Zaloguj się do konta

Łowiska komercyjne w okolicy Warszawy

utworzono: 2010/08/02 14:52

Witam. Jako nowy w tym pokoju pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mam pytanie takie jak w temacie. Chcę znaleźć coś takiego żeby zaszczepić mojej dziewczynie wirusa wędkarstwa;P Gdzieś, gdzie można złowić na feedera karpika, leszcza, podeprzeć się na spinning jakimś okoniem... Pozdrawiam raz jeszcze i z góry dziękuję za (p)odpowiedzi.
[2010-08-02 14:52]

Norbert Stolarczyk

Zaraz Wszystko Ci napiszę bynajmniej podzielę się informacjami jakimi dysponuję.

Na wstępie powiem Ci, że bardzo dobrze kombinujesz, ponieważ te kilka pierwszych razy jak sam żeś wspomniał celem zapodania bakcyla powinno się odbywać na wodach gdzie chociaż jest pewność że ryba jest w wodzie!

Ma to głównie znaczenie aby zapobiedz szybkiemu zniechęceniu się adeptowi wędkarstwa, co następuje naprawdę szybko jeśli brak jest brań.

Musisz jednak pamiętać że dobre łowisko komercyjne to nie eldorado na którym wrzucisz kawałek skóry od chleba i wyciągasz rybę, często zdarzają się takie dni że można długo czekać na efekty. Jednego czego jesteś wtedy pewien, to tego że ryba jest tylko występują inne czynniki które leżą albo po Twojej stronie albo przyrody.

Najlepszym miejscem gdzie mógłbyś zabrać swoją wybrankę są stawy w Grzegorzewiczach koło Radziejowic jadąc trasą Warszawa - Katowice należy tuż za Radziejowicami skręcić w lewo wjeżdzjąc na wiadukt.

Stawy jak stawy, mnie osobiście się tam nie podoba bo klimat jest taki nazwałbym to hodowlany, brak zadrzewień blisko wody powoduje że połowy odbywają się w pełnym słońcu i należy kryć się pod wszelkiej maści parasolami. Możliwości połowu spinning, spławik oraz grunt. Regularny kształt brzegów itp. są to czynniki które mnie osobiście odpychają ale prawdziwą ocenę uzyskasz jak sam to zobaczysz. Doba wędkarska od świtu do zmierzchu.

Link informacyjny wraz z podanymi współrzędnymi:

http://www.rybobranie.pl/lowisko_specjalne_ekofarm_grzegorzewice/

Kolejnym miejscem które z miłą chęcią mogę polecić znajduje się w miejscowości Szczęsne k/Grodziska Mazowieckiego, klimat typowo weekendowy gładkie brzegi, skoszona trawa, kosze na odpady, WC, możliwość zabrania swojego grilla lub wypożyczenia od właścicielki, wypożyczenie wędzisk (nie polecam) podbieraka, siatki na ryby, fotelika, leżaka itd.

Możliwość połowów spinning, spławik oraz grunt. Doba wędkarska od świtu do zmierzchu.

Łowisko nie posiada własnej strony internetowej i być może ten fakt powoduje to że nie ma tam tłumów wędkarzy, jednak uzyskanie informacji jest bardzo utrudnione.

 

Trzecie miejsce które mogę polecić znajduje się w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Warszawy i znajduję się w miejscowości Brwinów k/Warszawy na ul. Błońskiej

Klimat typowo dziki gęste zadrzewieni duża ilość krzewów opadających ku wodzie przy których uwielbiają łowić wielbiciele spławika, na bardziej otwartych przestrzeniach przesiadują grunciarze szczególnie na pewnym łowisku które fakt faktem nie jest łatwe poprzez nadmierną ilość roślinności dennej jednak obfitujące w piękne liny, karasie i karpie.

Na terenie łowiska znajduje się Bar pod parasolami w który właściciel łowiska serwuje dania z grilla, zimne napoje, piwo, co dla mnie ważne szczególnie podczas dłuższych pobytów na łowisku to dostęp do bieżącej wody pitnej, Wc itd.

Jako jedno z nielicznych łowisk umożliwia połowy w porze nocnej, gdzie grodzony teren zamykany na noc zabezpiecza uczestników wędkarstwa przez różnymi niebezpiecznymi sytuacjami.

Często wraz z żoną mamy ochotę pobyć przez weekend pod namiotem, a często jest tak że jesteśmy tylko my dwoję, wybieramy wtedy łowisko Wodne Ranczo bo czujemy się tam bezpiecznie.

