Łowiska - Rzeka Grabia (Kolumna)

/ 453 odpowiedzi / 12 zdjęć
u?ytkownik108412


wrzuciłem parę fotek juniorskich ryb z grabi 


No widzisz sam potwierdzasz moje stanowisko, ze nie ma w Grabi jazi 60 cm, zatem fajnie, że dodałeś fotki i pomogłeś mi w naszej dyskusji. Bo ja cały czas podkreślam, że właśnie takie jazie występują w Grabi. Na fotkach masz fajne jazie, ale trzymajmy sie realiów. Trafisz 60 to zmienię zdanie, póki co lepiej przychamować z mitologią  (2014/04/01 19:55)

darek-salamon


Chłopie łapałem tam i tu ryby .Więc satysfakcja bo rzeki małe o to chodzi.Do neru kolego nie wpłyną bo sa stawy Stefańskiego na obrzeżu Łodzi  miedzy gadka a Rzgowem.A co do Grabi wpływa sam nie wiesz a piszesz.Sprawdzałeś? Chcę dowodów.Jakieś urojenia masz na punkcie wielkich ryb i tak jaż 50 cm to lipa? Ja uważam że to piękny okaz,a zapominasz że każda ryba jest piękna.Flustrat z Ciebie kolego coś na wzór nie obraż sie niespełnionego tetryka. (2014/04/01 20:02)

PABLO84


Nie wiem czy wiesz ze w miejscowości Podule jest taka tama na Grabi bez żadnych przepławek.Wiec nie wiem skąd w miejscowości Ldzan maja się wziąć ryby z Warty. Co do presji wędkarskiej i kłusowniczej myślę ze jest podobnie.   (2014/04/01 20:07)

darek-salamon


Ja pablo wiem łapałem piękne ryby tam w rzece w nocy przed tamą za tym starym młynem.Gość po pierwsze nie zna terenów a po drugie na manię wyższości nic nie poradzisz. (2014/04/01 20:13)

darek-salamon


W nocy na kukurydzę miałem branie nie wiem co to było mało wedki nie połamało,niestety nie utrzymałem tej ryby zerwało mi zestaw.Mam świadka Roberta z Łodzi .Reszta to 7 leszczy ponad półtora kilograma.Grabia nie ma ryb ? Nie słuchaj bzdurnych wpisów są i jestem żywym tego dowodem. (2014/04/01 20:18)

Cyrano7


Witam. Gdzie teraz najlepiej jechać na Grabię?;> (2014/04/01 20:35)

PABLO84


Dla pana Tatamarcelka to i tak drobnica.  (2014/04/01 20:39)

darek-salamon


Więc nie pisz z takimi ,ludzmi co sa wszechwiedzący. (2014/04/01 20:42)

PABLO84


rozmawiałem ze znajomym własnie był dziś pod piaskowa górą. jakis jazik 37 i pare plotek    (2014/04/01 20:46)

darek-salamon


Na razie wszędzie podobne efekty. (2014/04/01 20:50)

PABLO84


ogólnie słabo a jechać miałem jutro  (2014/04/01 20:50)

u?ytkownik108412


Chłopie łapałem tam i tu ryby .Więc satysfakcja bo rzeki małe o to chodzi.Do neru kolego nie wpłyną bo sa stawy Stefańskiego na obrzeżu Łodzi  miedzy gadka a Rzgowem.A co do Grabi wpływa sam nie wiesz a piszesz.Sprawdzałeś? Chcę dowodów.Jakieś urojenia masz na punkcie wielkich ryb i tak jaż 50 cm to lipa? Ja uważam że to piękny okaz,a zapominasz że każda ryba jest piękna.Flustrat z Ciebie kolego coś na wzór nie obraż sie niespełnionego tetryka.


a wiesz mądralo gdzie w ogóle uchodzi Ner do Warty, gdzie ujście a gdzie Łódź:) Gratuluję poziomu wiedzy. I co mam udowadniać, że ryba z większej rzeki wpływa do mniejszej? A Pinokio drewniane jajca ma? A urojeń na temat dużych ryb w Grabi ja właśnie nie mam, gdybyś czytał ze zrozumieniem, tylko zauważyłem je u innych. Dobra chłopaki kończę rozmowę bo swoje pogadałem i nie będę się więcej kopał z koniem.  Pozdrawiam (2014/04/01 21:02)

PABLO84


Ner wpada do warty w okolicy Dąbia (2014/04/01 21:08)

PABLO84


Jaziki w jakichś rzadkich głęboczkach może i tak, a najprędzej przy ujściu. Daj spokój jestem wędkarzem świrem, nad wodą spędziłem połowę życia i znam realia naszej wody, więc nie łykam Twoich przechwałek sorry


czyje to słowa ? Myślałem ze Zamość Grabno leżą przy ujściu do widawki ale widocznie Ldzań bo ja  tam wędkuje.  (2014/04/01 21:27)

pike2


Na rzece Grabi jest bodajże 6 młynów bez przeplawek i 2 zalewy z tamami również bez przepławek, tak że nie pwiedziałbym że ryby do grabi przywędrowły a Warty, lub z Widawki. Nie łowie w Grabi takich ryb jak płotka czy jaź ale nie twierdze ze ich nie ma, bo są. przechadzam się tam ze spiningiem i jest dużo niewymiarowego szczupaka, ale trafiają się tez wieksze, największy jaki mi się udało złowić to 73cm. miałem jeszcze dwa brania szczupaków, które wzrokowo przekraczały 80cm, niestety nie udało sie ich wyciągnąć. W Łasku w zalewie jeden wędkarz złowił szczupaka o masie 7kg, w zeszłym sezonie kolejny wędkarz złowił szczupaka powyżej 80cm. Karpik się czasem komuś traf, a innemu leszczek. Tak że Grabia to może mała rzeczka, ale swój potencjał ma, trzeba tylko wiedzieć gdzie i co, oczywiście za jak przyjedzie pierwszy lepszy wędkarz, który nie zna rzeki to po kilku razach się do niej zrazi. Również pozdrawiam wszystkich wędkujących w Grabi.

