Łowiska karpiowe na Mazowszu

/ 37 odpowiedzi / 4 zdjęć

• konto usunięte

Karp
Witam i zapraszam karpiarzy do dzielenia się informacjami dotyczących łowisk komercyjnych i  łowisk specjalnych na terenie Mazowsza.Ważne są spostrzeżenia i opinie odnośnie łowiska ale też zasiadek karpiowych.Najbardziej interesują mnie łowiska specjalne zaczynając od Wodnego Rancza w Brwinowie,Całowania,Grzegorzewic,Halinowa,Okonia w Janówku,Łowiska Nowodwór skończywszy na Farmie Krzyczki.Znacie inne lepsze podzielcie się ze mną i między sobą waszymi spostrzeżeniami.Serdecznie zapraszam i pozdrawiam.Życzę połamania kija.
marcin4321

kolega Linke( ileś tam ) może ci odpowie : DD (2011/09/21 14:37)

tstaros

O łowisku w Całowaniu już kiedyś się wypowiadałem, tak więc nie będę się powtarzał. Dodam tylko, że swojego czasu bywałem tam dość często (pewnie dlatego że mam tam naprawdę blisko), ale po tegorocznych rozczarowaniach odpuszcam je.

Oprócz łowisk które wymienił czarnodusznik być może warte uwagi jest to w Oleśnikowej Dolinie.

(2011/09/21 17:53)

sebavito

Łowisko w Ossowie, są karpie powyżej 10kg. Minus to łowienie od świtu do zmierzchu bez kilkudniowych zasiadek. Polecam środek tygodnia ponieważ w weekendy jest sporo ludzi.
Łowisko dość duże w kształcie prostokąta zwężającego się z jednej strony. Najlepsze stanowiska z mojej obserwacji i zdaniem moich kolegów to 18,19.20 i na przeciwległym brzegu 46,47,48. Wczoraj złowiłem tam "dyszkę" na grzybka z truskawkowej proteinki zadipowanej 2 dni wcześniej.
Wejście 20 zł. W tygodniu czynne od 7 do 19stej a w weekendy od 6 do 19. I chyba to tyle.
Pozdrawiam (2011/09/21 18:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik92114

To już wiem gdzie wybiore się w środku tygodnia Osów.
Od znajomego z Halinowa słyszałem że w tym roku jest tam niezle.
Ja w tym sezonie jezdze glownie do Brwinowa do Wodnego Rancza ale przy tym zalamaniu pogody nic poza malymi leszczami,krapiami i karpiami nie podchodzi.
W okresnie wakacyjnym w pare godzin w Brwinowie wyciagnelem od 3 do 7 kg karpiki.
Teraz jak czytam wszedzie jest ogolnie bryndza ale chyba Osow sobie sprawdze.
Dzieki za info i polamania kija zycze. (2011/09/24 19:20)

u?ytkownik92114

Dorzucam pod kolegi Sebastiana 10 szka swoje 15,10,5 kg z Ossowa.
Najwieksza i pierwsze niestety spiela sie sztuka.
Mina na zdjeciu jak srajacy kot na pustyni oddaje to znakomiecie,czyli razace mnie w oczy z kazdej strony slonce i moje zmeczenie po cholach czterech ryb jednego dnia w ciagu tylko paru godzin.Dziecki Sebciu i do sklikania albo zdzownienia ale mysle ze chyba widzimy sie w przyszlym sezonie.Polamania kija zycze kolega karpiarza.P.S piatka jak dojdzie zdjecie wrzuce na sam dol. (2011/10/01 19:10)

u?ytkownik92114

Niestety sasiad przeslal mi nie to zdjecie ale w najblizszym czasie wstawie zdjecie tez ostatniej 5 kg sztuki.Zeby nie bylo mam swiadkow w postaci Sebastiania,ojca mojego i sasiada a ostatnie dwie widzialo chyba pol stawu w Ossowie.Zdjecia z waga tez sa zeby nie bylo niedomowien. (2011/10/01 19:19)

sebavito

Oczywiście jako świadek potwierdzam wyholowanie tych pięknych sztuk, mnie tego dnia nie udało się oszukać jakiegoś dwucyfrowego miśka ale myślę że nie raz jeszcze Was tu zaskoczę :)
Cieszę się Rafale że mogliśmy razem powędkować i myślę że nie pierwszy i nie ostatni raz spotykamy się na zasiadce. Ja w zimowy czas skompletuje sobie cały sprzęt i wiosną ruszę na jakieś karpiowanie. Oczywiście wszystkie miśki wróciły do wody po wcześniejszym zdezynfekowaniu ran przez Dr. Rafała !!! Pozdrawiam serdecznie (2011/10/02 21:50)

u?ytkownik92114

Widac na zdjeciach jeszcze srodek odkarzajacy ale za to wszystkie zostaly wypuszczone na nieco wiekszej macie do wody kolegi Sebastiana.Jutro juz postaram sie zamiescic zdjecie ostatniego kija i zycze wam polamania kija. (2011/10/02 22:38)

michol

Kloedzy jakie tam są opłaty związane z wędkowaniem?
Pozdrawiam (2011/10/03 13:49)

u?ytkownik92114

20 zl przez caly tydzien mialo byc 25 za weekend ale
jak zarezerwujesz sobie miejsce to i tak zaplacisz 25 zl.
Wejsciowka od zmierzchu do switu i nie wazne ze napisane ze w tygodniu od 7 do 19 a w weekend od 6 do 18. (2011/10/03 14:31)

michol

Ok. Wielkie dzięki za info może w okolicach czwartku się wybiorę.
Pozdrawiam (2011/10/03 14:50)

