Zaloguj się do konta

Prywatne łowiska w okolicy Tarnowa

utworzono: 2009/08/07 22:46
aderjan11

Orientujecie się może, gdzie w okolicy Tarnowa znajdę prywatne łowiska ryb? 
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :) [2009-08-07 22:46]

Witam .- nie mniej do mnie żalu lecz moja klawiatura jest chyba obdarzona "własną wolą " co sprawia że muszę to napisać a zatem - nie martw się na pewno znajdziesz w pobliżu staw hodowlany gdzie będziesz mógł się nałowić do bólu - nie tylko do bólu ramion wynikłych z holu ryb ale i również do bólu głowy gdy usłyszysz sumę do zapłaty za złowione ryby . Łowisk specjalnych i komercyjnych stawów gdzie cysternami wpuszcza się ogłupiałe karpie czy pstrągowe selekty jest w Polsce bez liku . Myślę więc że bez trudu znajdziesz wymarzone łowisko a tak na poważnie to jako wędkarz i miłośnik przyrody szczerze odradzam Tobie korzystanie z łowisk specjalnych gdzie ryby biorą jak muchy na lep a łowiąca je osoba nie jest wędkarzem lecz klientem kupującym żywy towar . Pozdrawiam . [2009-08-08 15:11]

Wracając do tematu łowisk prywatnych - to łowienie w nich jest kompletnie wyzute z zamiłowania do przyrody oraz innych ważnych pierwiastków tworzących wędkarstwo . Uważam że połów na stawach prywatnych gdzie rotacja ryb jest ogromna zaś ich jedynym zadaniem od początku do końca tego przedsięwzięcia jest dać się złowić - nie jest , nie było i nigdy nie będzie wędkarstwem . Wędkarstwo to pasja i szajba - to coś czego wędkarz ma dosyć lecz nie może bez tego żyć a uprawiając je osoba to najczęściej zwykły jeziorowy moczykij narzekający na brak brań i wędkarskiej weny lecz właśnie w tym czasie i nigdy przedtem łowiący najwspanialsze ryby swego życia . Łowienie w komercyjnych kałużach oprócz wędki jako artefaktu służącego do "połowu " i ryb wyciąganych z wody nie ma nic wspólnego z wędkarstwem a kto nie chce lub nie może tego zrozumieć ten szuka mocnych wrażeń właśnie nad wspomnianymi już wyżej przerybionymi bajorami . [2009-08-08 15:25]

Norbert Stolarczyk

Czytam Bartku Twoje posty i śmiech mnie zalewa nie dość że absolutnie nic nie doradziłeś koledze to jeszcze wyraziłeś swoje zdanie w miejscu w którym nie poproszono Cię o to, widzę że takt masz wytrenowany do perfekcji. Pomijając to wszystko co napisałeś o prawdziwym wędkarstwie w Twoim oczywiście rozumieniu, zapomniałeś o jeszcze jednej ważnej i istotnej sprawie. Jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry wędkarz? Sadzisz że tylko tymi które opisałeś a może też taką o której w tym momencie zapomniałeś to jest udzielić porad i pomocy kolegom po kiju. Uważam że twoje posty nie mają nic wspólnego z niesieniem pomocy. Z innej beczki, jeśli Twoje dziecko, być może kiedyś będziesz je miał lub małżonka zechce spróbować powędkować zabierzesz ją w krzaki? albo jakieś inne super miejsce dla prawdziwego wędkarza? W miejsce w którym tylko wprawny wędkarz będzie mógł sobie poradzić? Czy zabierzesz małżonkę lub dziecko w miejsce gdzie wszyscy będziecie móc się czuć dobrze a w/w osoby będą mogły bez większego stresu pouczyć się rzutów zestawu do wody i być może złapią jakąś rybę co nie spowoduje braku zapału, a brak brań na pewno przekreśliłby zainteresowanie wędkowaniem w szczególności tym pierwszym czy kolejnym razem. Zapotrzebowanie czyni podaż inaczej tego typu miejsca nie miały by racji bytu a są i to coraz więcej, tworząc dla ludzi kolejną alternatywę do spędzenia miło czasu a klientów jest bardzo dużo. Przyjeżdżają cale rodziny wędkuje mąż, ojciec, dzieci, żony a nawet ich teściowe, miałeś kiedyś okazje zobaczyć coś takiego na własne oczy? Jeśli nie widziałeś to Twoja wypowiedz może być usprawiedliwiona a jeśli widziałeś to znaczy że nie wiesz co to jest rodzinne spędzenie wolnego czasu skoro wypisujesz takie herezje. Sam niejednokrotnie zabieram moją małżonkę na tego typu łowiska i wiem jaka jest radość złapanej pierwszej ryby foto mojej małżonki w galerii. Co do łatwości złowienia ryb na komercji to nie byłbym taki wyrywny w osądach jak Ty, wiele razy jest tak że istnieje totalne bezrybie, siedzą ludzie i nic i jeśli wtedy uda się wyjąc karpia np. 6 kg to coś to znaczy, ja miałem kilka razy taką sytuacje a to oznacza że trzeba wyszukać dobrej przynęty lecz Ty zapewne nie nazwiesz tego wędkarstwem. pozdro [2009-08-08 18:55]

