Zaloguj się do konta

Łowiska na Odrze w ok.Zielonej Góry

utworzono: 2012/09/29 22:59
arek1994ew

Witam,

mam pytanie gdzie teraz najlepiej pojechać na odre w pobliżu Zielonej Góry jak wiadomo

stan odry jest dość niski.

Pozdrawiam

[2012-09-29 22:59]

MASTINO

Pomorsko (prawa strona od promu), Wielobłota-Stożne, Przytoczki.  [2012-09-30 08:09]

wirefree

Tak jak pisalem wczesniej sobota niedziela cigacice omijaj szerokim lukiem, zadyme robia od polodnia motorowki na pelnym gazie. Ewentualnie pozny wieczor albo wczesny ranek.


[2012-09-30 09:15]

ekol

motorówki owszem, ale latem i to nie tylko na wysokości Cigacic. z resztą, podczas wyjścia z portu i powrotu nie mają wcale dużej prędkości. od czasu do czasu przepłynie jeszcze łódeczka wycieczkowa. wracając do tematu - jak napisał MASTINO - Pomorsko, Wielobłota, Przytoczki. Cigacice też mogą być. ale cudów bym się nie spodziewał przy obecnym stanie wody.
[2012-09-30 10:13]

MASTINO

Tak jak pisalem wczesniej sobota niedziela cigacice omijaj szerokim lukiem, zadyme robia od polodnia motorowki na pelnym gazie. Ewentualnie pozny wieczor albo wczesny ranek.




Trudno, żeby w pobliżu stanicy motorowodnej i portu towarowego na rzece nic nie pływało co ma silniki. A poza tym tak szczerze, to te motorówki nie są żadną przeszkodą dla wędkarza na naszym odcinku, ponieważ pływają środkiem nurtu (żaden mądry nie przepłynie przed samą główką), a jaki wędkarz z brzegu łowi w środu nurtu rzeki? To że zrobią falkę to żaden problem, bo barki robią większe, to że poburczą silnikami, też żaden problem ani akustyczny ani ekologiczny, bo łowiska w sąsiedztwie szos, ulic, zakładów pracy są głośniejsze a wędkarze tam siedzą. Ja osobiście bardzo bym był wdzięczny motorowodniakom gdyby chcieli zaryzykować i popływaliby motorówkami pomiędzy główkami i w starorzeczach i zamieszali śrubami dno. 




[2012-09-30 11:12]

MASTINO

@ekol, może kiedyś sie spotkamy nad Odrą :)  [2012-09-30 11:14]

Piotr 100574

@ekol, może kiedyś sie spotkamy nad Odrą :) 




he he tylko karty nie zapomnij :))))))))))))))))))))
[2012-09-30 12:49]

Esox_lucius1988

Witam,

mam pytanie gdzie teraz najlepiej pojechać na odre w pobliżu Zielonej Góry jak wiadomo

stan odry jest dość niski.

Pozdrawiam



hmm klenica. nigdy tam nie jezdziłem, ale ostatnio byłem kilka razy. wielkich efektów nie było ale tamtejsze głowki sa całkiem inne niz np te w cigacicach. sa bardzo obiecujace. ale to swoja droga.



[2012-09-30 13:08]

MASTINO

Witam,

mam pytanie gdzie teraz najlepiej pojechać na odre w pobliżu Zielonej Góry jak wiadomo

stan odry jest dość niski.

Pozdrawiam



hmm klenica. nigdy tam nie jezdziłem, ale ostatnio byłem kilka razy. wielkich efektów nie było ale tamtejsze głowki sa całkiem inne niz np te w cigacicach. sa bardzo obiecujace. ale to swoja droga.



To nigdy nie byłeś czy jeździłeś? Kolego, Klenica jest 40 km od Zielonej, a poza tym tam są płytkie główki, a autor pyta o pobliże Zielonej Góry.





[2012-09-30 13:17]

Piotr 100574

koledze pewnie chodzi o to że nigdy tam nie jeździł ale na pieszo był parę razy:)))))))))))))))))inny środek transportu zastosował :))))))))))))))))))
[2012-09-30 13:57]

arcybiskup

W pomorsku jest całkiem całkiem ale można tez na starorzecze do Lasek jechać :) a i Ciemnice nie są złym miejscem ale to już dalej od Zielonej Góry. Wczoraj byłem na Pomorsku a raczej od strony Wysokie zaraz na główce gdzie prom przypływa to natrzepałem okoni :) [2012-09-30 14:58]

MASTINO

W Laskach na starorzeczu jest wody tyle co na lekarstwo. Jak jesienią Odra nie przybierze, to będzie na staorzeczach zagłada z rybami. Oberwą Laski na starorzeczu, Nietkowice kanał, Pomorsko starorzecze, Krępa, Wójciki i sama Odra zresztą też. [2012-09-30 15:33]

arek1994ew

dzis byłem ale w Cigacicach za mostem jadąc z Zielonej Góry byłem ok 6 godzin i tylko z samego

rana cos dzubało na feedera ale wydaje mi się ze to drobnica i w nurcie rzeki tak samo kompletnie

nic.

