Łowienie feederem

/ 8 odpowiedzi
Mam takom sprawę łowie z grunt a za sygnalizator mam bojkę (znajomy uczył mnie jeszcze na spinacz do bielizny). Bardzo mnie zainteresowała ta metoda i proszę was o parę porad? Będę łowić nad jeziorami i nie wiem jaki wybrać sprzęt, jaki bat, kołowrotek i jaki jest jeszcze potrzebny "osprzęt". Proszę jeszcze o krótki opis np. wymiany szczytówki ,czy wo gule montażu zestawu?
Dziękuje i pozdrawiam.  
gut


Ja łowie federem na jeziorach leszcze mam wedke robinsona carbomix cw.90g  kołowrotek york nie pamiętam jaki żyłka dragona 20. lekkie koszyczki zanętowe 5,10,15 lub 20 g zależy od łowiska, haczyk 10-16 pół metrowy przypon. Przydatny jest sygnalizator elektroniczny ja mam taniego jaxona  (2010/11/23 18:35)

780528


Witaj! Szczytówkę wymienia się wyciągając ją z z najcieńszej części wędziska.Szczytówki mają różne krzywe ugięcia są delikatne i twarde szczytówki.Jedne z włókna szklanego a inne z węglowego.Węglowe twardsze a z włókna szklanego delikatniejsze.Montaż zestawu jest taki:na żyłkę główna zakładasz rurkę antysplątaniową dłuższym końcem do dołu póżniej nawlekasz stoper a następnie przywiązujesz do żyłki krętlik.Do krętlika przywiązujesz przypon dł.ok 25cm z haczykiem nr6-10.Do rurki doczepiasz  koszyk zanętowy( ciężar w zależności od łowiska).I łowiąc obserwujesz zachowania szczytówki podczas brania powinna drgać lub uginać się.A zacinanie to metoda prób i błędów.Jest to dobra odmiana metody gruntowej i sam łowię ta metodą już dosyć długo.Jestem z tej metody bardzo zadowolony bo jest skuteczna.Na rzece ,stawie ,jeziorze oraz kanale na wodach różnego typu.Spróbuj to zobaczysz myślę, iż moja rada będzie przydatna powodzenia kolego! (2010/11/23 21:12)

u?ytkownik930


witam,

kolega 780528 dośc skrótowo ale treściwie opisał podstawy DS-a.
Moja uwaga nt. przyponu, pół metrowy stosuję wiosną, później, im cieplej tym krócej. W środku lata moje przypony mają 10-15cm. Ale to jest zależne od tego jak żerują ryby.

Uważam, że stosowanie sygnalizatora elektronicznego jest małym nieporozumieniem przy tej metodzie, gdzie taką rolę spelnia szczytówka. Sprzęt na jezioro to kij dług. 3,6-3,9m o c.w. 60-90g, kołowrotek wielkości 3000, żyłka główna 0,22 do 0,25.Ewentualnie proponowałbym picker, jest to lekka odmiana feddera, sam od tego zaczynałem swoją przygodę z DS. Na wodzie stojącej proponowalbym zastosowanie sprężyny zanętowej. Jedni uważają, ze jaj kształt pozwala na dalsze rzuty, ja ją cenię za to, ze szybciej niż koszyk uwalnia zanętę. sprężyny stosuję bez dociążenia na długiej rurce antysplątaniowej. Koszyki to raczej historie rzeczne. Pozostałe "drobiazgi" to przede wszystkim podpórki. Nad jeziorem używam dwóch, na których układam wędzisko równolegle do brzegu. Można też dać jedną i ustawić wędkę prostopadle do wody, ale jest to niewygodne przy obserwacji. Tak stawia się wędkę nad wodą płynącą aby ograniczyć opór stawiany przez żyłkę w nurcie.

(2010/11/23 22:21)

baloonstyle


Witam
Montaż od dołu to :
- hak ( 8-16 )
- przypon ( sam po kilku próbach wyciągniesz wnioski co do długości)
- krętlik
- stoper
- rurka antyspalinowa do której doczepiasz koszyk bądź sprężyna
to tyle co do zestawu.
Co do wędek to feederki do 100g cw. to naprawdę maks na jeziorka.Żyłka 0,18 0,22 spokojnie starczy.chyba ze nocki na węgorki to 0,25 0,30.
Jak kolega wyżej podpórki, podbierak i kręciołki nie muszą być duże i drogie.Poszukaj coś z Okumy ( to tylko moja sugestia )
co do szczytówek to z reguły w komplecie są 2-4 szczytówki.Jak chcesz połapać biała rybkę to wybieraj najdelikatniejsza.
to chyba tyle t w skrócie.Resztę łowisko zweryfikuje :)) (2010/11/24 09:00)

amur81


Ja używam dwóch feeder-ów o długości 3m jeden to mikado golden laion cw.do 100g a drugi to shimano nie pamiętam jaki dokładnie tez 3m i tez cw.do 100g (2010/12/03 05:39)

amur81


żyłki ja stosuję 0,20 do 025 (2010/12/03 05:41)

DARSON31


żyłki ja stosuję 0,20 do 025


witam kolegów ja osobiście 0.16przypon 0.22główna (2010/12/03 20:28)