Kolego - muszę cię niestety zmartwić ale w żadnym punkcie nie masz racji ... Na tym kończę mą wypowiedź bo to właśnie mnie śmiech zalewa - gdy osoba uważająca się wędkarza broni a nawet opowiada się za zwykła wędkarską rzeźnią o której nie powinno być mowy na portalu ani w żadnej grupie społecznej związanej z wędkarstwem . Nikomu nie narzucam swych poglądów -staram się tylko na wszelkie sposoby zohydzić innym osobom - komercyjne kałuże "obsadzone po brzegi " wszelkiej maści rybą , za którą po złowieniu rzecz jasna trzeba zapłacić . Po raz wtóry powtarzam ( w imieniu swoim i zapewne wielu innych wędkarzy będących zagorzałymi przeciwnikami łowienia w stawach hodowlanych ) - łowienie tego typu ( oprócz wędki jako narzędzia do połowu i ryby występującej w roli głównej ) a nie ma nic wspólnego z naszym hobby zaś osoby myślące inaczej czyli zwolennicy tego pseudowędkarskiego zoo - w dużym stopniu przyczyniają się do przymglenia istoty wędkarstwa i spadku jego popularności . Inna rzecz ze polskie wędkarstwo ma dostatecznie kruchą fasadę , fundamenty aby dziś móc konkurować z ( jak to zmyślnie określiłeś ) "alternatywą " i znakomicie rozwijającym się biznesem ludzi obliczonych na zapalczywość czy też zwykle wygodnictwo polskich wędkarzy - ludzi mających co mniej czasu na swe hobby . Człowieku zanim - naciśniesz "publikuj zastanów się co mówisz - bo to właśnie takie osoby jak ty przyczyniają się i dokładają swą cegiełkę do zjawiska wypaczającego polskie wędkarstwo , do jego upadku i degrengolady - czego niechybną oznaką są tłumy rodzin wraz z obryczanymi , znudzonymi do rozpuku dziećmi oblegające od świtu do nocy łowiska z płatnym łowieniem . Takiemu modelowi "wędkarstwa " ( jeżeli w jakimś stopniu w ogóle można to nazwać wędkarstwem w co wątpię ) - mówię NIE I NIE I NIE . Mam nadzieję że inni koledzy lubiący łowić ryby inaczej i j niejako w zgodzie z naturą - pójdą mi sukurs - tłamsząc i zagłuszając głosy lubiących się zabawić nad płatną wodą - do których ty zapewne również należysz czemu wyraz dałeś w powyższej wypowiedzi .------> Powtarzam raz jeszcze ( nadal nie narzucając nikomu swych poglądów a jedynie licząc na zdrowy rozsądek kolegów wędkarzy wliczając kol aderjan11 ) - łowienie w stawach zarybianych cysterną bądź tez regularnie "dorybianych" rybą wykazującą cechy udomowienia - to nie wędkarstwo , to nie łowienie nawet a tylko nędzny zezwłok tego co mogłoby być pięknym hobby ....................... [2009-08-08 19:57]

I to mnie teraz śmiech zalewa - ponieważ w żaden sposób nie jesteś i nie będziesz w stanie odeprzeć moich argumentów ....Ogranicza cię bowiem pragmatyczny , komercyjny i obdarty z wędkarskiego romantyzmu sposób myślenia mający wspólne źródło z ideą łowisk specjalnych.Łowiska komercyjne zostały stworzone pod katem wędkarzy takich jak ty a także dla ich rodzin uczących się " łowienia ryb " ( tato naucz mnie lowić lyby ...) - w gwarze , zgiełku pośród grilla z kiełbaskami oraz przy akompaniamencie polskich szansonistów zaproszonych na łowisko specjalne ... [2009-08-08 20:11]

Przeciwnicy parszywych kałuż z cennikiem przy bramie - wystąp ! Bardzo prosiłbym o opinie na temat łowisk z płatną rybą ...Pozdrawiam wszystkich rozsądnych wędkarzy zaś koledze aderjan11 ( nie urągając mu w żaden sposób ) - życzę powodzenia w połowach i znalezienia wartości w naszych pięknych jeziorach i rzekach o których piszemy tyle wzniosłych rzeczy - robiąc z nich jednocześnie " świńskie koryto ". [2009-08-08 20:18]