[2012-09-30 15:41]

arcybiskup

W Laskach na starorzeczu jest wody tyle co na lekarstwo. Jak jesienią Odra nie przybierze, to będzie na staorzeczach zagłada z rybami. Oberwą Laski na starorzeczu, Nietkowice kanał, Pomorsko starorzecze, Krępa, Wójciki i sama Odra zresztą też.




Wejdź na temat Jak było dziś na rybach cd... brały na starej jak szalone same garbusy kolo 10 sztuk 30+ cm :) największy i zarazem życiówka 33 cm :)) dużo 20+ cm : ) malutki okonek słabo brał, jeszcze może dziś skocze pod wieczór. 
Pozdrawiam [2012-09-30 16:08]

arek1994ew

a to przypadkiem nie jest w krępie na odndze odry ? [2012-09-30 16:14]

arcybiskup

a to przypadkiem nie jest w krępie na odndze odry ?



To jest za Czerwieńskiem Nietków się mija i są Laski :) [2012-09-30 16:21]

arek1994ew

aha to tam a jak ja napisałem dziś byłem w Cigacicach tylko w nurcie delikatne brania ale pozatym nic. [2012-09-30 16:27]

ekol

@ekol, może kiedyś sie spotkamy nad Odrą :) 



kto wie, kto wie... albo na innym ciekawym łowisku ;)
[2012-09-30 18:44]

MASTINO

@ekol, może kiedyś sie spotkamy nad Odrą :) 



kto wie, kto wie... albo na innym ciekawym łowisku ;)



Wiem! Na Brodach, albo na Poznańskim! :))))))))



[2012-09-30 19:49]

Angel Sport Fishing

Albo zabór:)
[2012-09-30 22:06]

ekol

@ekol, może kiedyś sie spotkamy nad Odrą :) 



kto wie, kto wie... albo na innym ciekawym łowisku ;)



Wiem! Na Brodach, albo na Poznańskim! :))))))))


albo i tak





[2012-10-01 00:14]

Tak jak pisalem wczesniej sobota niedziela cigacice omijaj szerokim lukiem, zadyme robia od polodnia motorowki na pelnym gazie. Ewentualnie pozny wieczor albo wczesny ranek.




Trudno, żeby w pobliżu stanicy motorowodnej i portu towarowego na rzece nic nie pływało co ma silniki. A poza tym tak szczerze, to te motorówki nie są żadną przeszkodą dla wędkarza na naszym odcinku, ponieważ pływają środkiem nurtu (żaden mądry nie przepłynie przed samą główką), a jaki wędkarz z brzegu łowi w środu nurtu rzeki? To że zrobią falkę to żaden problem, bo barki robią większe, to że poburczą silnikami, też żaden problem ani akustyczny ani ekologiczny, bo łowiska w sąsiedztwie szos, ulic, zakładów pracy są głośniejsze a wędkarze tam siedzą. Ja osobiście bardzo bym był wdzięczny motorowodniakom gdyby chcieli zaryzykować i popływaliby motorówkami pomiędzy główkami i w starorzeczach i zamieszali śrubami dno. 



Co inny rejon Polski to inne zwyczaje nad wodą : na Dolnym Śląsku motorowodniarze pływają po całej szerokości rzeki i raczej nie mają w zwyczaju zwalniać ; wędkarze wyrzucają zestawy ile mają sił w rękach i na ile pozwala im wytrzymałość zestawu , a co do - problemu akustycznego i ekologicznego / masło maślane / - ze względu , że nie jestem ani muzykiem , ani ekologiem wątku nie zrozumiałem Pozdrawiam 





[2012-10-01 07:18]

Esox_lucius1988

Witam,

mam pytanie gdzie teraz najlepiej pojechać na odre w pobliżu Zielonej Góry jak wiadomo

stan odry jest dość niski.

Pozdrawiam



hmm klenica. nigdy tam nie jezdziłem, ale ostatnio byłem kilka razy. wielkich efektów nie było ale tamtejsze głowki sa całkiem inne niz np te w cigacicach. sa bardzo obiecujace. ale to swoja droga.



To nigdy nie byłeś czy jeździłeś? Kolego, Klenica jest 40 km od Zielonej, a poza tym tam są płytkie główki, a autor pyta o pobliże Zielonej Góry.







  nie masz co robic tylko czepiasz sie szczegółow. chodziło mi o to ze klenica nie jest ani nie był odcinkiem uczeszczanym przeze mnie regularnie. jestem tam sporadycznie, wrecz bardzo rzadko bo przewaznie jezdze do cigacic. [2012-10-25 21:39]