Zaloguj się do konta

Łowiska okręgowe- gdzie można łowić?

utworzono: 2014/02/06 21:42
wikarufi1

Witam, jestem początkującym wędkarzem. Osatatnio wyrobiłem karte wędkarską i mam pewien problem. Nie wiem czy moge łowić na terenie całego  okręgu czy na terenach w pobliżu mojego koła. Gdy dostałem karte była tam taka karteczka o rzekach i o stawach i w rubryce stawy były napisane tylko te 3 stawy w pobliżu mojego koła , a nie wszystkie stawy na okręgu . W rubryce rzeki nie pisało dokładnie o jakie rzeki chodzi . Wiem , że pewnie to śmieszne pytanie , ale jestem początkujący więc prosze o wyrozumiałość. [2014-02-06 21:42]

nata

Wejdz na www.pzw.org.pl znajdz swój okręg, następnie wejdz w wykaz wóddanego okregu. Tam będziesz miał aktualny wykaz łowisk.Swoją drogą to powinni dać ci też wersję papierową no chyba że masz rejestrto zapewne tam jest też wykaz łowisk. [2014-02-06 22:26]

wikarufi1

http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/cms/133/lowiska    http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/cms/1312/wykaz_wod_nizinnych_okregu_krosno_2014_r
Czyli moge łowić na wszystkich tych stawach i rzekach  w okręgu ?  A jeżeli tak jest to dlaczego na tej kartce były tylko te 3 stawy? [2014-02-06 22:36]

nata

Trudno mi powiedzeć co to była za kartka, ale to co jest na stronie okregujest miarodajne. [2014-02-07 09:45]

szymek84

dowiedz się jeszcze raz w kole niech ci wytłumaczą [2014-02-07 10:27]

nata

Widze kolego że twój okręg ma podpisane też porozumienie z okregiemprzemyskim więc i tam możesz łowić, możliwe że do tego będzie wymaganepozwolenie do pobrania w rodzimym okręgu więc musisz się o to dowiedziecnajlepiej w swoim pzw. [2014-02-07 10:31]

wikarufi1

Tak ale chodzi mi czy w moim okręgu moge łowić tylko na tych 3 stawach czy na stawach w całym okręgu?
[2014-02-07 14:42]

wikarufi1

http://pl.tinypic.com/r/11i1y0k/8    To ta KARTA [2014-02-07 14:53]

wikarufi1

I dlaczego tam piszą tylko te 3 stawy ? [2014-02-07 15:10]

bluehornet

Wyraźnie napisano  Łowiska Specjalne - prawdopodobnie chodzi o łowiska koła .
Zezwolenie okręgowe powinieneś mieć osobno.



[2014-02-07 15:20]

wikarufi1

A jak ona wygląda? [2014-02-07 15:27]

wikarufi1

http://pl.tinypic.com/r/npjqxk/8   Czy ta karta okręgowa to jest to? [2014-02-07 15:39]

bluehornet

Tak - to jest zezwolenie okregowe

[2014-02-07 15:52]

wikarufi1

Czyli jak rozumiem moge łowić na stawach i rzekach w całym okręgu a nie tylko na tych 3 stawach tak ? :) [2014-02-07 16:10]

wikarufi1

A więc ryby złowione na innych stawach gdzie mam wpisywać? [2014-02-07 16:22]

bluehornet

A w zezwoleniu nie ma rejestru ?

http://www.pzwkrosno.pzw.org.pl/wiadomosci/87430/63/uchwala_nr_11113__zo_pzw_w_krosnie__skladki_uchwala_nr_21113__zo
[2014-02-07 17:03]

mazu89

Bajdurzenie a może i nie ja mam też podobną sytuacje . Mam opłacone składki okręgu rzeszów i chce łowić na wodach krosna które są w porozumieniu między okręgami .Porozumienie jest dokładnie na odcinku wisłoka 2 ,wisłok 2  porozumienie jest na wody nizinne i górskie. Dostałem zezwolenie i rejestr okręgu krosno na te wody i na rejestrze jest napisane jak byk wody nizinne. To gdzie do cholery mam wpisywać jak będę łowił na rzece górskiej. Czy oni muszą wszystko komplikować jak jest porozumienie na wody górskie i nizinne to na rejestrze powinno być napisane tak samo i wszystko by było jasne.
[2014-02-08 17:39]

Jack14

Tylko porozumienia są zawierane na za pięć dwunasta, a rejestry, zezwolenia itp. są drukowane dużo wcześniej. W większości wypadków wędkowanie z "porozumień" wiąże się z dodatkowymi opłatami np. 50% składki i oczywiście otrzymaniem (jeśli jest wymagany) rejestru połowu.