Norbert Stolarczyk

Jesteś jeszcze młodym człowiekiem i dużo wody odparuje w Polskich rzekach zanim rozjaśnisz swój umysł, podobno tylko krowa nie zmienia poglądów. Polskie wędkarstwo nie upada, proponuje abyś zmienił analityka bo ten obecny wprowadza cię w błąd. Jeśli by nawet miało upaść to tylko i wyłącznie za sprawą złej i chorej polityki PZW, lecz puki co jest wręcz odwrotnie, wędkarstwo Polskie rozwija się. Koła PZW zaczęły mieć wzrost jeśli chodzi o wydawanie nowych Kart Wędkarskich jak również poprawie uległa terminowość opłat istniejących wędkarzy a objawia się to zajętymi miejscówkami na łowiskach, dlatego nie siej herezji i nie potrzebnej paniki. Gdzie Ty mieszkasz że posiadasz takie informacje? Nie zasłaniaj się też kolegami po kiju wypowiadając własne zdanie bo ono powinno być tylko Twoje i głęboko w poważaniu powinieneś mieć to co sadzą inni jeśli Ty masz właśnie takie czy inne zdanie, bądź sobą kolego. Mówisz że nie płacisz za rybę nic głupszego nie słyszałem na 40 lat swojego życia a składki które płacisz? to jak myślisz za co? przy okazji dorabiając ludzi którzy to właśnie mylnie rozumieją znaczenie słowa wędkarz. Myślisz że nie uczestniczysz w procederze której tak bardzo jesteś przeciwny? - mylisz się po raz kolejny. I jeszcze jedna prośba jak zwracasz się do kogoś w formie osobowej to używaj dużych liter przykro mi że muszę zwrócić Tobie na to uwagę ale chyba nie było Cię na tej lekcji J.polskiego. [2009-08-08 20:18]

Z twojej wypowiedzi nic nie wynika i bynajmniej trudności w zrozumieniu twoich wynurzeń nie wynikają z mojej winy . W moich stwierdzeniach ani razu nie wspomniałem PZW czy też o wędkarstwie tym prawdziwym i opartym na zamiłowaniu do przyrody nie nabijaniu kabzy właścicieli łowisk traktujących przedmiotowo zarówno klienta ( być może wiesz coś na ten temat skoro miałeś okazję łowić na prywatnym bajorze ) i wymagających tego samego od bywalców swego łowiska .Do twojej wiadomości - uczęszczałem na lekcje języka polskiego chociaż zdarzały się też wagary podczas których to łapałem wędkarskiego bakcyla mając kontakt z prawdziwymi wędkarzami , rybami i wodą nie zaś udeptaną glinianką pełną ryb traktowanych niczym przedmiot .... [2009-08-08 20:32]

Norbert Stolarczyk

Przykro mi to stwierdzić ale Tobie żaden autorytet w dziedzinie medycyny już nie pomoże. Szkoda mi ciebie ale cóż muszą być w życiu i ofiary nie tylko wygrani, szkoda miałem ogólnie o Tobie lepsze zdanie. żyj w pokoju buntowniku z natury, jak sadze po Twoich tekstach [2009-08-08 20:38]

Mam pytanie panowie czy wy jesteście z Tarnowa bo teraz to mnie śmiech ogarnia jak czytam te bzdury o prawdziwym wędkarstwie. Przypomnę tylko że kolega pytał o zupełnie coś innego "Witam.Czy orientujecie się może, gdzie w okolicy Tarnowa znajdę prywatne łowiska ryb? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)" W tej chwili myślę że kolega Aderjan 11 pęka ze śmiechu albo żałuje zadanego pytania. [2009-08-08 20:40]

Łowiska specjalne ze specjalną rybą dla specjalnych ludzi - tego barachła w ogóle nie powinno być ! Tymczasem jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowe akweny -zdobywając rzeszę zwolenników komercyjnego łowienia ale czy o to chodzi w wędkarstwie ? Takim praktykom powinniśmy mówić nie zaś portal WEDKUJE.PL stanowić powinien jedno ze skutecznych narzędzi służących do walki z komercyjnym pseudo wędkarskim ZOO . [2009-08-08 20:42]

Norbert Stolarczyk

Masz rację Kerad1, i ze swej strony przepraszam ale krew mnie zalewa jak czytam takie chore teksty szczególnie od człowieka który mając 25 lat uważa się za eksperta prawdziwego wędkarstwa i obrońce upadającego wędkarstwa jeszcze raz sory. [2009-08-08 20:44]

