Zaloguj się do konta

Łowiska - Rzeka Grabia (Kolumna)

utworzono: 2012/01/14 15:19
Lodzianin18

Fajnie że na odcinku w góre od zbiornika wracają ryby, bo po budowie trasy strasznie się popsuło. jabberwokie86 a nurt jakiś jest czy stoi woda jak w sadzawce ? [2016-09-08 11:42]

jabberwokie86

Fajnie że na odcinku w góre od zbiornika wracają ryby, bo po budowie trasy strasznie się popsuło. jabberwokie86 a nurt jakiś jest czy stoi woda jak w sadzawce ?

Jest, choć niezbyt duży. Do tego na dość długim odcinku od zbiornika w górę woda taka, że można w spodniobutach łowić na siedząco:) Dalej już są jakieś dołki, gdzie ryby siedzą. Przedwczoraj byłem nad Grabią w okolicy Kolumny. Woda też przeważnie płytka, ale bobry zwaliły jakieś drzewo, tworząc całkiem dobrą miejscówkę, z której wyjąłem 2 okonie na czerwonego paprocha i trzeciego nie zaciąłem. Niestety oba małe. Wcześniej na prostym odcinku trafił się na srebrnego Meppsa 00 okoń na oko wymiarowy, lecz uciekł przy próbie zmierzenia. Kawałek dalej całkiem ciekawy dołek między zwalonymi drzewami zepsuły jakieś dziewczyny, które podjechały na rowerach po to, żeby wrzucić kilka patyków do wody, głośno się przy tym śmiejąc... A pływały tam jakieś jazie powyżej wymiaru lub spore jelce. [2016-09-08 12:05]

Lodzianin18

Czyli jest nadal jakaś rybka. Jak zbiornik spuszczony to na pewno bardzo płytko, bo zawsze tak było. Dawno nie byłem na tym odcinku, przed budową trasy często tam byłem ale jak pojechałem tam po jej ukończeniu to po 3 wypadach się zniechęciłem... A wędkarze spławikowi byli obecni ? [2016-09-08 14:49]

jabberwokie86

W okolicach Kolumny nie widziałem żadnego. Na odcinku Barycz-Ldzań był jeden. Nie widzieliśmy, by cokolwiek złapał. Ogólnie rzadko tam widywaliśmy innych wędkarzy. Raz jakiś chłopak łapał poniżej Baryczy, w okolicy mostu, ale chyba również bez rezultatu. [2016-09-08 16:58]

Sith

Zbiornik jest pełny. Coś w nim żeruje, bo ukleje spierniczają całymi sdadkami, ale nie jest zainteresowane "sztuczydłami". Powyżej zbiornika, a konkretnie pod mostem trasy na wodzie jakaś plama, korzuch, cholera wie co to jest, normalnie zupa.
W przyszłym tygodniu chcemy popróbować dwie miejscówki, jedna w okolicach Ldzania i druga poniżej mostu na starej trasie (ul. A. Ludowej). Kiedyś były tam ryby, ale to dawne dzieje. [2016-09-09 06:14]

wedkowanie-na-ekranie

Zapraszam wszystkich miłośników wędkarstwa na mój nowy kanał :) https://www.youtube.com/channel/UCUvllLIXwtRyxOeQI3Cqocg
Polubiajcie i subskrybujcie jeżeli się Wam podoba a dostaniecie informacje o każdym moim nowym filmie :)
Pozdrawiam :)
[2016-09-09 11:32]

Lodzianin18

Był ktoś na grabii, dzieje się coś ? [2016-09-26 09:43]

Sith

Komary żrą, rybki jak na razie jeszcze nie... ;-( [2016-09-26 12:15]

qbassmanutd

witam, ja byłem w sobotę i cisza. Pojechaliśmy na Widawkę i połowiliśmy trochę drapieżnika. [2016-09-26 13:40]

Lodzianin18

Ale wymiar czy małe? bo na widawce nigdy nic większego nie mogłem złapać  [2016-09-26 21:05]

jabberwokie86

Dzisiaj byłem w Kolumnie i złapałem jednego okonia na granicy wymiaru. Widziałem też klilka ładnych kleni. Wczoraj na spławik przy ujściu do Widawki kilka uklejek, malutki kleń i mała płoć. W samej Widawce nic. [2016-09-26 21:10]

Pike000

Coś mnie się zdaje że w niedzielę się wybiorę nad rzeczke bo ostatnio bylem tam na wiosne,w sobotę poplywam łódką po ZS.Jak czytam że rybka plywa to z ul spinem sie wybiorę. [2016-09-29 12:18]

Lodzianin18

Pike czekamy na relacje, moze tez skocze w niedziele ;) [2016-09-30 20:10]

