Zaloguj się do konta

Łowiska - Rzeka Grabia (Kolumna)

utworzono: 2012/01/14 15:19
qbassmanutd

ja planuję za tydz Grabię. Napisz jakie rezultaty i czy coś już się zaczyna w rzece pokazywać ????? [2017-03-19 17:12]

Pike000

Nie dojechałem,za bardzo w Łodzi wiało i samemu nie chiało mi się jechać,gdybyś jechał w przyszłą niedzielę mogli byśmy się zgadać :) [2017-03-19 20:05]

qbassmanutd

Chętnie, ale poczekajmy na pogodę, bo ciągnie mnie też Widawka i jej pstrągi w Korablewie :) [2017-03-20 09:28]

Pike000

Na niedzielę zapowiadają ładną pogodę :) [2017-03-20 20:16]

qbassmanutd

Korzystając z pogody wyskoczyłem z kumplem na Widawkę, ale bez brania, rzeka bez oznak drapieznika. Wracajac odwiedzilismy staw w Dobroniu, zimą pod lodem łowiło się sporo okoni, teraz zero brania. Był ktoś na Grabi ? [2017-03-27 13:53]

jabberwokie86

Byłem wczoraj i dzisiaj. Wczoraj próbowałem z przystawką spławikową, dzisiaj ze spinningiem, w obu przypadkach efektów brak, choć na przystawkę coś skubało, ale prawdopodobnie drobnica, bo nie dało się zaciąć :) Woda nadal dość wysoka (w porównaniu do stanów letnich) i czysta, ale niestety ryb za bardzo nie było widać, poza drobnicą przy brzegach tylko pojedynczy okoń ok. 15 cm. W którym miejscu byliście nad Widawką, tak mniej więcej? [2017-03-27 21:17]

qbassmanutd

Korablew przy ujściu do Widawki Krasówki oraz w Górkach Grabiańskich. Nad Grabię planuję wyskoczyć do Ldzania w tym tygodniu, napiszę, czy coś się ruszyło. [2017-03-28 11:25]

adam-kujawa

Panowie czy warto na Grabi pochodzić za Szczupakiem? Jakie są wasze spostrzeżenia na temat tej ryby w ubiegłych latach w Grabi? W tym roku opłaciłem Sieradz i szukam odpowiedniego dla siebie miejsca. Oczywiście czekam do Maja ale chcę znaleźć przed sezonem odpowiednie dla siebie miejsce Pozdrawiam serdecznie  [2017-03-29 22:16]

qbassmanutd

W mojej ocenie w Grabi jest coraz mniej szczupaka z powodu niskiego stanu wody (głównie przez budowę trasy ekspresowej.) Co rok notuję mniej szczupaków, niz w poprzednich sezonach, to samo z okoniem. Taka moja ocena, jak to widza inni ??? [2017-03-30 09:23]

jabberwokie86

Łowię w Grabi dopiero drugi sezon, ale spostrzeżenia mam podobne. W zeszłym roku złowiłem bodajże 5 szczupaków w przedziale od ok. 25 do 40 cm. Przy czym celowych wypraw na tę rybę było nie więcej niż 5 i żadna nie przyniosła szczupaka, te złowione były przyłowami podczas polowań na jazie i klenie:) [2017-03-30 11:42]

qbassmanutd

Nie napisałem o wielkościach ryb :) Oczywiście szczukaczki nie szczupaki :) Mójk największy z Grabi miał 49 cm. Natomiast okonie nie przekraczały 25 cm. Raz trafił mi się sandacz 15 cm (myślałem, że nie ma ich w Grabi :) )
Jabberworkie86 a trafiłeś klenia lub jazia na spinning? Na jakie przynęty polecasz zapolować na te rybki ? Koledzy łowia je na pinki i spławik, ale ja zdecydowanie wolę spacery ze spinningiem.
"C.&R."
  [2017-03-30 13:19]

jabberwokie86

Nie napisałem o wielkościach ryb :) Oczywiście szczukaczki nie szczupaki :) Mójk największy z Grabi miał 49 cm. Natomiast okonie nie przekraczały 25 cm. Raz trafił mi się sandacz 15 cm (myślałem, że nie ma ich w Grabi :) )
Jabberworkie86 a trafiłeś klenia lub jazia na spinning? Na jakie przynęty polecasz zapolować na te rybki ? Koledzy łowia je na pinki i spławik, ale ja zdecydowanie wolę spacery ze spinningiem.
"C.&R."
 