Norbert Stolarczyk

Napisz do Przyjaciółki na pewno Ci odpisze :):):):):) [2009-08-08 20:45]

Amen [2009-08-08 20:45]

Jak tekst może być "chory " ?. Jeśli jest chory to musi iść do lekarza ....Czytając Twe wypowiedzi - odnoszę wrażenie iż nie tylko lekcje języka polskiego spędzałeś na wagarach .... [2009-08-09 02:47]

Amen - to się mówi w pacierzu Świętoszku z nieistniejącego pokolenia JP 2 .Każda osoba odróżniająca wędkarstwo od stania z wędką w ręku nad hodowlanym stawem i czytająca mą wypowiedź w mig zrozumiałaby jej sens merytoryczny - Tobie jednak to nie grozi ponieważ jesteś jednym z tych co to już dawno swą "duszę wędkarską " zaprzedali nowemu wymiarowi wędkarstwa - łowieniu wraz z całą rodziną koło budki z goframi i ściśle wg cennika . [2009-08-09 02:57]

Po pierwsze gnojku nie" Tobie" bo kóz razem nie pasaliśmy, a kiedy ja łowiłem ryby tyś jeszcze z jajka na jako skakał. Wystarczająco merytorycznie? Przeczytaj szczeniaku co pisałem a później komentuj. Wędkarz się znalazł i do tego ślepy. Jesteś z Tarnowa? Jeszcze raz się pytam. I teraz dopiero możesz czuć się obrażony, jak ja po przeczytaniu tego co piszesz na mój temat. Amen [2009-08-09 10:37]

Posłuchaj ty stary pajacu co mam ci do powiedzenia - zwyczajnie się pomyliłe myśląc że to Norbiko w dalszym ciągu " naciera " pisząc amen . Tak mi się jakoś skojarzyło gdyż z podobnym osobnikami mieliśmy z bratem do czynienia na forum o tematyce religijnej . Dlatego ujrzawszy w odpowiedzi słowo amen - użyłem sformułowania świętoszek z nieistniejącego pokolenia JP 2 . [2009-08-09 13:36]

Do ciebie nie miałem nic !Nie będziesz mnie podstarzały dziadu nazywał szczeniakiem i właśnie gnojkiem . [2009-08-09 13:38]

Co ciebie obchodzi czy jestem z TARNOWA ?Pisząc swoją wypowiedź nie mialem na celu dokuczenia komukolwiek zresztą kolega aderjan11 bez większych trudności i bez pomocy forum znajdzie interesujące łowisko specjalne których jest teraz bez liku . [2009-08-09 13:42]

dariuszdyl

Jeżeli chodzi o małopolskę to zobacz tutaj http://www.lowiska.pl/index.php?pokaz=szukaj [2009-08-09 14:19]

Zwyczajnie się pomyliłem myśląc że to Norbiko w dalszym ciągu się wydurnia pisząc amen - lecz za słowa obelżywe użyte wobec mnie ( gnojek , szczeniak ) - nie omieszkałem się odwdzięczyć podobnymi epitetami ... [2009-08-09 14:24]

Wreszcie ktoś udzielił rady koledze . Naprawdę nie chciałem nikomu dokuczyć pisząc swą wypowiedź na temat płatnych łowisk . Ze swoje strony przepraszam kol aderjan11 za wścibstwo .Pozdrawiam . [2009-08-09 14:26]

aderjan11

O ludzie :D Nie wiedziałem,że tym pytaniem wywołam taką aferę, interesują mnie prywatne łowiska, ponieważ nie posiadam karty rybackiej to raz, a chciałem w te wakacje, jeszcze raz czy dwa wybrać się gdzieś na ryby w okolicy, w każdym razie dzięki za odpowiedź :) [2009-08-09 14:36]

Jako użytkownik portalu WEDKUJE.PL - uprzejmie proszę o usunięcie nieprzyjemnej wymiany zdań pomiędzy mną a innym użytkownikiem ( kol Keradem i kol Norbiko ) .Stwierdzenia zawarte w tym wątku ( pomimo tego iż część z nich przedstawia faktyczny obraz łowisk komercyjnych - będąc swego rodzaju przestrogą dla początkujących wędkarzy ) - nie mogą stanowić argumentu do dalszej dyskusji ani tym bardziej przykładu dla kogokolwiek . Bardzo proszę o wyrozumiałość i usunięcie kilku dobitnych sformułowań gdzie padają inwektywy typu "stary pajac " i dziadu ( uzyte przeze mnie ) a także "gnojek i szczeniak" autorstwa mojego adwersarza . [2009-08-09 20:23]