Łowiska - Rzeka Grabia (Kolumna)

/ 453 odpowiedzi / 12 zdjęć
Pike000


Jak z poziomem wody? (2016/04/18 19:54)

qbassmanutd


Wody sporo, dużo ciemnych dołków, Od czasu do czasu coś się rzuciło, więc woda powoli się budzi. (2016/04/19 10:05)

Pike000


Więc trzeba się przejechać,chociaż ostatnio więcej czasu poświecam feederowi. (2016/04/19 19:11)

Lodzianin18


Byłem wczoraj poniżej zapory w baryczy. Wody mniej niż przed dwoma tygodniami o około 0,5m. Szedłem od mostu przy sklepie aż do ujścia Paluszewicy. Chodziłem z małymi błystkami i woblerkami niestety bez rezultatu. Raz mi coś podszarpywało ale nie zaciąłem. Orientujecie się jaki stan wody jest powyżej zapory ? (2016/04/25 08:05)

qbassmanutd


wody jest więcej w miejscowości LDZAŃ. Od kiedy ruszyła budowa trasy , poziom wody w okolicach Baryczy wynosi właśnie 0,5 m :( (2016/04/25 15:04)

Lodzianin18


To zależy, jak robili trase i po jej skończeniu czasem było tak że poziom wody w przeciagu kilku dni zmienial sie gdzies o 70 cm..... Gadałem z miejscowym i tama od ubiegłego roku należy do osoby prywatnej i zbiornika w baryczy już nie będzie tylko że np w tamtym roku tak woda wzrastala i opadala nawet w czasie tarla, wiec mysle ze za kilka lat to tam bedzie mozna łapać ale żaby ;/ (2016/04/25 16:39)

krasny


Witam! Panowie a łowił któryś z Was może na starorzeczu w Kustrzycach? (2016/05/22 19:33)

Lodzianin18


Odnośnie starorzecza się nie wypowiem, nigdy nie byłem. Wczoraj byłem w baryczy poniżej tamy. Od 17-20.30 padła tylko jedna płotka. Mało wody a jak to na grabii, jak mało wody to prawie nie ma miejsc do wędkowania. Dziwi fakt że na czerwonego robaka nawet okonek nie skubnął ;/ (2016/05/25 08:49)

qbassmanutd


Witam, na starorzeczu nigdy nie byłem w tej miejscowoci. Jedynie w Orchowie, ale nie polecam, bardzo zarośnięte zielskiem, ciężko o czyste rzuty spinningiem :/  Byłem w weekend w Ldzaniu ze spinnigiem w 2 osoby, zero brań, wody tam sporo, dużo dołków, ale nic nie brało. (2016/05/25 11:18)

luciusz-esox


Od jakiegoś czasu odkąd powróciłem po latach przerwy do wędkowania podglądam to forum.
Dziś postanowiłem zostać czynnym uczestnikiem ;) Jako, że mam dwa słowa do zakomunikowania w temacie. Zatem dzień dobry i do rzeczy.
Na Grabi poniżej zapory w Baryczy byłem w niedzielę. Na mikro wobki i mikro twistery próbowałem kusić jelce i klenie które chowają się po kątach wszędzie gdzie wody jest więcej niż te 0,5m w głównym nurcie. Bez rezultatu. Na starorzeczu byłem ale nie jestem pewny czy tym konkretnym (Kustrzyce) czy aby nie jakimś dalszym. Bo z lokalizacją starorzeczy "nazwa a lokalizacja" mam problem od zawsze. Zlapałem tam w każdym razie wymiarowego szczupaka.
A jako, że po mym wędkarskim powrocie ryby traktuję wyłącznie sportowo, wszystkim które złapię zwracam wolność (nie mogę też patrzeć na pustki w wodzie jakie obecnie mamy). Jest zatem szansa, że pływa tam dalej. (2016/05/25 16:53)

Lodzianin18


Byłem wczoraj w baryczy powyżej zapory. Wody full, przytrzymali na tamie  (ciekawe na jak długo), chodziłem ze spinem 5 godzin i w tym czasie padł tylko jeden pistolet, do tego zerwane 3 woblery. Z racji przytrzymanej wody nurt bardzo wolny, wędkarze narzekają, że ten odcinek został strasznie zniszczony przed budujących s8 i kombinowanie z poziomem wody. Napotkałem 3 wędkarzy ze spławikami, żadne nie miał ani jednej ryby. Rzeka piękna, moja ulubiona ale z rybą na tym odcinku porobiła się masakra a zawsze było tam pełno zabawy :( (2016/05/27 07:26)

qbassmanutd


Panowie jak wyniki ? U mnie okonki i pistolety, więc bez rewelacji (2016/06/10 09:34)

Lodzianin18


Chyba się wybiorę w niedziele ze spinem to napisze. Łapałeś poniżej czy powyżej tamy ? (2016/06/10 11:06)

qbassmanutd


obławiam kilka miejscówek od Ldzania po Łask, więc po obu stronach tamy. Przy samej tamie nie byłem jednak, jest tam nadal dużo wody ? Bo pisałeś ostatnio, że znowu było sporo. Kiedyś zalew w Baryczy był rewelacyjnym miejscem. Złowilem tam 4 lata temu pierwszego w życiu sandacza. Teraz to można pomarzyć tylko o rybie w tym miejscu :/ Teraz szansa na większą rybę jest w zalewie w Łasku (polecam) (2016/06/10 12:25)

