Zaloguj się do konta

Łowiska - Rzeka Grabia (Kolumna)

utworzono: 2012/01/14 15:19
Kasztaniak

Sith tego akurat złowił mój kumpel. Ja teraz nad Odrą mieszkam więc nie bywam na Grabii. Ale jak zjade do domu na jakiś weekend to też planuje polatać troche ze spinem. Jakoś w tym roku nawet nikt Jazia nie trafił a jak jeszcze jeździłem 2 lata temu to zawsze coś weszło. [2016-06-28 11:32]

Marcin, gratulacje. Tego "smoka" złowiłeś w Grabi? Jeśli tak, to nie ma co narzekać. Jak tylko czas mi pozwoli i pogoda dopisze (byle nie było upału), to popróbuję spinningu w Grabi w najbliższy weekend.
spokojnie nie wpadaj w euforię bo się zawiedziesz. Następny taki za 20 lat padnie jeśli w ogóle on był złowiony w Grabi
  [2016-06-28 11:50]

Kasztaniak

Lubisz człowieku prowokować i ciągnąć głupie gadki...

Masz rację.. Nie był złowiony. Kupiony w Intermarche tylko dla zdjęcia. I koniec tematu.

[2016-06-28 14:30]

luciusz-esox

Coś tam bierze na Grabii w Ldzaniu.

Kolega był trafił szczupłego 73 cm 3,5 kg.

Pozdr.

Kojarzę z wczesnowiosennych spacerów stanowisko na odcinku Ldzań - Barycz gdzie stacjonował taki większy egzemplarz szczupaka. Czy aż tak duży nie wiem ale jak się spłoszył spod brzegu to wyglądał już na przynajmniej wymiarową sztukę. Niestety w tak małej rzece zanim dorośnie do takich rozmiarów kolejny egzemplarz znów upłynie kilka lat. [2016-06-28 18:20]

Lodzianin18

W grabii są wymiarowe szczupaki, lecz jest ich bardzo mało, ja osobiście nie wątpie, że został złapany na grabii, gdyż sam zlapałem kilka wymiarowych przez ostatnie 5 lat. Powiedzmy że na 30 sztuk jeden jest wymiarowy ale trafić jak najbardziej można, kwestia szczęścia. Nie wiem jak teraz wygląda sprawa z zarybianiem ale kilka lat temu grabi została zarybiona szczupakiem niestety na odcinku gdzie robiono trasę i w większości ryby szlak trafił.  [2016-06-28 21:32]

Sith

Czy ktoś wie jak wygląda Grabia w okolicach Jamborka i w dół biegu (okręg sieradzki)? Jakie tam są warunki do spinningu z brzegu? Co tam pływa? [2016-06-29 08:10]

jabberwokie86

Czy ktoś wie jak wygląda Grabia w okolicach Jamborka i w dół biegu (okręg sieradzki)? Jakie tam są warunki do spinningu z brzegu? Co tam pływa?

Byliśmy w okolicach Jamborka z kolegą luciusz-esox kilka tygodni temu na rekonesansie, ale nie łowiliśmy, bo znalezione miejscówki wyglądały mniej więcej tak: brzeg - piaszczysta skarpa wysokości ok. 2m, rzeka wąska i płytka, a w niej drobnica do 15 cm. Pojechaliśmy wtedy na odcinek Barycz-Łask, o czym kolega pisał. Miałem kilka niezaciętych brań na smużaki, prawdopodobnie jazi, takich raczej okołowymiarowych. Do tego wspomniane przez kolegę kiełbie, płocie i chyba też jelce, ale wszystko drobne, raczej też poniżej 15cm. Dalej w dół było kilka bardzo obiecujących miejscówek, ale nie dało się ich za bardzo sprawdzić z powodu komarów i jakichś ludzi z psem, który się tam kąpał.
Przy okazji witam wszystkich :) [2016-06-29 11:45]

qbassmanutd

witam, gratulacje dla łowcy pięknego szczupaka. Kasztaniak, czy Twój kolega wypuścił, czy ugotował tą piękną rybę? Pozdrawiam [2016-06-29 23:16]

Sith

Odcinek Barycz-Łask, to już okręg łódzki, a ja nie mam tam zezwolenia.
Zresztą na weekend zapowiada się taki upał, że i tak pewnie nie da się połowić. [2016-06-30 05:48]

Lodzianin18

Zresztą na weekend zapowiada się taki upał, że i tak pewnie nie da się połowić.

Od jamborka to okręg sieradzki, do jamborka piotrków :) Łódź nie ma ani kawałka grabii. [2016-06-30 07:50]

Sith

Zresztą na weekend zapowiada się taki upał, że i tak pewnie nie da się połowić.

