Zaloguj się do konta

Łowiska Koło Kolumna

utworzono: 2012/08/13 21:17
Koziii

Witam . Pierwszy rok mam kartę wędkarską i nie znam łowisk w tym kole . Czy moglibyście dawać mi swoje propozycje ? Za odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam .  [2012-08-13 21:17]

zwir73

Witam ,jako członek Koła Kolumna możesz łowić wszędzie tam gdzie Okręg Sieradz ma umowę wg.wykazu porozumień.Na szczególnych warunkach Zofijówka tylko 50zł.

Gdzie na ryby ????????

Ja łowie tam gdzie są zawody lub tam gdzie odpowiada mi otoczenie linia brzegowa ,widoki jakiś klimat.Samo łowienie jest na drugim planie liczy się wypad. Jako początkujący pewnie oczekujesz rady wyskocz tu i tam i nałowisz .Nie ma takich łowisk jednorazowy wypad z wynikami to przypadek wodę trzeba poznać wysiedzieć ...Miałem kiedyś dobry dzień może dwa na Baryczy (jazie na bata ) ,drugi  raz dostałem grube płocie na odległośćówkę tak ze środka.Mimo to uważam że nie znam tej wody .Do zabawy z płociami polecam zalew Cieszanowice tam gdzie mieliśmy zawody .W Ldzaniu za "montoprzemem " na rz.Grabi jest fajny dołek , jednorazowy wypad parę płotek ,kiełbi i na koniec jazik taki kilo ,miłe zaskoczenie .Na Grabi jest sporo dołków i ryby tylko nie oczekuj że nałowisz bo wyciągając jedną płoszysz inne.W Zduńskej Woli jest zbiornik "Kępina" dniówka 10 zl. woda wredna ale tydzień temu na GPO kol.Witold zrobił 7400g. w cztery godziny.Tyle nie złowiłem przez całe wczasy (5 jezior).14-15.08. troszkę miałem zabawy na Sulejowie wysokość Barkowice Mokre z leszczykami takie 25-40 cm.nie ma się czym chwalić ale zabawa była i odległosciówka i picker.

Generalnie nie mam super miejscówki a nawet jak bym miał to bym nie zdradził .....

Zapraszam na zawody,  można zaobserwować jak na jednym stawie jaden koniec łowi inny nie ,czyli nie łowisko tylko stanowisko.

[2012-08-15 16:03]

zwir73

26.VIII.2012 są zawody GPO w Łęczycy rybne łowisko ,jeśli nie start to warto jechać popatrzeć jak łowi czołówka sieradzkiego spławika,ostatnie zawody z tego cyklu,  będzie walka.Niestety nie znam regulaminu tego łowiska opłaty limity . [2012-08-15 16:22]

Witam . Pierwszy rok mam kartę wędkarską i nie znam łowisk w tym kole . Czy moglibyście dawać mi swoje propozycje ? Za odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam . 

1).Zbiornik Barycz w tym roku nawet, nawet. Brania są rano. Jest ich najczęściej 3 na feeder. Po godzinie 10:00 koniec.
2).Jeżeli chodzi o rzekę Grabie to w Ldzaniu i w Baryczy dla mnie zupełna klapa.
3).Byłem też 4 razy w tym roku w Sieradzu Warta na rzece Warcie. Biorą tam ładne leszczyki. 14-25cm. Trafią się po 1kg.

Pozdrawiam.
[2012-08-16 09:22]

Koziii

Dziękuję za odpowiedzi . Byłem na Sulejowie właśnie w Barkowicach  Mokrych . Cała noc kicha bez brania . Trochę na spining się pobawiłem ale to rano, a na Cieszanowicach w nocy z gruntu 2 piękne płocie 700g, kilka leszczyków i sumików małych ok. 4 . Muszę spróbować swoich sił na Baryczy . Pozdrawiam.  [2012-08-16 11:33]

zwir73

Barycz coś w sobie ma .Okresowo sporo komarów , w ciepłe dni dziwni pływacy albo co "lubie" najbardziej jak podjedzie jakiś dureń autem pod sam brzeg walnie drzwiami aż drobnica wyskakuje nad wodę i grzecznie zapyta czy biorą .

Mimo to ma swój urok i trochę ryby ,warto odwiedzić tylko rano i bardzo cichutko czysta woda i płytka ,rzucaj na środek lub na skraj roślin.

[2012-08-16 11:56]