 

Informacje:

http://wodneranczo.pl   

 

Jest jeszcze kilka innych łowisk o których ma niekorzystne zdanie i nie będę ich opisywał.

Mam nadzieję że choć troszeczkę pomogłem.

pozdrawiam

 

 

[2010-08-03 10:38]

Dzięki, bardzo mi to pomoże. Oby więcej ludzi chętnych do dzielenia się wiedzą. Jeszcze raz dzięki za info. Linki bardzo przydatne. A jeśli ryba jest to już 50% sukcesu. Pozdrawiam, i być może do zobaczenia na łowisku:)
[2010-08-03 10:46]

Wczoraj pewien wędkarz polecił mi łowisko specjalne w Tarczynie. Czy ktoś ma jakieś rzetelne informacje na ten temat? Będę zobowiązany. Czekam na posty.
[2010-08-09 10:44]

sylwester1010

witam...Kolego jesli chcesz super polowic na komercyjnym lowisku to polecam lowisko "okoń" kolo nowego dworu mazowieckiego w necie znajdziesz stronke lowiska kolejnym jest lowisko eldorado kolo zelechowa tu polecam spining duzo szczupaka....to naprawde warte odwiedzenia miejsca...pozdro jak by co to odpowiem na szczegolowe pytania [2010-08-10 23:02]

2780plox

Do Tarczyna jeżdżę jeśli mam ochotę na świeżego pstrąga. Nie płaci się za wędkowanie tylko za złowiona rybę. Złowioną rybę trzeba zabrać - nie można wypuścić do wody. Możliwość łowienia na spławik, grunt i spining. Barek pod parasolami. Karp, szczupak, pstrąg. Słyszałem o złowionym sumie.

Dodatkowa informacje: http://www.lowiska.pl/index.php?pokaz=dodaj_lowisko&id_lowiska=412

Pozdrawiam.

[2010-08-11 10:29]

Dzięki:) Mam zamiar odwiedzić, zobaczymy co z tego wyjdzie...
[2010-08-11 11:09]

Daddy

Łowiska komercyjne w okolicach warszawy to:- stawy Halinów http://ompzw.pl/lowiska/s_halinow.html- stawy Ossów http://www.mywolomin.pl/?a=a&i=1039- łowisko Piorunów http://www.wedkuje.pl/lowisko,lowisko-specjalne-piorunow-blonie,188- Grzegorzewice http://www.wedkuje.pl/lowisko,stawy-hodowlane-grzegorzewice,2208- Janówek "OKOŃ" http://www.wedkuje.pl/lowisko,lowisko-specjalne-okon,2207
jest jeszcze kilka, akurat teraz nie pamiętam ale jak sobie przypomne to dopisze [2010-08-14 19:13]

Karbul

Osobiscie odradzam łowisko w Tarczynie. Z prostej przyczyny, ryby wiecej niz wody w tych stawach i kazda zlowiona trzeba zabrac. 2-3 godziny lowienia i 10kg karpia gwarantuje. tylko jak sie wyplacic pozniej?
Ja osobiscie polecam dwa sprawdzone lowiska:
Wedkowanie w Ruścu k Nadarzyna, bardzo prosty dojazd. Jadac z Warszawy trasa Katowicka najlepiej sie kierowac na 3M.  Zawracamy na swiatelkach przy hotelu George i jedziemy jezdnia toz przy trasie, prosto wjedziemy w 3M a kierujac sie pierwszeństwem czyli skrecajac w prawo a pozniej caly czas prosto po lewej stronie ukaze nam sie lowisko. 
Wedkowanie piatek sobota niedziela od 6 do 20, za wczesniejszym ustaleniem mozliwosc wedkowania w tygodniu. Wejscie 10 zł od osoby wedkujacej, w sezonie letnim mlodziez szkolna oraz osoba towrzyszaca byla za darmo. Limitu wedzisk nie ma ale mimo komercyjnego lowiska przyzwoitosc nakazuje lowic na nie wiecej niz 2 kije  ;) Polow mozliwy na grunt splawik spinning. Co wyroznia to lowisko? Sporo gatunktow ryb ktore faktycznie mozna zlowic, na miejscu jest dostepna mala galeria okazow, karpie w przedziale wagowym od 1kg do nawet 15kg! Napewno przewaga tych ryb w przedziale wagowym 1kg-2kg, 2.5kg ale sztuki po 3, 4, 5kg rowniez sie zdarzaja. Odpowiednie przygotowanie i zasiadka np na suma udana w 100% zakonczona sumem europejskim jak i odmiana afrykańska! ezotyka moze powala ale rybka naprawde ciekawa ;) Jeden staw, mniejszy i glebszy w porownaniu do drugiego o wiele wiekszego ze wszystkimi gatunkami ryb, drugi wczesniej wspomniany wiekszy, glownie z karpiem, kanal  pomiedzy tymi dwoma, zasilany rzeczka, tak jak i pozostale stawy, z pstragiem, staly przeplyw wody. Na miejscu do kupienia zimne napoje oraz kielbaska z grilla ;) a dla zapominalskich najpotrzebniejsze artykuly wedkarskie, robaki, zanety.