u?ytkownik92114

Kolego niestety idzie zalamanie pogody kolejne co wiaze sie ze spadajacym cisnieniem i duza iloscia deszczu.Niestety tez znacznie spadnie temperatura powietrza co za tym idzie i wody.
Ale widze ze kolega spinnigista i nastawia sie na drapieznika chyba ze tak.
Tak probowac mozna.Do reszty jak ktos chce w poscie o Wodnym Ranczu w Brwinowie dodalem zdjecia miskow 7 i 6 kg.Pozdrawiam i polamania kija zycze. (2011/10/03 19:00)

u?ytkownik92114

P.S caly czas czekam na zdjecie ostatniego miska 5 kg z Ossowa wyciagnietego w sobote na wspolnej zasiadce z kolega Sebastianem. (2011/10/03 19:04)

sebavito

Kolego michol jeżeli wybierasz się na Ossów ze spiningiem to muszę Cie rozczarować, na tym łowisku spining jest zabroniony,jeżeli zamierzasz nastawić się na drapieżnika to raczej żywa lub martwa rybka i nic więcej. Bierze szczupak i sandacz, schodząc w sobotę z łowiska widziałem u jednego z wędkarzy pięknego szczupaka około 3-4 kg.W zeszłym tygodniu na stanowiskach od 47 w górę podchodziły sandacze ładne od 1,3 kg do 3 kg. (2011/10/03 20:04)

michol

Nie raczej pojadę za karpiem wędki spiningowe wyciągam dopiero za dwa tyg :)
Jeżeli pogoda bardzo się zmieni to poczekam do soboty może się ustatkuje.

Pozdrawiam (2011/10/04 09:36)

u?ytkownik92114

Faktycznie tak jak mowi Sebastian nie mozna tam lapac na spinning,calkiem o tym zapomnialem ale jak chcesz na karpika zapolowac wiekszego to polecam.Dobra miejscowka ale dosc plytka,musi niestety byc spelniony jeden warunek.Mianowicie pare cieplych dni z w miare stabilnym cisnieniem.Z tego co slyszalem idzie jakies zalamanie pogody w tym tygodniu.
Probowac mozna i trzeba wiec zycze Ci polamania kija. (2011/10/04 11:07)

bednar14

Łowisko Oleśnikowa dolina w okolicach Grójca i stawy w Zbożennej za Wieniawą. (2011/10/04 15:26)

u?ytkownik92114

Slyszlem od znajomego karpiarza duzo dobrego wlasnie o Olesnikowej Dolinie kolo Grojca.
Bylem na stronce internetowej i dzwonilem do wlasiciela lowiska.
Wyglada to calkiem niezle moze jakos w przyszlym sezoniewybiore sie. Dla mnie  na pierwszy rzut
idzie lowisko Nowodwor na ktorym moj ojciec polamal kij Robinsona. (2011/10/04 18:48)

zawadzki

Ja z kolei jutro wybieram się do Grzegorzewic. Tam też są ładne sztuki. Mój rekord na tym łowisku to 7kg karp ale widziałem nie raz dużo większe okazy. Ostatnio trafiła się też tołpyga ok 20kg ale niestety musiał ją ktoś mocno poharatać gdyż przez cały mój pobyt pływała na samym wierzchu. Podejrzewam, że biedna zdechnie.
ps. Powiedzcie mi proszę czy wrzesień ogólnie jest już kiepskim miesiącem na połów białej ryby ?
Czy teraz zostają tylko drapieżniki ? (2011/10/05 07:33)

u?ytkownik92114

Wszystko zalezy od pogody i cisnienia,jezeli jest w miare stabilne cisnienie i pare cieplych dni przeklada to sie na dobre brania.Cale lato bylo w kratke z duza iloscia zalaman pogody a co za tym idzie dosc obfite w deszcz.Jak widac mozna lapac nawet w pazdzierniku.Pozdrawiam i polamania kija zycze. (2011/10/05 09:28)

kodi78

Ja wybieram sie dzisiaj do Grzegorzewic mam nadzieje że jutro bedzie sie czym pochwalić, ale dzisiejsza zmian pogody nie wróży nic dobrego. Pozdrawiam

(2011/10/05 12:30)

u?ytkownik92114

Ciagle czytam o Calowaniu i Grzegorzewicach ze ludzie sie tam chca wybrac lub wybieraja ale wlasnie nie biora pod uwage pogody.Mianowicie chodzi o zalamanie i spadek temperatury oraz cisnienia.Co do samych lowisk mam poglad od paru miesiecy i slysze ze ogolnie slabo to wyglada.
Moim zdaniem lepiej sprobowac w Olesnikowej Dolinie kolo Grojca albo tam gdzie ja bylem w Ossowie.Trzeba jeszcze brac pod uwage aure jaka mamy za oknem.Pozdrawiam i polamania kija zycze. (2011/10/05 16:36)

u?ytkownik92114

Widze ze Panowie z Calowania i Grzegorzewic nie odzywaja sie czy mam rozumiec ze wypad nie byl owocny i nie przyniosl zamierzonych efektow?Piszcie jak mozecie co i jak w Grzegorzewicach i Calowaniu bo jestem bardzo ciekawy czy przy tym zalamaniu i ochlodzeniu jakie nadciaga cos daje rade wyciagnac z wody.A ponizej znajduje sie ostatni misiek 5 kg wyciagniety z Ossowa.
Pozdrawiam i polamania kija zycze. (2011/10/06 19:24)

kodi78

Byłem w środę w Grzegorzewicach niestety bez rewelacji 2 karpiki 1.5 kg i 2 kg., byłem dopiero o 15 na łowisku ponoć ci co byli od rana coś tam złapali, ale rewelacji nie było. pozdrawiam (2011/10/07 09:33)