Zaloguj się do konta

Łowiska karpiowe na Mazowszu

utworzono: 2011/09/21 13:38

Dzieki za info tez myslalem zeby pojechac gdzies w tym tygodniu ale chyba tak do wtorku byla jeszcze a miare sensowna pogoda.Niestety za oknem co raz zimniej i bardziej deszczowo robi sie.
Mozna probowac jeszcze owszem ale trzeba zmienic taktyke.Inne zestawy koncowe,inna metoda,inna zaneta i przyneta.No i nalezy poszukac lowiska ktore przez caly sezon owocowalo w jakies konkretne sztuki albo przynajmniej cos sie na nim dzialo.Czytalem o Grzegorzewicach i Calowaniu i pisalem tu ze jest ogolnie slabo.Pozdrawiam i polamania kija zycze.
[2011-10-07 10:14]

Informacja z pierwszej reki za zyczliwoscia Pana Janusza J Karpa.
Wiec wybral sie on z zaprzyjaznionymi karpiarzami do Calowania i od piatku do niedzieli wyciagneli jednego 9 i 8 kilogramowego karpia i pare sztuk miedzy 4 a 5 kg.Jak na ta pore roku i pogode za oknem nie jest to uwazam zly wynik ale pewnie w tylu chlopa zanety wrzucili troche do wody.
Calowanie i Grzegorzewice pojda u mnie na zamkniecie sezonu a na sprawdzenie nowego sprzetu jesli cos w ogole zamowie pojdzie stare,dobre Halinow albo Piorunow.Pozniej moze wspolny wypad z Sebciem z Kobylki do Ossowa albo do Zielonki.Najbardziej ambicjonalnie jednak pozostaje mi Nowdwor.Polamania kija zycze koledzy karpiarze i nie tylko ci.
[2011-10-10 23:20]

JKarp

Cześć
Ja dużo nigdy nie nęcę a teraz jesienią robię to wręcz ascetycznie. Brania ( większość ) były na kulki Skorupiaki i Monster Paradise Imperiala. Te pierwsze to kulki robione ( info w sklep-karpiowy).
Ten karp 8kg brał dwa razy - po około piętnastu godzinach powtórzył branie.
Janusz JKarp
[2011-10-11 06:58]

Donecanie systematyczne nawet drobne to nie necenie nawet punktowe.
Wiem ze pogoda nie przyja polowowi karpia dlatego ja osobiscie czekam na nowy sezon.
Sorki zle zrozumialem wiec karpie dwa razy 8 kg,jeden 9 kg i 4 i 5 kg ok spoko.
Niby powinny brac na smierdzuchy,rozne owoce morze i jakies miesne smaki a wg mnie wlasnie
lepsze sa korzenne.Ale kazdy ma swoje podejscie i sa rozne szkoly.Pozdrawiam i polamania kija zycze.
[2011-10-11 09:57]

JKarp

Cześć
Monster Paradise - trudno jednoznacznie opisać smak i zapach. Mi kojarzy się tylko z czosnkiem a nie ma nic wspólnego z ziołami ( no ale ten czosnek to jakieś tam ziele jest )choć sam opis:
"Monsters Paradise - na bazie znanego i sprawdzonego Monstera, z zawartością Carptrack Powder na poziomie 50% , co powoduje że przynęta jest wszechstronna i uniwersalna. Zawiera również 5% papryki Hiszpańskiej oraz 5% papryki Węgierskiej (ostrzejszej od Robin Reda), 2% azjatyckiego czosnku w proszku , oraz nasz słodzik NHDC."
Te kulki to tak capią, że trudno to opisać.
Pierwszy karp ( 8kg ) wziął w miejscu gdzie nie spadła ani jedna kulka zanętowa.
Przez całą zasiadkę ( od piątku do niedzieli ) do nęcenia użyłem może pół kilo kulek (po 25dkg monstera i czerwona ryba  ).
Jak mówiłem pogoda nie nastraja ale może jeszcze z raz gdzieś ruszę.
Janusz JKarp
[2011-10-11 10:47]

Dobrze wiedziec co i jak dzieki za info wielkie.

Co do Robin Reda uwazam ze nawet wegierska papryczka nie jest az tak mocna i intesywna.

Kiedys sobie sprawdze te kulki o ktorych pisales tu na forum.

Pozdrawiam i polamania kija zycze.

 

[2011-10-11 13:25]

Zarejstrowalem sie na stronce www.carpcity.pl bo widze ze maja w ofercie kule Imperiala i spogladam na oferte Duncena na www.kulkiproteinowe.pl
Trzeba bedzie zrobic zapasy na przyszly sezon albo zaczac krecic je samemu.
[2011-10-12 21:26]

michol

Ktoś sie wybiera gdzieś w ten weekend bo szukam kompana.

Pozdr.
[2011-10-13 10:19]

Kolego michol kolega Seabstina prawdopodobnie wybiera sie na Lowisko Ossow.

Musialbys z nim pogadac ja prawdopodobnie juz zakonczylem sezon.

Jesli mialbym sie wybierac jeszcze gdzies to z tego co widze w prognozie pogody

to ostatni weekend pazdziernika przed Swietem Wszystkich Zmarlych ma byc 19-21 stopni.

Nie wiem na ile sprawdzi sie prognoza ale jak widze znalazlem kompetetne zrodlo wiedzy bo jak narazie sprawdzaja sie prognozy pogody mi co do joty.

Ja bym ten weekend odpuscil ze wzgledu na dosc niska temperature powietrza a co za tym idzie wody ale i tez na wieksze zapowiadane opady deszczu.

Chyba ze wybierasz sie na drapieznika a nie na biala rybe.

Jak tak polamania kija zycze.

[2011-10-13 11:30]

Mialo byc oczywiscie kolega Sebastian czytaj sebavito.

Niestety stare przyzwyczajenie pisania bez patrzenia na klawiature znow wychodzi.

Wtedy moje slowa sa rownie zrozumiale co jezyk suahiri.

Pozdrawiam.

[2011-10-13 11:32]

Dzis kolega Sebastina,sebavito w pare zimnych godzin zlapal w Ossowie karpika 7,2 kg.
Moje gratulacje a zdjecie miska w galerii kolegi.
Pozdrawiam.
[2011-10-15 22:48]