Drugim lowiskiem jest lowisko w Jeruzalu za Puszczą Mariańską. Tutaj dojazd lepiej wskaze internetowa mapa ;)
Cecha glowna tego lowiska jest jego cennik. W porownaniu do kazdych innych, chyba najtansza ryba, wejscie za 7zl od osoby wedkujacej, nie mialem okazji byc z osoba tylko towarzyszaca wiec nie wiem czy tez sie placi. bez limitu wedek, zlowionej ryby nie trzeba zabierac. kilka gatunkow jest ale niestety badz stety sam zaczepialem tylko karpiki ;) strone internetowa maja ale nie kierowalbym sie informacjami tam zawartymi, wydaja sie nie byc na bierzaco. chociazby to wejscie ktore na stronie jest za 5 zl a w rzeczywistosci za 7. najlepiej sie przejechac i sprawdzic samemu ;)
Lowisko wodne ranczo w brwinowie jest mi doskonale znane. jako jeden z niewielu mialem przyjemnosc i mozliwosc lowienia na tym akwenie wodnym jeszcze przed uruchomieniem tej dzialalnosci. dostep mialy pojedyncze prywatne osoby. Ryba byla od zawsze, po uruchomieniu dzialalnosci doszla nowa przez co jeszcze bardziej staje sie atrakcyjniejsze. ogolnie lowisko opisal juz poprzednik, ja moge dodac iz pomimo eleganckiego wykonczenia, polow ryb tam nie jest wart tamtejszego cennika. Dla mnie jest to lekko wygorowane.  [2010-08-17 17:01]

Dzięki za podpowiedzi. Czym więcej łowisk tym lepiej. Jeśli możecie piszcie ciągle o waszych doświadczeniach w tej dziedzinie. Sądzę, że taka wiedza przyda się wielu wędkarzom, niekoniecznie tylko tym młodym.  [2010-08-18 09:54]

http://www.wodnyswiat.zgora.pl/otwarcie-basen-zielona-gora-wiecej-szczegolow/ [2010-08-18 10:30]

http://www.wodnyswiat.zgora.pl/otwarcie-basen-zielona-gora-wiecej-szczegolow/


Możesz mi kolego wytłumaczyć jak to się ma do tematu? Bo albo ja, albo Ty pomyliłeś posty... Pytam ze zwykłej ludzkiej ciekawości...
[2010-08-18 10:43]

Cześć . To taki mały żarcik ale bynajmniej nie wynika on ze złośliwości. [2010-08-18 11:02]

Karbul

Jeszcze moge dodac mozliwy polow ryb w Petrykozach. Nie nazwalbym tego jakims specjalnym lowiskiem. 
Stawy sa 4, polozone wzgledem siebie stopniowo, ze wzgledu na miejscowy krajobraz. Znajduja sie naprzeciwko posesji ŚP Wojciecha Siemiona. dawno tam nie bylem, z tego co pamietam placi sie 10 zl od wedki, za to za rybe sie nie placi. Ile zlowisz tyle Twoje. I w sumie nie ma za co, glownie karas, moze sie trafi lin, jakis karpik ale watpie. napewno jest ladny okon, podrywka na najnizszy staw, kilkanascie stynek i wyzej smialo mozna atakowac. tego jestem pewien. Okoliczni wedkarze mowia ze sie jezdzi na ryby do Siemiona ale to nie sa jego stawy, kase zarnia za to jakis facet w sklepie przy starej stacji paliw.
miejsce do zabawy jak najbardziej ok. radocha z ciaglych bran murowana, zabawa w baczki dla poczatkujacej dziewczyny jak najbardziej odpowiednia ;] [2010-08-18 19:52]

FLO92

Byl ktos z Was ostatnio na jeruzalu ?  [2012-08-11 14:48]