 

 

[2014-02-08 18:21]

mazu89

Moje porozumienie jest bez żadnych dodatkowych opłat. Wymagane jest zezwolenie i rejestr na wody w porozumieniu. Wszystko mam ale dlaczego na rejestrze jest napisane wody nizinne oni to robią aby mnie chyba wkur..c?
[2014-02-08 18:35]

Jack14

Kolego @mazur89 masz zezwolenie i rejestr na wody z porozumienia?

[2014-02-08 18:52]

mazu89

Tak mam pozwolenie na wody z porozumienia i rejestr . Na rejestrze nie jest wyszczególnione że jest na wody z porozumienia tylko ogólnie  okręg krosno i na tych polach co mam wypełniać na całej długości napisane wody nizinne i się zastanawiam czy mam wpisywać w tym rejestrze jak będę łowił na wodach górskich?
[2014-02-08 19:06]

SpinerZbok

Kolego wikarufi1 co do Twoich pytań powyżej: Mając opłaconą składkę na wody nizinne możesz wędkować na wszystkich nizinnych wodach w okręgu, na które nie jest wymagana dodatkowa opłata. Jeśli jakiś staw jest łowiskiem dostępnym na to zezwolenie możesz tam również łowić (w tym przypadku wpisujesz ryby normalnie do rejestru na wody nizinne). Nie licz jednak na zbyt wiele bowiem większość łowisk stawowych okręgu jest jakimś łowiskiem specjalnym (musisz się tego dowiedzieć przed łowieniem na danej wodzie - wykaz łowisk powinien być dostępny dla Ciebie w kole) i chcąc tam łowić musisz wykupić kolejne zezwolenie.  [2014-02-10 09:14]

zenfr

Witam, jestem początkującym wędkarzem. Osatatnio wyrobiłem karte wędkarską i mam pewien problem. Nie wiem czy moge łowić na terenie całego  okręgu czy na terenach w pobliżu mojego koła. Gdy dostałem karte była tam taka karteczka o rzekach i o stawach i w rubryce stawy były napisane tylko te 3 stawy w pobliżu mojego koła , a nie wszystkie stawy na okręgu . W rubryce rzeki nie pisało dokładnie o jakie rzeki chodzi . Wiem , że pewnie to śmieszne pytanie , ale jestem początkujący więc prosze o wyrozumiałość.







kol wikarufi1.Ja bym Ci radził przeczytać Ustawę o rybactwie śródladowym,Prawo wodne Rozporządzenie min rolnictwa o wymiarach i okresach ochronnych ryb.Co do wykazu wód ,które dostałeś w kole to dopytaj o te stawy na jakich warunkach są użytkowane przez PZW?Prawdopodobnie coś jest nie tak,bo tylko rzeki i jeziora są podzielone na obwody rybackie i obwody magą byc dzierżawione,ale Polska to dziki kraj.Poczytaj "Rybanaga blogspot com " Wrota okoliczności wędkarskich (prawo prawnie). Dopiero Ci się namąci,bo w Polsce rządzi ten kto wcześniej wstanie.Pozdrawiam i miłej lektury.
[2014-02-15 01:31]

Bernard51

"Tak ale chodzi mi czy w moim okręgu moge łowić tylko na tych 3 stawach czy na stawach w całym okręgu?Czyli jak rozumiem moge łowić na stawach i rzekach w całym okręgu a nie tylko na tych 3 stawach tak ? :)"

Widzisz jest to okręg który w większości ma stawy sekcyjne(łowiska specjalne-paradoks na skalę kraju)i tak jak piszesz jeżeli chodzi o stawy możesz poławiać tylko na tych trzech na które masz wykupioną licencję (Siepietnica, Wróblowa i Ujazd) natomiast na innych sąsiednich jak Jedlicze, Krosno,Rymanów,Sanok, Dukla już musisz wnieś opłatę aby na nich łowić natomiast na rzekach, masz osobny rejestr, możesz łowić tj. Jasiołka, Wisłoka, Wisłok, San z wyłączeniem wód górskich, natomiast Ropa od tamtego roku już nie bo jest wodą górską,na naszym terenie, pozostają jeszcze zbiorniki zaporowe jak Sieniawa, Solina i Myczkowce na których możesz łowić z rejestrem wód nizinnych (rzeki).
Dlatego wykupiłem Okręg Rzeszów abym mógł łowić bez dodatkowych opłat na wszystkich stawach i rzekach w tym okręgu.
Nie jestem zaskoczony tym że zadałeś takie pytanie jako młody wędkarz bo to jest to ciekawe i rodzi się bunt , skoro płacisz za cały Okręg Krosno a możesz łowić tylko tam gdzie opłacisz dodatkowe zezwolenie. A przecierz Zarząd Okregu dzała dla dobra nas wędkarzy i wie co nam potrzeba lepiej nieraz jak własna matka. Słowa delegata okręgu na zebraniu.
[2014-02-15 06:12]