Łowiska i brania

/ 6 odpowiedzi
Witam. Wchodzę na różne strony dotyczące wędkarstwa i znalazłem fajne forum, gdzie wędkarze piszą gdzie jeżdżą i co (jeśli już) łowią. Myślę, że pożyteczny taki wątek. Proponuję wpisywać gdzie kto był i czy coś złapał, albo czy brało, jakie warunki nad wodą. W tym tygodniu byłem na: - Bocianie Gniazdo - zbiornik zarybiony, sporo wody, sporo wędkarzy, brań 1 (wzdręga) i nie byłem wyjątkiem - Kolejorz (Żabie Doły) - bez efektów, a kolegów mnóstwo - Brantka - zamknięta do 10.04
chris061


Ja łowię na Pasłęce . Metoda: Grunt i spławik . Czasem grunt jest lepszy ale rzadko . Okolice zawierza Wybrałem sie nawet osatnio w pochmurna pogode Na klenia i takie do 1 kg brały Wiec narazie na spokojnie sie zaczeło chociaz przyznaje ze mniejsze okazy w tym roku sie trafiają Pozdrawiam (2009/04/09 11:15)

iro


Witam. Ja łowię na łowisku specjalnym w Mełgwi k/Lublina w zeszłym tygodniu złowiłem z gruntu dwa karpie jeden 9 kg a drugi 3 kg. Bawiłem się też spławiczkiem i zabawa była świetna dużo płotek, wzdręgi i czasem nawet ładne ukleje. W tym tygodniu znajomi moi na tym łowisku złowili karpia 7 kg i 8 kg. W minioną niedzielę odbyły sie zawody spławikowe brały ładne płocie i okonie, złowili też dużo karpi ale takich od 1-1,5 kg. Więc u nas sezon rozpoczety i wyniki świetne. (2009/04/09 12:47)

23pop23


Witam ! W sobotę tj.18.04 wybrałem się z znajomym ( po raz pierwszy na Słupsko nr 712). W dzień liczne brania ( karaś do 25 cm ), nocka bez brań, nie licząc nisko latających nietoperzy, które systematycznie trąciły nasze kije heheheh....Zaraz po świcie nadeszły brania i.......znów karasie. Wędkujących sporo, zbiorniczek fajny lecz droga FATALNA. Nad samym zbiornikiem nie jadąc przez tamę rowy do 20 cm. Trzeba uważać na zawieszenie bo zamiast przyjemności zakończymy niepotrzebnym wydatkiem. Pozdrawiam moczykijów :) (2009/04/20 20:25)

23pop23


Witam Ponownie ! Tym razem zaliczyliśmy z kolegami zbiornik Dzierżno Małe (nr 006). Pogoda sprzyjała a brania, no cóż..... sporadycznie. Nocka bez żadnych dodatkowych atrakcji. Jedynie huczna zabawa i goście weselni w restauracji mieli fajną zabawę (jesteś szalona, złote obrączki ....itp). Podsumowując : 2 leszcze ok. 43-45 cm + 3 płocie do 30 cm. Obok ekipa z Gliwic pod wieczór szczupaczek 46 i tyle drapieżnika. Poza tym to samo: leszcze i płocie. W lini przybrzeżnej w dzień i nocy słychać trzącego się leszcza ( fajne sztuki ). Myślę, że po tarciu pojawią się większe okazy. Pozdrawiam brać wędkarską i kolegów po kiju. (2009/05/11 14:33)

Aron1969


Witam ! Razem z kolegami wybraliśmy się na zbiornik Zielona C002. Zaliczyliśmy nockę, co w rezultacie przyniosło małe efekty. W dzień liczne brania leszczowe (do 20 cm). Zębaty niestety omijał nasze karasie. Nocka dość chłodna, ale wyniki o wiele lepsze. Po nęceniu do siatki trafił LIN 38cm i leszcz 40 cm. Nad ranem znów linek 30 cm i parę leszczy. Na zbiorniku wędkarzy sporo. A efekty.... Pozdrawiam Arek (2009/05/18 19:30)

u?ytkownik8289


Witam.Ja łowie na rzece Prośnie a dokładnie na Bernardynce(starej rzece )w Kościelnej Wsi łowie tam okonie takie od 18 do 28 cm.Łowie je na spławik .Wędkować dopiero się uczę. Ostatnio jak byłem zauważyłem że rzeka(bernardynka) jest zanieczyszczona jakimiś płynami to pewnie z tych gospodarstw, które są przy samej rzece .nie wiem co to było ale woda w rzece była jakoś dziwnie niebieska.:( (2009/05/18 22:12)