Lodzianin18


Nie wiem jak teraz z poziomem wody a dziś nie pojechałem przez mecz naszych Orłów :). O zalewie w baryczy można zapomnieć, tam już nic nie ma a napewno nie ma tych karpi i innych jak np. sandacze o których pisałeś. A wędkujesz na tym zalewie w Łasku ? (2016/06/12 17:46)

u?ytkownik108412


Mam pytanie czy ktokolwiek z was złowił w ogóle jakąś jedną godną pochwalenia sie rybę w Grabi w tym roku? Bo jaksie sledzi ten wątek, to to wędkarstwo na Grabi to śmiech na sali. Chyba nie ma drugiego tak zniszczonego łowiska jak sieradzkie a wasze wuypowiedzi tylko potwierdzają do jakiej katastrofy ekologicznej tu doszło (2016/06/13 09:34)

qbassmanutd


w tym sezonie to na Grabi jest wielka lipa, masz rację. Podobnie na Nerze. Wymiarowego szczupaka złowiłem tylko na Widawce w tym roku. Jeśli chodzi o Zalew w Łasku to łowię tam od czasu do czasu. W tamtym roku sporo okoni i 2 wymiarowe szczupaki, w tym same pistolety  (2016/06/13 10:03)

luciusz-esox


A jak z komarami? Podjechałem na Barycz bodaj w ostatni weekend maja późnym popołudniem popróbować sił ze spinningiem na jelce i klenie i nie szło łowić, bo takie tabuny w powietrzu latały. Od tej pory się tam nie zapuszczam. (2016/06/13 12:34)

Lodzianin18


W baryczy wzdłuż rzeki przy lesie komarów jest plaga, byłem z 2 tygodnie temu i potwierdzam że jest ich multum, bez długiego rękawa i siatki na głowe nie połowisz, ale z drugiej strony spining z siatką mnie strasznie męczy (może Tobie nie będzie tak przeszkadzać:) ). Co do wielkości ryb to ani w tym ani w ubiegłym roku nie złapałem nic konkretnego oprócz jednego szczupaka złapanego w końcowym odcinku grabii koło grabna ( 58cm ), natomiast odcinek w baryczy który niegdyś bardzo chętnie i często odwiedzałem został zniszczony strasznie i jak kolega wyżej napisał można to nazwać "katastrofą". Sądzę, że już nie będzie tu takich ryb nawet za pare lat bo nikt już się nie opiekuje zalewem w baryczy, który był zarybiany i z którego ryba wchodziła też w rzekę. W baryczy nawet mały okonek na czerwonego nie bierze a kiedyś tylko się rzucioło czerwonego i już skubały :( (2016/06/13 14:46)

luciusz-esox


Byłem dzisiaj na Grabi. Określmy umownie w dół od zapory w Baryczy do mostu drogowego na drodze nr 482. Wody maks 1,2 - 1,5m po ciemnych dołkach. W pozostałym biegu 0,3 - 0,7m. Z dobrych informacji, ryby na tym odcinku jest za trzęsienie. Cała masa kiełbi, sporo jelców, trochę płoci i/lub jazi. I to koniec dobrych wieści. Żadna z ryb nie była większa niż 15cm (kiełbie do 10cm). Widziałem słownie jednego okonia (też koło 10cm). Jazie trochę skubały z powierzchni koledze mikrowoblery ale bez zacięcia (pewnie przez to, że takie olbrzymy). Ja całkowicie na zero.
Reasumując, po ilostanie ichtiofauny rzeka na tym odcinku ma jeszcze potencjał. Jak nie będzie bezmyślnie wybierana każda ryba w rozmiarze "konsumpcyjnym" to jest dla niej nadzieja za kilka lat. Jak i na to, że da się tu jeszcze za jakiś czas połowić przyjemne sztuki dla sportu by wrócić im wolność. (2016/06/14 21:19)

andmax2


Jak nie będzie zarybien to lipa wkońcu za coś płacimy (2016/06/15 04:25)

Lodzianin18


Ja już nie wierzę w zarybienia, w to że będzie więcej ryby i w to całe pZW. Składki prawie, że co roku większe, ryb co rok mniej, na wodach samowolka bo mało, która woda jest kontrolowana, do tego dochodzi nasza Polska kultura w której kłusoli pełno. Jak nie będzie organu który tym wszystkim mądrze zarządza to ryb nie będzie bo mimo tego, że wody mamy coraz czystsze to rzeki coraz płytsze więc sama przyroda tego nie odbuduje. Takie jest moje zdanie. Grabia ldzań- barycz to była jeszcze kilka lat temu super woda, łezka mi się w oku kręci jak teraz patrze co tam się stało ;/ (2016/06/15 10:48)

Kasztaniak


Coś tam bierze na Grabii w Ldzaniu.

Kolega był trafił szczupłego 73 cm 3,5 kg.

Pozdr. (2016/06/27 10:35)

u?ytkownik108412


a mój kolega trafił na jesiotra tylko nie mógł go wyciągnąć bo się zaklinował między brzegami taka bestia
  (2016/06/27 15:17)