Od jamborka to okręg sieradzki, do jamborka piotrków :) Łódź nie ma ani kawałka grabii.
No to mi się popitoliło, dzięki za "wyprostowanie" W takim razie mogę łowić na całej długości, bo piotrkowskie zezwolenie też mam :)))
  [2016-06-30 13:20]

jabberwokie86

Wczoraj byliśmy z kolegą nad Grabią na odcinku Marzenin-Grabia. Łowiliśmy głównie na spławik i brań było sporo, bo łącznie złapaliśmy ponad 20 ryb (plus trochę niezaciętych), ale niestety sama drobnica - uklejki, małe płotki i jazie, pojedynczy jelec i okoń - wszystko poniżej wymiaru, oprócz uklei:) Po zwinięciu zestawów spławikowych porzucaliśmy trochę woblerkami i obrotówkami - kolega złapał kolejnego okonia. Żerowały też jazie lub klenie z powierzchni, ale nie chciały się skusić. Tak przy okazji - był ktoś ostatnio nad Grabią poniżej Baryczy? Da się tam łowić, czy komary nadal nie dają żyć?:) [2016-07-17 22:57]

Lodzianin18

Byłem wczoraj w baryczy na 2h. Złapałem jednego kiełbia, więcej wody niż tydzień temu i nurt większy. Z komarami nie było tragedii ale byłem w godzinach obiadowych więc nie wiem jak rano i wieczorem :) [2016-07-18 10:04]

qbassmanutd

byłem wieczorem w Ldzaniu i nie dało się łowić przez komary... :) [2016-07-18 13:56]

qbassmanutd

mimo komarów w Ldzaniu pod wieczór na woblera skusił się okoń 22 cm, pływa dalej i rosnie :) [2016-07-19 00:15]

Sith

Trzeba przyznać, że śliczny! [2016-07-19 05:12]

jabberwokie86

Wczoraj byliśmy z kolegą w kilku miejscach na odcinku Grabia-Grabno. Tradycyjnie widać było sporo drobnicy m. in. małego szczupaka z tegorocznego wylęgu:) Udało się złapać na błystkę jazia 24,5cm oraz 2 okonie, ale nie zmierzyłem ich, bo jeden na oko niewymiarowy, a drugi uciekł, gdy go odhaczałem (wziął tuż przed wyciągnięciem błystki z wody, gdy było ok. 40cm żyłki od szczytówki do przynęty), ale miał spokojnie ponad 20cm. Kolega wyjął okonia i jelca. W jednym miejscu było też trochę jazi i kleni w przedziale 20-30cm, ale nie współpracowały. [2016-08-09 15:03]

Sith

Kolego, ten jaź też niewymiarowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Ja%C5%BA Wymiar ochronny 25 cm... [2016-08-09 19:09]

jabberwokie86

Wiem, nigdzie nie napisałem, że był:) Po prostu akurat on został zmierzony przed wypuszczeniem;) Okoni nie mierzyłem z wymienionych wyżej powodów:) [2016-08-09 19:46]

Sith

OK, OK, nie wątpiłem, że wypuszczony. I tak dobrze, że w ogóle biorą, czyli jest szansa na miarowe... ;-) [2016-08-10 06:53]

jabberwokie86

OK, OK, nie wątpiłem, że wypuszczony. I tak dobrze, że w ogóle biorą, czyli jest szansa na miarowe... ;-)

Jak najbardziej jest:) Dzisiaj ponownie byliśmy nad Grabią i udało się namierzyć na kilku stanowiskach jazie i klenie, na jednym nawet takie ok. 40cm. Niestety nie wykazały zainteresowania przynętami. Udało się złowić 3 okonie - 2 po 20cm i jednego niewymiarowego. Na ostatniej miejscówce coś żerowało przy powierzchni i nawet atakowało smużaki, ale żadnego brania nie zaciąłem, ani nie udało się rozpoznać, co to było (prawdopodobnie też klenie lub jazie). [2016-08-11 18:32]

Sith

Ten weekend niestety mam "pracujący", ale w następny wybiorę się nad Grabię, nie byłem tam od 20 lat - posmotrim, uwidim skazał slepyj głuchomu ;-) [2016-08-13 06:46]

Lodzianin18

Sith i byłeś na grabi w koncu, jakie wyniki ? Ja byłem wczoraj od 17-20.30 na grabii w ldzaniu, ale tylko dwa nieduże jelce i 4 mikrookonki na czerwone robaki. Dobra informacja to duża ilość narybku w rzece ;) [2016-09-06 08:42]

Sith

Byłem dwukrotnie nad zb. Barycz, ale jedynymi stworzeniami "gryzącymi" były komary... ;-( [2016-09-06 11:06]

jabberwokie86

Nad zbiornikiem? Ostatnio, jak tam byliśmy z kolegą, to woda była spuszczona. Trochę lepiej jest w samej rzece idąc w górę - w niedzielę kolega złapał 2 szczupaki, ja szczupaka i okonia, niestety wszystkie niewymiarwe... Do tego spiął mi się prawdopodobnie jaź, taki okołowymiarowy. Jakieś 2 tygodnie wcześniej na tym odcinku wyjąłem 2 szczupaki, 2 okonie i jelca, ale wymiarowy był tylko 1 okoń:) Kolega złapał wtedy też 2 okonie. Ogólnie ryb trochę w Grabi jest, ale ciężko o coś powyżej wymiaru, może z wyjątkiem okoni. [2016-09-06 12:29]