Łowinie okoni nie na boczny trok

/ 3 odpowiedzi
Witam
Na wstępie zaznaczę, że nie jestem zbyt doświadczonym spinningistą.
Zwracam się do was, otóż mam problem z łowieniem okoni. Metodą, od której zacząłem połów był/jest boczny trok, jednak na łowisku(zalew) jest najprawdopodobniej dużo zaczepów,ponieważ szczytówka co chwilę się ugina, ale nie jest to branie. Jaką metodę proponujecie na te okonki? Jakie gumki/główki, czy cokolwiek?
Pozdrawiam!
Zibi88


Sam jestem równie nie doświadczony, ale dzięki bocznemu trokowi nie urywasz przynęt :) bo o zaczepy wadzisz ciężarkiem a nie przynentą. skróć troszkę trok jeśli jest znacznie dłuższy od żyłki głównej ewentualnie staraj się wyżej prowadzić przynętę i chyba tyle... (2011/08/17 11:24)

u?ytkownik36310


Co z tego że szczytówka się ugina? Czyli ciężarek stuka o dno. Wiec wszystko ok. jeśli za mocno szoruje daj lżejszy ciężarek. O to chodzi w  bocznym troku, napewno zobaczysz różni8cę miedzy pukaniem o dno a braniem ryby. (2011/08/17 11:44)

markus76


Witam
Na wstępie zaznaczę, że nie jestem zbyt doświadczonym spinningistą.
Zwracam się do was, otóż mam problem z łowieniem okoni. Metodą, od której zacząłem połów był/jest boczny trok, jednak na łowisku(zalew) jest najprawdopodobniej dużo zaczepów,ponieważ szczytówka co chwilę się ugina, ale nie jest to branie. Jaką metodę proponujecie na te okonki? Jakie gumki/główki, czy cokolwiek?
Pozdrawiam!

Siema.
Tak jak Ty kolego zaczynałem od tej metody i ponoć jest najlepsza na słabo żerujące okonie,ale jak nie bierze to i to nie pomaga,proponuję Ci kupić kilka obrotówek numer 0,1,2 do 5 gram (2011/08/17 20:31)