Łowiska Odra ok. Turza woj śląskie

/ 10 odpowiedzi
Witam, jakoż iż jestem początkującym wędkarzem, z każdym wypadem na ryby zdobywam nowe doświadczenia. Mam do Was Pytania i chce się zwrócić o poradę.
Z piątku na sobotę planuję zasiadkę nad rzekę odrę w miejscowości Turze, w tym miejscu wpływa do rzeki, mniejsza rzeczka o nazwie Rudka. Są tam 2 główki, i na nich Chciałbym się umiejscowić. Otóż ten rejon jako tako jest moim nr1 w łowiskach odwiedzanych, zwłaszcza po ostatnich falach powodziowych. Przejdę od razu do rzeczy. Chce łowić na drgającą szczytówkę.
Jedną wędkę zarzucić w spokojną wodę przynęta rosówka, natomiast 2 chce w nurt, który jest ostatnio bardzo silny, i tam chce nastawić sie na leszcza, jako przynęta miała by być makaron rurki, lecz jak gotuję i hartuję to zawsze wychodzi mi taki albo kleisty w dotyku, lub też nie zachowujący konsytencji i szybko sie rozpada. Co ja robię nie tak? w tym odcinku rzeki nie narzekam na rybostan, ktory sie powiekszył. Dla mnie po prostu liczy się miło spedzony czas nad wodą, oraz dobra walką w trakcie holu ryby. Zazwyczaj Wszystkie ryby lądują w wodzie, dlatego iż nie chętnie spożywam je. Byłem już na jednej nocce w tamtym roku i też właśnie próbowałem na makaron ale co branie i zacięcie hak pusty, pamietam iż makaron zawsze wychodził mi taki rozsypujący sie. Pomoże ktoś?
michal0210


Witam! Popełniasz błąd hartując makaron. Wczoraj oglądałem film pt. "Sposób na Leszcza" i właśnie się dowiedziałem że w żadnym wypadku nie należy go hartować. Po ugotowaniu należy go rozłożyć na talerzach lub desce aby była cienka warstwa i poczekać aż sam ostygnie. Podobno można posypać jakimś aromatem jak makaron jest ciepły dobrze pochłania zapach. Pozdrawiam (2010/07/06 14:56)

walh


michal0210 ale ten makaron bedzie za miękki i spadnie mi z haka, w szybkim nurcie? ja próbowałem już z żelatyną, ale też marne efekty (2010/07/06 15:22)

michal0210


Gotuj tak aby był taki trochę giętki. Nie za twardy i nie za miękki. Raczej nie tak na granicy z nurtem a spokojną wodą. W wolniejszym nurcie. (2010/07/06 15:36)

walh


dziś probowałem gotować, i udało sie w końcu, w piatek planujemy zasiadkę od godzny 17. Wezmę aparat. Postaram zdać wam relację;) (2010/07/07 22:44)

dawid8148


Mam pytanie czy łowisz w tym Turzu obok raciborza bo jest jeszcze jedno Turze. (2011/01/24 17:41)

walh


tak obok raciborza (2011/02/20 22:54)

Jędrula


 

Makaron wystarczy nie dogotować , odcedzić wodę i wlać odrobię dobrego oleju jadalnego .

A na luty to serdecznie odradzam łowienia na makaron , polecam pod feeder pinkę , białe , czerwone lub kawałki rosówek . Odradzam również szukania w zimie leszczy w dużym nurcie , zasadzaj się na głębokiej i spokojnej wodzie gdyż ryba zimuje w takich miejscach i mało odwiedza w tym czasie szybki nurt aby oszczędzać energię .

(2011/02/21 07:38)

Jędrula


 

Makaron wystarczy nie dogotować , odcedzić wodę i wlać odrobię dobrego oleju jadalnego .

A na luty to serdecznie odradzam łowienia na makaron , polecam pod feeder pinkę , białe , czerwone lub kawałki rosówek . Odradzam również szukania w zimie leszczy w dużym nurcie , zasadzaj się na głębokiej i spokojnej wodzie gdyż ryba zimuje w takich miejscach i mało odwiedza w tym czasie szybki nurt aby oszczędzać energię .


(2011/02/21 07:39)

CARPHUNTER


W TYM MIEJSCU KTÓRE OPISUJESZ PARĘ LAT TEMU W CIĄGU GODZINY ZŁOWIŁEM 6 SZCZUPAKÓW TAKICH OD60 DO 85 CM   OBOK SĄ TAM TAKIE MAŁE ZALEWY POPROBUJ TAM NA ROSÓWĘ (2011/03/07 21:57)

krzychu64


 

Makaron wystarczy nie dogotować , odcedzić wodę i wlać odrobię dobrego oleju jadalnego .

A na luty to serdecznie odradzam łowienia na makaron , polecam pod feeder pinkę , białe , czerwone lub kawałki rosówek . Odradzam również szukania w zimie leszczy w dużym nurcie , zasadzaj się na głębokiej i spokojnej wodzie gdyż ryba zimuje w takich miejscach i mało odwiedza w tym czasie szybki nurt aby oszczędzać energię .


Witam
Posłuchaj Jędruli (Spidermana), On wie co pisze, a w tym przypadku możesz traktować Go jak wyrocznię. W obecnym okresie przede wszystkim przynęty zwierzęce.
Pozdr. (2011/03/07 22:47)