Zaloguj się do konta

Łowiska dla początkujących w Gdańsku i okolicach

utworzono: 2013/12/24 14:17
Kloneczek

Witam chcem sie wybrać z kolegą na ryby w okolicach gdańska,szukamy dobrego łowiska dla początkujących wędkarzy Proszę pisać propozycje z konkretnymi poradami jak się przygotować na łowienie
[2013-12-24 14:17]

szulon1

a karty macie czy chcecie lowic na prwatnm jeziorze?
[2013-12-24 14:25]

Kloneczek

Mamy Zezwolenia na amatorski połów ryb ale mogą być prywatne
[2013-12-24 14:27]

szulon1

ja jak mieszkalem w Gdansku to czesto lowilem,w osowie,na jeziorze PZW te przy kolejce (wysockie),dojazd autobusem 169 z oliwy,lub jezioro prywatne w chwaszczynie(osowskie),jezioro PZW jak to PZW nie ma sie czego spodziewca nadzwyczjanego.jest duzy karas i karp.wegorze malo szczupaka i nawet nawet okonia.dno jest muliste a od strony dzialek jest duzo pomostow.natomiast jezioro prywatne u Pani Wlodarczykowej.to juz raczej bardziej piaszczyste i kamieniste dno.jest sandacz,ale niestety bardzo,bardzo malo,jest szczupak,okon,wegorz,leszcz,lin,plotka wiadomo.tu pobierana jest oplata15 zl za dzien za spining i 10 za splawik/grunt na 2 wedki.jak sie przygotowac? ciezko mi powiedziec nie ma mnie teraz w polsce wiec trudno mi ocenic jak sie przygotowac.najlepiej jest "sprawdzic wode"ale jesli chcesz lowic to polecam grunt z malym koszykiem,bez necenia tyle tylko co do koszyka,na leszcza mozesz dodac troszke odatku czosnkowego.nie nec tylko,bo o tej porze roku ryba bez "zaklucen"wyczuje twoja zanente i jak bedzie w okolicy to spokojnie podejdzie.
[2013-12-24 14:52]

Kloneczek

Warto kupić ten sprzęt na początek ? i wybrać się z nim w te miejsca?
http://allegro.pl/3-kol-3-wedki-pokrowiec-podporki-sygnalizatory-i3762713191.html
[2013-12-24 15:35]

Ultrasow

Kloneczek nie polecam prywatnego łowiska w Osowej, kiedyś ponoć dosyć rybne, w tej chwili bardzo przetrzebione. Jezioro Kamień jest wprawdzie dosyć daleko od Gdańska(około 30-35km) ale jest to jedno z najbardziej zadbanych jezior znajdujących się w zezwoleniu na wody okręgu gdańskiego. Jest tam dużo szczupaka głównie niewymiarowego co nie znaczy, że wymiarka nie da się złapać. Płoć, okoń, leszczyki i krąpie występują w całkiem okazałej liczbie, ponadto występuje tam karp, a i są tacy, którzy złowili tam pstrąga tęczowego. Dużo pomostów, jednak większość prywatnych. Radunia jest całkiem, całkiem. Dużo kleni i jazi. Są szczupaki, okonie, płocie, leszczyki. Czasem trafi się pstrąg. Te łowiska mogę polecić od siebie.  [2013-12-24 18:23]