Łowiska okręgowe- gdzie można łowić?

/ 26 odpowiedzi
Bernard51

"Tak ale chodzi mi czy w moim okręgu moge łowić tylko na tych 3 stawach czy na stawach w całym okręgu?Czyli jak rozumiem moge łowić na stawach i rzekach w całym okręgu a nie tylko na tych 3 stawach tak ? :)"

Widzisz jest to okręg który w większości ma stawy sekcyjne(łowiska specjalne-paradoks na skalę kraju)i tak jak piszesz jeżeli chodzi o stawy możesz poławiać tylko na tych trzech na które masz wykupioną licencję (Siepietnica, Wróblowa i Ujazd) natomiast na innych sąsiednich jak Jedlicze, Krosno,Rymanów,Sanok, Dukla już musisz wnieś opłatę aby na nich łowić natomiast na rzekach, masz osobny rejestr, możesz łowić tj. Jasiołka, Wisłoka, Wisłok, San z wyłączeniem wód górskich, natomiast Ropa od tamtego roku już nie bo jest wodą górską,na naszym terenie, pozostają jeszcze zbiorniki zaporowe jak Sieniawa, Solina i Myczkowce na których możesz łowić z rejestrem wód nizinnych (rzeki).
Dlatego wykupiłem Okręg Rzeszów abym mógł łowić bez dodatkowych opłat na wszystkich stawach i rzekach w tym okręgu.
Nie jestem zaskoczony tym że zadałeś takie pytanie jako młody wędkarz bo to jest to ciekawe i rodzi się bunt , skoro płacisz za cały Okręg Krosno a możesz łowić tylko tam gdzie opłacisz dodatkowe zezwolenie. A przecierz Zarząd Okregu dzała dla dobra nas wędkarzy i wie co nam potrzeba lepiej nieraz jak własna matka. Słowa delegata okręgu na zebraniu. (2014/02/15 06:12)