wiem jak najprościej teraz tam dojechać (2013/06/12 10:13)

krystian252


Jakie są opłaty za wędkowanie i ewentualnie za rybę? (2013/06/12 22:40)

taosantao


To oficjalna strona Łowiska - https://web.facebook.com/lowiskorokitnica/ 
Łowisko posiada dwa zbiorniki :
1 mniejszy - spławikowo spinningowo koszykowy, ryba jaka tam jest to (karp do 4kg , amur , tołpyga , sandacz , sum , lin , szczupak ) wszystkie ryby tam złowione można kupic. koszt połowu to 5zl.
2 większy typowo karpiowy, ryba to głownie karp w przedziale wagowym od 4kg do 20kg , amur od 2.5 do 17kg pływa tez lin i tołpyga. jest tam 14 stanowisk na 3 jest mozliwosc wynajęcia przyczep kampingowych. obowiazuje regulamin łowiska min. odkarzacze maty karpiowe duzy podbierak haki bezzadziorowe. na tym zbiorniku obowiazuje zasada złów i wypuść.
Opłaty to
# 20zl doba za wedkowanie
# 20zl za kamping
na łowisku jest także bar plac zabaw kąpielisko i wake board.
Bardzo fajne łowisko z dużo ryba, warto podjechać. zapraszam (2016/11/29 17:19)