(2014/04/01 21:35)

PABLO84


Dzięki pike2 :)  (2014/04/01 22:11)

pike2


proszę bardzo PABLO84, ja tylko bronie naszej rzeczki, ale Wartę też bardzo lubię.

(2014/04/01 22:27)

PABLO84


Ja bronie rzeki i ludzi którzy wędkują na nej. (2014/04/01 23:46)

Kasztaniak


Widzę dyskusja na temat rzeki i pływających w niej okazów rozgorzała. Ja swoje zdanie już napisałem wcześniej i będę się go trzymał.. W Grabi są duże ryby jeśli spojrzymy na wielkość i głębokość tej rzeki. A co do bywalców tymczasowych z Warty czy Widawki to w miejscach gdzie łowię jest to niemożliwe. Uważam jednak że zarówno w Warcie jak i Grabi są miejsca gdzie ryba jest i się ich trzyma i takie gdzie ryby nie ma kompletnie i nawet najwytrawniejszy łowca nic tu nie pomoże. Akurat tam gdzie łowię ryba jest, a kto nie wierzy ma teraz okazję sprawdzić. Wystarczy przyjechać nad rzekę i posiedzieć od 19 do zmroku. Wczoraj byłem więc wiem co się dzieje, wtedy dopiero większe ryby się uaktywniają. A na marginesie wczoraj pan siedzący w miejscu, w którym łowie od tamtego tygodnia wyciągnął jazika 45-50cm chociaż bardziej pod tą górną granicę podchodził. Ale czy osiągnął magiczne 50 ciężko powiedzieć bo na oko można co najwyżej zachorować. Pozdrawiam! (2014/04/02 13:32)

krisstoff77


Witam kolego Kasztaniak Zgadza sie rybka bierze i to na całej grabi Niestety trzeba umieć ja złowic Brania sie zaczynaja tylko po ciemku Co zrobic jak te nasze rzeki płytkie są Wiesz moze jak wygląda sytuacja na zbiorniku Barycz Czy nadal stawidla sa podniesione na czas budowy S8 i wody mało czy wszystko wrociło do normy Czy rybka skubie coś Pozdrawiam (2014/04/02 20:45)

PABLO84


Witam Bylem dziś na Grabi, bardzo słabo 5 płotek i 1 jelec. Duże ryby widać przed wieczorem pewnie jazie. Czekamy na cieple noce  (2014/04/02 23:20)

Kasztaniak


Kolego krisstoff77 nie wiem jak sytuacja na Baryczy. Przed zbiornikiem na rzece ojciec mówił że ktoś siedział także może już idzie połowić ale nie chce wprowadzać w błąd. Ale zastanawiam się tylko nad tym czy tej ryby w zbiorniku to trochę zostało. Byłem tam jak zaczynali budowę to się przeraziłem wody w korycie rzeki na zbiorniku było z 60-70 cm to można sobie wyobrazić ile cm zostało na całej jego powierzchni. A ryba też poszła w dół rzeki jak stawidła podnieśli. Może zostały jakieś niedobitki. Trzeba jechać i sprawdzić ale jakoś mam mieszane uczucia i zaczynam twierdzić, że czasy świetności to przez tą budowę minęły. Może ktoś łowił tam w tamtym roku albo już w tym to niech się wypowie czy coś jeszcze idzie trafić na zbiorniku.  (2014/04/03 10:28)

darek-salamon


Powedkuj w nocy nie przed sama tama tylko ze 200 m przed ,tam bylo zwalone drzewo nie wiem czy jeszcze jest?Stajac przodem do rzeki tama jest po lewej i  w ta strone plynie woda,drzewo po prawo.Zawsze tam lapie jak jestem.I zawsze na kukurydze z tatarakiem.Wtedy przekonasz sie czy jest cos wiekszego bo dalej tez sa dolki glebokie latem tam skacza ze skarpy kapielowicze.To ryba musi byc w rzece.Ma gdzie plywac. (2014/04/09 13:03)

Kasztaniak


W nocy to wiem, że ryba tam brała. Kuzyn jeździł często w wakacje na kilka dni to wlaśnie w nocy łowił piękne płocie, leszcze i karpie. Ma gdzie pływać ale przez 2 lata zbytnio nie miała jak wody było tam mało. Więc pytanie czy teraz jeszcze coś można złowić chociażby w nocy? Kolega darek-salomon już próbował nocnej zasiadki w tym roku? (2014/04/09 15:37)

darek-salamon


Moim miesiacem na noc na tej rzece z moich doświadczeń jest  najlepsza druga połowa sierpnia.W dzien jest cieplo w nocy jak schodzilem z łowiska bylo zimno okolo 8-10 stopni o 6 rano.Woda za to jest ciepla bo bardzo paruje i stwarza niepowtarzalny nastroj.Rybki widać lubią takie warunki bo naprawdę dobrze biorą.Może to dziwne się niektórym wyda ,łapię tam z wagglerem lekko na gruncie ze świetlikiem.Brania w nocy zawsze są takie same ,spławik idzie do góry i odjazd  ryb nie wiem czemu ,zawsze pod prąd.Czekam jak odjedzie z metr i zacinam.Uciąg w tym miejscu jest nie duży.Brania są dla mnie bardzo pewne i efektowne. (2014/04/09 17:37)