Łowiska - Rzeka Grabia (Kolumna)

/ 453 odpowiedzi / 12 zdjęć
jabberwokie86

Dzisiaj w Kolumnie 1 okoń ok. 20 cm i szczupaczek na oko poniżej 30 cm. Do tego 2 małe okonie spadły, kilka niezaciętych brań i odprowadzeń. Potwierdzam sytuację z komarami - nawet na otwartym odcinku obok "Byka" dość mocno dawały się we znaki. (2017/06/22 22:16)

qbassmanutd

dziś okoń 20 cm na obrotówkę i 2 szczupaczki spadły w czasie holu :/ Komary nie odpuszczają :) (2017/06/26 18:27)

Pike000

Na dzikiej i mało uczęśzczanej miejscówce :D
Troszkę jest tam szczupaczka. (2017/06/28 16:18)

jabberwokie86

Wczoraj 3 okonie, jeden 20 cm, pozostałe ok. 15 cm oraz jelec. Wszystko na obrotówki:) Komary nawet tak bardzo nie dokuczały, ale większość czasu łowiłem tuż przy "Byku" na otwartej przestrzeni:) (2017/06/28 16:39)

luciusz-esox

Ja wczoraj czesałem spinem wieczorem zbiornik na Baryczy. 2 razy okoń i raz kleń.
Łączna długość ryb ok 30 cm ;)
Do tego jakies 25 ukąszeń komarów tylko w dłonie... (2017/06/28 22:29)

oldboy

Ja wczoraj czesałem spinem wieczorem zbiornik na Baryczy. 2 razy okoń i raz kleń.

Chyba nie miały po równo (czyli po 10 cm)? :D
Takich kleników po ok. 10 cm w ub. tygodniu widziałem w Grabi (w stronę Talara) - kilkanaście.
Zarybianie jakieś tu było? Ktoś wie?
  (2017/06/28 22:52)

qbassmanutd

dużo jest wody na zbiorniku w Baryczy? Myślałem, że już nie istnieje (2017/06/29 01:20)

Sith

Do tego jakies 25 ukąszeń komarów tylko w dłonie...
Jeśli chodzi o Barycz, to i tak należy zaliczyć do sukcesów ;-)
  (2017/06/29 10:03)

luciusz-esox

To po kolei:

@oldboy: Nabijam się nieco ;) Kleń miał z 15 cm a okonie to takie drobiazgi na max 10 cm.
Zarybienia są na jesieni. Może zeszłoroczny narybek jesienny nieco podrósł? A dwa - myślę, że ryba zeszła z rzeki powyżej zbiornika do niego właśnie przez to, że jest w nim woda.

@qbassmanutd: Napełniony do maksa. Tylko podczas gdy wody było mniej wyrosła środkiem kępa trawy i tak sobie już została jak widzę. Jak gwałtownie spuszczą wodę to pewnie jakiś najdrobniejszy narybek szlag trafi. W zeszłym roku po spuszczeniu w okolicy betonowych umocnień przy zaporze były dziesiątki czy nawet setki już ususzonych drobiazgów w rozmiarze do 3 cm...

@Sith: Masz na myśli tak małą liczbę ukąszeń komarów? ;)

(2017/06/29 18:19)

qbassmanutd

dziś szczupak 35 cm w Grabi przed burzą :) (2017/06/29 21:10)

qbassmanutd

wody w zbiorniku Barycz pełno, jak kiedyś. I bardzo dużo drobnej rybki. Jak nie będą ruszać tamy, za jakis czas będzie można fajnie połowić. Czy ktoś na forum wie, kto obsługuje tą tamę ? Czy plotki , że to właśność prywatna są prawdziwe? Rozmawiał ktoś o tym w kole PZW ? (2017/07/01 01:18)

luciusz-esox

Czy ktoś na forum wie, kto obsługuje tą tamę ? Czy plotki , że to właśność prywatna są prawdziwe? Rozmawiał ktoś o tym w kole PZW ?

Biorąc pod uwagę, położenie i istotny wpływ zbiornika na wiadukt trasy S8 co ponoć uniemożliwia piętrzenie wody cały rok, nie sądzę by zapora była własnościa prywatną. Mogłaby wraz ze zbiornikiem zostać w prywatne ręce wydzierżawiona tylko pytanie brzmi w jakim celu skoro na zbiorniku nie jest prowadzona żadna gospodarka rybacka (czy też inna).
Myślę, że jedyną pewną informację można uzyskać z lokalnej Jednostki Samorządu Terytorialnego tj. Urzędu Gminy Dobroń. Albo też w Wojewódzkim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi. (2017/07/02 10:00)

luciusz-esox

Przepraszam za post pod postem ale dziś znów zawitałem do Baryczy popracowym popołudniem.
Na mej wędce zagościł nowy spinningowy gatunek w mym dorobku - jazgarz ;)
Poza tym znacznie mniej komarów nad zbiornikiem. (2017/07/03 21:10)

oldboy

Na mej wędce zagościł nowy spinningowy gatunek w mym dorobku - jazgarz ;)
Poza tym znacznie mniej komarów nad zbiornikiem.

Może zacząłeś łowić na komary i stąd ich nieco ubyło?? :D
Z braku większych "szczupłych" przerzuciłeś się na przynęty rozmiaru "mikro"? (2017/07/03 22:17)

luciusz-esox

Może zacząłeś łowić na komary i stąd ich nieco ubyło?? :D
Z braku większych "szczupłych" przerzuciłeś się na przynęty rozmiaru "mikro"?

Ja w ogóle w szczupłe nie celuję bo nie wierzę, że jakies przyzwoite w Grabi pozostały na tym odcinku a skupiam się na okoniach raczej. Dlatego też skala wabików jest bliska "mikro". A na Baryczy de facto tylko jedna przynęta spinningowa a do tego w określonym kolorze działa. Reszta pozostaje kompletnie bez zainteresowania ryb tam bytujących. Pewnie dlatego, że to takie olbrzymy właśnie ;) Ale planuję tam jeszcze się udać, jeśli tylko czas i komary pozwolą - w poszukiwaniu większych okoni. (2017/07/04 20:04)

oldboy

Obserwując w tym wątku dotyczącym Grabi k. Kolumny tak wielkie ilości drobnicy, jestem dość sceptyczny co do spotkania drapieżników (w tym przyzwoitych wymiarowo "pasiaków"). Może nie w okolicach Kolumny, tylko dalej w dół od Łasku(?) Kiedyś lowiłem tam (zwykle wczesnym świtem) i takie po 40 cm (na duże obrotówki). W dzień i nawet wieczorem - nigdy nic sensownego nie złowiłem
Po zaplanowanym (na początek)  rekonesansie pobliża Pabianic (gdzie mieszkam) - okolic Ldzania i nawet w górę rzeki w stronę Jamborka, następne wyprawy planuję w stronę Kustrzyc, Sędziejowic, okolic młyna w Kozubach a w końcu Widawki. Nawet pytałem cię kilkanaście postów wyżej o te starorzecza w pobliżu Kozub, ale jakoś mi nie odpowiedziałeś :D
Może dlatego, że ten wątek dotyczy TYLKO Grabi k. Kolumny(?) :)   (2017/07/04 22:44)

Sith

(...) @Sith: Masz na myśli tak małą liczbę ukąszeń komarów? ;)
Jedno i drugie;
- liczbę zlowionych ryb.
- liczbę ukąszeń.
jeśli chodzi o Barycz, obydwie są sukcesem.
;) :))) (2017/07/05 05:30)

qbassmanutd

Gadałem w tamtym roku , łowiąc na Warcie w Burzeninie, z gościem o starorzeczu w Kozubach, bo planowałem pierwszy raz tam pojechać. Koleś mówił, że woda całkowicie wyschła... Więc jak teraz jest lepiej, większe ryby raczej tam nie wróciły... (2017/07/05 21:12)

oldboy

Gadałem w tamtym roku , łowiąc na Warcie w Burzeninie, z gościem o starorzeczu w Kozubach, bo planowałem pierwszy raz tam pojechać. Koleś mówił, że woda całkowicie wyschła... Więc jak teraz jest lepiej, większe ryby raczej tam nie wróciły...
Dzięki, że chociaż ty się odezwałeś :D
Nie wiem, o którym starorzeczu piszesz, bo jest tam chyba kilka(?)
W dawnych latach nawet w niepozornych bajorach (w tamtych okolicach) łowiłem piękne sumiki karłowate (jak na sumiki - po ok. 15 do 20 cm).
Może tacy wytrawni spinningiści, jakich tu widzę, nimi gardzą. Dla mnie sumik to też ryba (i do tego smaczna :D). (2017/07/05 22:23)

qbassmanutd

ja myślałem o okolicach młyna (2017/07/06 01:18)

Sith

(...) Dla mnie sumik to też ryba (i do tego smaczna :D).
... i masz 100% racji, to jedyna ryba której po złowieniu nie wypuszczam (bo nie wolno) i konsumuję - pychota zarówno smażona, w galarecie, jak i wędzona. :)
  (2017/07/06 05:49)

oldboy

ja myślałem o okolicach młyna
Ja łowiłem dalej w górę rzeki, w kierunku młyna Brzeski. Było tam jeszcze kilka bajorek (nie wiem, czy jeszcze są). (2017/07/06 23:53)

oldboy

... i masz 100% racji, to jedyna ryba której po złowieniu nie wypuszczam (bo nie wolno) i konsumuję - pychota zarówno smażona, w galarecie, jak i wędzona. :)

Na spina też je łowisz??
Jeśli chodzi o mnie, to bardziej wolę grillowane :D (2017/07/06 23:56)

u?ytkownik108412

Gadałem w tamtym roku , łowiąc na Warcie w Burzeninie, z gościem o starorzeczu w Kozubach, bo planowałem pierwszy raz tam pojechać. Koleś mówił, że woda całkowicie wyschła... Więc jak teraz jest lepiej, większe ryby raczej tam nie wróciły...
Dzięki, że chociaż ty się odezwałeś :D
Nie wiem, o którym starorzeczu piszesz, bo jest tam chyba kilka(?)
W dawnych latach nawet w niepozornych bajorach (w tamtych okolicach) łowiłem piękne sumiki karłowate (jak na sumiki - po ok. 15 do 20 cm).
Może tacy wytrawni spinningiści, jakich tu widzę, nimi gardzą. Dla mnie sumik to też ryba (i do tego smaczna :D).

Oldboy czy ty nie masz brata, który ma sklepy "Fachowiec"? Za życia spotkałem tylko jednego goscia, który nastawiał sie na sumiki karłowate, a nawet mozna powiedzieć, że je sobie szcególnie upodobał i to jest właśnie ten człowiek. 
  (2017/07/07 00:35)