Łowiska - Rzeka Grabia (Kolumna)

/ 310 odpowiedzi / 9 zdjęć
jabberwokie86

Witam. Zaczął ktoś sezon na Grabi ?

Tak, byłem w piątek i wczoraj w Kolumnie. Woda wysoka, zrobiło się trochę rozlewisk, bobry zwaliły kilka drzew, tworząc potenacjalnie niezłe miejscówki. W trakcie obu wypadów przeszedłem mniej więcej od lasu w stronę Baryczy (idąc w lewo od ul. Plażowej) aż za trasę w kierunku Łasku do miejsca, gdzie rozlewiska uniemożliwiły dalszy spacer. Sprawdziłem też starorzecze/rozlewisko przy trasie w kierunku Łasku, o które pytał kolega oldboy - po prawej prawie zupełnie lód zszedł, po lewej nadal w większości zamarznięte. Brań nie miałem ani na starorzeczu, ani w samej rzece. Widać było tylko trochę drobnicy i w jednym miejscu prawdopodobnie klenia ok. 30-35cm. Jak pogoda będzie znośna, to może w czwartek też się wybiorę, choć podejrzewam że nie będzie rewelacji dopóki woda trochę nie opadnie. (2017/03/06 13:02)

oldboy

@jabberwokie86
Fajnie opisałeś tę eskapadę, ale jaką metodą próbowałeś? Spinning? (2017/03/06 22:21)

jabberwokie86

@jabberwokie86
Fajnie opisałeś tę eskapadę, ale jaką metodą próbowałeś? Spinning?

Tak, łowię głównie na spinning:) Za trasą w piątek spotkałem wędkarza łowiącego gruntówkami - również bez efektu. W niedzielę nad starorzeczem dwaj inni łowili na spławik - nie widziałem, by coś złowili, ale byłem tam dość krótko. (2017/03/06 23:46)

oldboy

Ja jeszcze sobie poczekam (nie jestem aż tak narwany :D). Jak dla mnie - za dużo wody i zbyt chłodno.
Jeśli zbyt dużo wody, to ryba (której jest niestety mało) jest tym bardziej rozproszona i żeruje niemrawo. Gdzieś tak za 3-4 tygodnie, gdy będzie cieplej i mniej wody, to i owszem. Tyle tylko, że dla niektórych gatunków zacznie się tarło. (2017/03/07 21:47)

Pike000

Ktoś jutro wybiera się z rana nad Grabie?Jak pogoda pozwoli nam zamiar wybrać się w okolicę Baryczy. (2017/03/18 18:44)

qbassmanutd

ja planuję za tydz Grabię. Napisz jakie rezultaty i czy coś już się zaczyna w rzece pokazywać ????? (2017/03/19 17:12)

Pike000

Nie dojechałem,za bardzo w Łodzi wiało i samemu nie chiało mi się jechać,gdybyś jechał w przyszłą niedzielę mogli byśmy się zgadać :) (2017/03/19 20:05)

qbassmanutd

Chętnie, ale poczekajmy na pogodę, bo ciągnie mnie też Widawka i jej pstrągi w Korablewie :) (2017/03/20 09:28)

Pike000

Na niedzielę zapowiadają ładną pogodę :) (2017/03/20 20:16)

qbassmanutd

Korzystając z pogody wyskoczyłem z kumplem na Widawkę, ale bez brania, rzeka bez oznak drapieznika. Wracajac odwiedzilismy staw w Dobroniu, zimą pod lodem łowiło się sporo okoni, teraz zero brania. Był ktoś na Grabi ? (2017/03/27 13:53)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja