Łowiska miętusa w Warszawie

/ 8 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam. Ze względu na to że spędziłem już 3 marcowe wieczory i zmarzłem jak diabli w oczekiwaniu na branie niestety bezskutecznie, postanowiłem założyć ten temat a dokładniej zapytać czy ktoś łapał gdzieś na Warszawskim odcinku Wisły miętusy?? gdzie można trafić na tą rybkę?? Mieszkam na Żoliborzu i ta strona stolicy mnie interesuje. Pozdrawiam
TomN83


Kolego miętusy łowiłem w miejscowośći Topolino na Narwii. ładne łowisko i pierwszy wypad zaowocował dwoma miętusami. Niestety żaden rekord u mnie ale kolega trafił 50+ (2015/03/05 00:59)

jesion1985


Kolego miętusy łowiłem w miejscowośći Topolino na Narwii. ładne łowisko i pierwszy wypad zaowocował dwoma miętusami. Niestety żaden rekord u mnie ale kolega trafił 50+


Mam pytanie dotyczące miejsca na Narwi (Topolino),mianowicie wędkować można dopiero za tymi rurami w stronę Modlina??  (2015/03/05 09:48)

jesion1985


A do pytania o miętusy w Wawie również się przyłączam,złowił ktoś dorszowatego w Warszawie :-) ???? (2015/03/05 09:51)

Gillar


Udało mi się w końcu upolować w stolicy miętowego. Zadzwonił o godzinie 19 pod mostem Gdańskim od strony praskiej wziął na hak 1 z jedną sztuką dendrobeny 4. Nie wielki bo 32 cm ale grunt że udało mi się zlokalizować gdzie ich szukać. W skrócie opisze miejscówkę...

http://screenshooter.net/101972069/djkafer
Czerwony to rynna ze średnim uciągiem używałem ciężarka przelotowego o masie 120 gr. Na dnie rynny jest sporo kamieni więc trzeba uważać aby nie stracić zestawu, kamienie są tylko w rynnie poza nią jest już piasek.
żółty to miejsce gdzie mniej więcej stawiałem zestaw czyli na granicy rynny tak aby leżał obok kamieni ale nie w nich
niebieski to stanowisko w którym instalowałem wędki naniesione jest tam trochę piasku dzięki czemu można łatwo wbić podpórki 
Jako przyłowy miałem tam całkiem ładne leszcze i jakaś płoć też się trafiła. O tej porze roku dużej presji wędkarskiej w tym miejscu nie ma ale w niedzielne popołudnie kręciło się kilka osób ze spławikiem i spinningem. Jedyne co może przeszkadzać to spora liczba spacerowiczów na betonowej główce gdzie co 2 osoba pyta czy "biorą"
(2015/03/09 10:03)

jesion1985


CześćDzięki za info.Swoją drogą znam to miejsce od strony spiningu :-) trochę tam moich gum jest uwięzionych.Poniżej foto jednego z bandziorów które tam grasują. (2015/03/09 10:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ciamcia


heh, po paru latach, gdzie ta rynna przy gdańskim? :) (2020/01/02 19:50)

Julian


Panowie most kolejowy ulepszali i przy okazji ulepszyli nam Wisłę .Spróbuj z główki za mostem ,koziej wyspy , przed drugą główką ( zdjęcie ) jak się łacha kończy , z główki a tak w ogóle na odcinku do mostu Roweckiego . Przed mostem możesz samochód zostawić . Możesz nad wodą rozpalić ognisko . Ale ze względu na nurków nie radzę jechać samemu . Kiedyś w pochmurny dzień przy psiej pogodzie miętusy łapałem . Znam te miejsca od dziecka a więc ponad półwieku .A tak w ogóle masz chłopie zdrowie . Powodzenia życzę .
Ps. Jako wędkarz ryby Ci nie gwarantuję ale zaczepy Tak .... (2020/01/05 20:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jarcyk18


Wisła ,cudowna rzeka .Ryba też jest i to ładna , ale ostatnimi laty kaprysi tymi poziomami wody . Co nie ułatwia łowienia , i przy dużym stanie wody niesie sporo śmieci i drzew. O zrzucie sciekow nie wspomne ., aj.. (2020/11/29 10:57)