Jazie złapałem 2, na błystkę Comet 1 koloru białego (produkcji Dragon/HRT, ale chyba już nie ma jej w ofercie w tym kolorze) i woblerka Hunter Insect pływający, jeden też mi się spiął w trzcinach, a wziął na srebrnego Meppsa 00 (trafiłem też na tę błystkę kilka okoni i jelca). Klenia nie złapałem w Grabi żadnego, ale miałem kilkanaście brań, w większości niezaciętych na smużaki Huntera (Insect, Osa, Tekla), z czego jedna ryba na Osę musiała być całkiem ładna sądząc po oporze, który stawiała, ale wypięła się po kilku sekundach, z emocji zapomniałem ją dociąć :) Teraz mam zamiar próbować na małe woblerki imitujące rybki, liczę że w weekend coś w końcu się pojawi w rzece, bo na razie pustki.
  [2017-03-30 15:16]

adam-kujawa

Czy moglibyście w takim razie polecić najlepiej jakąś rzekę lub staw jeziorko należące do pzw Sieradz lub Piotrków gdzie można poganiać za szczupakiem? Ograniczałem się zawsze do Pilicy więc inne wody w pobliżu słabo znam :( [2017-03-30 19:17]

Pike000

Zastanawiam się nad Grabią w sobotę ale wchodzi w grę jeszcze ZS z feederkiem. [2017-03-30 20:52]

Lodzianin18

Kilka lat wędkuję na grabi. Wędkowanie na tej rzece zacząłem w 2012 roku na odciku powyżej jeszcze wtedy istniejącego zalewu w Baryczy. Szczupaczków było dużo, generalnie ciężko było nie złapać przez kilka godzin sponingowania aczkolwiek wymiarowy trafiał się średnio raz na 20 sztuk, nie mniej zabawa była przedania. Okonia było mniej ale można było trafić okaz, sam tego doświadczyłem. W momencie budowania s8 i regularnego spuszczania/napełniania zbiornika w baryczy ryb nagle ubyło i to nie tylko drapieżnika bo ze spławikiem jeźdźiłem także i szło połapać ładnych płoci. Nie twierdze że nie ma szczypaka czy klenia na tym odcinku bo trafiają się ale o około 2/3 mniej brań niż było. Okonia na odcinku do zapory w baryczy w mojej ocenie prawie nie ma. Ale ogólnie grabia piękna, czysta rzeka, warto się wybrać nawet dla samej urody tej rzeki ;) [2017-03-30 21:28]

jabberwokie86

Kilka lat wędkuję na grabi. Wędkowanie na tej rzece zacząłem w 2012 roku na odciku powyżej jeszcze wtedy istniejącego zalewu w Baryczy. Szczupaczków było dużo, generalnie ciężko było nie złapać przez kilka godzin sponingowania aczkolwiek wymiarowy trafiał się średnio raz na 20 sztuk, nie mniej zabawa była przedania. Okonia było mniej ale można było trafić okaz, sam tego doświadczyłem. W momencie budowania s8 i regularnego spuszczania/napełniania zbiornika w baryczy ryb nagle ubyło i to nie tylko drapieżnika bo ze spławikiem jeźdźiłem także i szło połapać ładnych płoci. Nie twierdze że nie ma szczypaka czy klenia na tym odcinku bo trafiają się ale o około 2/3 mniej brań niż było. Okonia na odcinku do zapory w baryczy w mojej ocenie prawie nie ma. Ale ogólnie grabia piękna, czysta rzeka, warto się wybrać nawet dla samej urody tej rzeki ;)

Mi i koledze tafiło się na tym odcinku trochę okoni, choć okazów nie było:) Za to jazi widzieliśmy sporo, oprócz tego spiętego miałem też niezacięte branie na wspomnianego Cometa:) Też nie były to okazy, ale wymiarowe jak najbardziej:) A co do szczupaków, to raczej bym się wybrał na Zalew Sulejowski, jeśli tylko będzie więcej wody niż ostatnio (większość zatok płytka lub wręcz błoto). Co prawda to okręg piotrkowski, ale mają porozumienie z Sieradzem:) [2017-03-30 21:46]

qbassmanutd

Widawka ma potencjał, ewentualnie Ner w Małyniu lub za Poddębicami.  [2017-03-31 08:38]

qbassmanutd

tylko pamiętaj, że wody centralnej Polski, zwłaszcza nasze, nie gwarantują regularnych połowów duzych ryb, najczęściej trafisz coś małego a duża ryba jest rezultatem z reguły szczęścia :) Chcesz połowić duże ryby , to zostaje Ci albo Szwecja, albo komercja (polecam łowisko Pacyfik pod Ozorkowem.) Ja wyleczyłem się już z komercji, kocham wędrówkę ze spinningiem wzdłuż pieknej Grabi i Widawki, nic nie zastąpi tego klimatu :) A rybki na wędce są dodatkiem i bonusem.
"Złów i wypuść." [2017-03-31 11:18]

Pike000

Jutro z rana wyląduję w okolicy Ldzania lub Baryczy może kogoś z was spotkam :) [2017-03-31 20:10]

Pike000

Właśnie wróciłem z nad Grabii.
Woda chyba troszkę opadła,ryby niestety żadnej nie oszukałem,kontakt wzrokowy był ale miały dzisiaj wyj...... na moje wabiki.Wiosennego narybku pełnoooooo każde spowolnienie wody z dołkiem pełne świerzej drobnicy,udało mi się nawet namiezyć rodzinkę w której zapewne rodzice byli wlkości dłoni lub więcej,na oko coś w kształcie leszcza,jednak stały na głębszej wodzie w zaciemnieniu i nawet okularki mi niepomogły.Rybek w rozmiarze 10cm jest sporo jednak jesli chodzi o gatunki to nie powiem jakie.Piękna pogoda,widoki tylko ryb na kiju brakło :(
ps.Wszystkie większe rybki w okolicach skarpy. [2017-04-01 11:46]

jabberwokie86

Mam podobne wrażenia z wypadu do Kolumny:) Z tym, że widziałem głównie jazie lub klenie, z których największe miały na oko ze 30 cm:) [2017-04-01 20:47]

qbassmanutd

ja z kolei widziałem atak pięknego jazia na robactwo wodne w Ldzaniu :) Oczywiście na moje przynęty rybki nie patrzyły :) [2017-04-02 07:56]

Pike000

Heheh bo już się martwiłem że ja łowić nie potrafię na grabii :D
Swoją drogą jeżeli ten narybek wiosenny którego widziałem masę dorośnie i przeżyje to rybki powinny być,nawet niech przetrwa 10% to będzie dobrze. [2017-04-02 10:29]

qbassmanutd

dziś nad Grabią miałem pierwsza rybkę na wędce, ale mi się zerwała :/ Na wirujący ogonek spinn mada. Na pewno nie okoń, bo widziałęm srebrny bok ryby (jaź albo mały szczupak.) [2017-04-02 13:52]

oldboy

Heheh bo już się martwiłem że ja łowić nie potrafię na grabii :D
Swoją drogą jeżeli ten narybek wiosenny którego widziałem masę dorośnie i przeżyje to rybki powinny być,nawet niech przetrwa 10% to będzie dobrze.

@Pike000, jako miłośnik tej samej rzeczki usilnie proszę: pisz jej nazwę poprawnie: nie "grabii", tylko Grabi.
Poza tym też się tam niedługo wybiorę, ale dalej. Większość z Was jakoś się przywiązała do Kolumny, Ldzania i Baryczy, a przecież Grabia jest znacznie dłuższa :D
Pozdrawiam [2017-04-02 22:27]