Pike000

Niestety w tym tygodniu trafila mi się robota na sobote i odpada grabia bo na niedziele mam już łódkę na ZS. [2016-09-30 21:24]

jabberwokie86

Dzisiaj udało się złapać w okolicach Kolumny szczupaka i okonia, niestety oba niewymiarowe - szczupak 40cm (co zabawne największy w tym sezonie, nie tylko z Grabi), okonia nie mierzyłem. Widać było aktywność kleni lub jazi, ale poza nieśmiałymi wyjściami do smużaków nie współpracowały. Jakaś drobnica skubała trochę błystkę 00 w rejonie mostu. [2016-10-01 21:40]

qbassmanutd

Witam, wracajac do mojego postu o Widawce to udało mi się ustanowić rekord sezonu (szczupak 60 cm) oraz złowiliśmy z kolegą po okoniu małym. 
Planuję wypadzik na Grabię w tygodniu na Ldzań.
Jabberworkie86 gdzie łowiłes w Kolumnie? Kiedyś miałem fajne miejscówki od tamy w Baryczy do mostu w Kolumnie/Paryzu. Ale od 2 lat nie ma tam w ogóle wody :( Czy coś się zmieniło na tym odcinku ? A jak ze zbiornikiem w Baryczy? W lipcu nie było tam wody, tylko stróżka płynęła przez środek dawnego zbiornika. Zmieniło się tam coś? Warto odwiedzić te dwie miejscówki ?
Pozdrawiam!
"C&R" [2016-10-02 15:13]

jabberwokie86

Łowiłem w okolicy mostu na ul. Plażowej, jeśli dobrze pamiętam nazwę:) W Baryczy byłem na przełomie sierpnia i września, woda płynęła tylko rzeką. Sama rzeka była bardzo płytka zarówno przed jak i za zbiornikiem. W rejonie Ldzania wyglądała lepiej. Potencjalnie ciekawie mogłoby być w rejonie mostu w Baryczy, ale tam jakoś nigdy nie dotarłem z wędkę:) Co do Kolumny, to generalnie płytko, ale można znaleźć trochę dołków i bodajże 4 przelewy. Dzisiaj złapałem tylko małego okonia, a drugi się spiął, więc bez rewelacji. Co do Widawki, to na spinning jeszcze nic w niej nie złowiłem, jedynie na spławik trochę drobnicy. A byliśmy z kolegą kilkanaście razy (fakt, że większość w okresie styczeń-luty, gdy nigdzie nic nie złowiliśmy) i tylko raz kolega wyjął niezbyt dużego okonka... Ale ładne ryby niewątpliwie tam są, bo widzieliśmy:) [2016-10-02 19:04]

qbassmanutd

my mówimy na ten odcinek przy ul. Plażowej - Jamboł (od restauracji, która się znajduje przy trasie) Pozdr. i powodzenia na jesiennych wypadach na rybki :) [2016-10-02 20:04]

qbassmanutd

jobberworkie86 a czy byłeś na tym odcinku Grabi (Jamboł) w lewą stronę od mostu?  Są tam jakieś ciekawe miejsca? Ja zawsze łowiłem w prawo od mostu aż do trasy i dalej w kierunku stawów hodowlanych za trasą. Tam są fajne miescówki i kolega złowił nawet pstraga, który uciekł z hodowli. [2016-10-03 19:29]

jabberwokie86

Tak, nawet głównie tam łowiłem:) Jakichś super miejscówek tam nie ma, ale mimo tego widziałem trochę ładnych kleni w różnych miejscach. Można znaleźć kilka niezbyt głębokich dołków, ale na ogół wyciągałem z nich po jednym okoniu:) Tuż przy lesie, czyli jakieś 500 metrów od mostu jest przelew, ale nic tam nie złowiłem. Dalej byl też ładny dołek. Brzegi na tym odcinku są mocno zarośnięte i ciężko się tam rzuca, ale ryby są, a przynajmniej bywają - raz widziałem na płyciźnie fajnego klenia:) Po prawej za trasą byłem tylko 2 razy, ale miejscówki wyglądają pięknie, tylko nic nie brało. Grabia wygląda tam prawie jak górska rzeka. Ryby przejawiały sporą aktywność, podejrzewam że trochę za dużo hałasu robiłem podchodząc do brzegu, ale inaczej nie za bardzo się da, chyba że w woderach. Ten pstrąg to był tęczak? [2016-10-03 21:25]

qbassmanutd

tak, tęczak.  [2016-10-03 23:35]

qbassmanutd

Witam. Panowie zbliża się listopad, czyli najlepszy miesiąc na mietusa. Czy ktoś ostatnio złowił/widział miętowego w naszej kochanej rzece? Ewentualnie w Widawce ? Podobno , kto złowi miętowego, jest prawdziwym kozakiem :) [2016-10-04 09:54]

Lodzianin18

W lutym rozmawiałem z facetami z koła z kolumny i mówili że na odcinku ldzań-łask były miętusy, ale było dużo głębiej a teraz już kupe lat nic im nie wiadomo żeby ktoś złapał. Nie wiem jak z innymi odcinkami. [2016-10-04 14:37]

qbassmanutd

kumpel widział małego miętowego zimą w Kolumnie w prawo od trasy w stronę stawów hodowlanych, tam były zawsze głębokie dołki i naturalne przeszkody. Spotkałem raz gościa, co pisze w Wiadomościach Wędkarskich,Piotra Bergiela,  mówił , że łowił miętusy przy ujściu Grabi do Widawki w Grabnie koło cmentarza.
PS łowił ktoś na Pabiance w Łodzi (stawy na ul. Liściastej) ??? Połowiłem tam kilka okoni w tamtym tygodniu na obrotówkę. Ciekawe, czy jest tam większy drapieżnik. [2016-10-04 23:28]

Sith

Koledzy, a jak z drapieżnikiem? Można coś na spinning połowić?
Ostatnio byliśmy nad Pilicą w Teofilowie, woda tak płytka, że można by przejść na drugi brzeg niemal w zwykłych kaloszach. Poza drobiazgiem okonków, pustynia. [2016-10-05 06:59]